۱۳۹۴ فروردین ۹, یکشنبه

برنامه ریزی 25 ساله رژیم آخوندی برای تسلط بر یمن و اشغال آن توسط مزدورانش انجمن نجات ايران

رژیم ضد بشری آخوندی بعد از شکست در جنگ ایران و عراق، از ربع قرن پیش و با استفاده از تجربیاتش در شکل دادن حزب‌الله لبنان، در صدد بر آمد که با توجه به بافت مذهبی یمن یک گروه مزدور در این کشور سازمان داده تا به مثابه سکوی پرشی برای دست اندازی به یمن و شبه جزیره عربستان مورد استفاده قرار دهد.
رژیم آخوندی طایفه حوثی را کاندید مناسبی برای سازمان دادن چنین جریانی تشخیص داد و از همان زمان آن‌ها را به خدمت خود گرفت:

1.    رژیم از سال 1370 (1991) حسین الحوثی برادر بزرگ‌تر عبدالملک الحوثی رهبر کنونی این جریان را به خدمت خود گرفت. او به کمک رژیم “حزب حق “ را در یمن تأسیس کرد و در سال 1993 در انتخابات شرکت کرد و به عضویت پارلمان یمن درآمد. طبق طرح رژیم این جریان تا قبل از شکل گرفتن و قدرتمند شدن از رویارویی با حکومت یمن خودداری می‌کرد و خود را هم جهت با آن نشان می‌داد.

2.    حسین حوثی در سال 1376 (1997) به دستور رژیم از حزب حق جدا شد و گروهی را تحت عنوان «جمعیت جوانان مؤمن» با الگوی حزب‌الله لبنان تشکیل داد که بعداً نام انصار الله بر آن گذاشته شد. این گروه امروز به‌عنوان مزدور سپاه پاسداران و نیروی قدس پایتخت یمن و بخش‌های وسیعی از آن را اشغال کرده و به سرکوب و کشتار مردم این کشور مشغول است.

3.    رژیم بعد از 11 سپتامبر 2001 به «جمعیت جوانان مؤمن» سمت ضد آمریکائی داد و درعین‌حال به مخالفت با دولت یمن پرداخت. در سال 1382 گروهی از اعضای «جمعیت جوانان مؤمن» بازداشت شدند و به درگیری نظامی با دولت پرداختند. حسین الحوثی در سال 2004 در جنگ با دولت یمن کشته شد.

4.    حسین الحوثی و برادرش عبدالملک الحوثی و پدرش بدرالدین الحوثی در اوایل دهه 80 بیش از یک سال در ایران و در قم تحت آموزش‌های دینی و سیاسی و امنیتی و تروریستی قرار داشتند و پس‌ازآن نیز به‌طور مستمر به ایران رفت‌وآمد می‌کردند. بنا به گزارش‌های درونی نیروی قدس عبدالملک الحوثی به مذهب شیعه 12 امامی گرویده اما به توصیه رژیم از اعلام این مسئله خودداری می‌کند تا در میان شیعیان زیدیه در یمن منزوی نشوند.

5.    در سال‌های گذشته، یکی از طرح‌های نیروی قدس برای باز کردن راه ورود به یمن فعال کردن هلال‌احمر رژیم بود تا درپوش کمک‌های انسان دوستانه و ایجاد بیمارستان و رساندن کمک‌های دارویی بتواند راه ورود رژیم به این کشور را باز کند. از این طریق تلاش کرد افرادی را برای شبکه‌های تروریستی خود عضوگیری کند.

6.    در حال حاضر نیروی قدس سپاه پاسداران، طرف حساب اصلی یمن در درون رژیم آخوندی است و ستاد اصلی فرماندهی و پشتیبانی از جنگ در یمن در نیروی قدس تشکیل‌شده است. علاوه بر آن مجمع جهانی اهل‌بیت، مجمع تقریب مذاهب اسلامی، جامعه المصطفی، با حوثی‌ها از نزدیک رابطه دارند و به آن‌ها کمک می‌کنند.

7.    شمار زیادی از افراد حوثی از سال‌ها پیش در جامعه المصطفی در قم آموزش می‌بینند. یک آخوند یمنی به نام عصام العماد مسئولیت حوثی‌ها را در قم به عهده دارد. عصام العماد توسط رژیم از مذهب تسنن به شیعه گرویده است!! او خطوط دیکته شده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی اهل‌بیت و دیگر ارگان‌های صدور بنیادگرایی رژیم را در مصاحبه با شبکه‌های ماهواره‌ای عربی وابسته به رژیم تکرار می‌کند.

8.    رژیم آخوندی رابطه نزدیکی بین «جمعیت جوانان مؤمن» با حزب‌الله لبنان برقرار کرده است و تلاش می‌کند عبدالملک الحوثی را به‌عنوان حسن نصرالله یمن جا بیندازد. برخی از افراد حوثی توسط نیروی قدس در دره بقاع لبنان و در عراق آموزش می‌بینند.

9.    با شروع انقلاب مردم یمن، رژیم آخوندی با تمام قوا به تقویت، تسلیح و گسترش و آموزش حوثی‌ها در یمن پرداخت. آموزش نیروهای آن‌ها در خود یمن صورت می‌گیرد.

10.           حسین و عبدالملک الحوثی در درون انصارلله از خمینی و خامنه‌ای به‌عنوان رهبر و امام یاد می‌کنند و پیام‌ها و سخنرانی‌های آن‌ها و همچنین حسن نصرالله را در یمن توزیع می‌کنند.

11.           همزمان با سازمان دادن حوثی‌ها رژیم آخوندی در روز 14 تیر 1374 (5 ژوئیه 1995) یک قرارداد فرهنگی بین ایران و یمن به امضا رساند که زمینه‌های عملی گسترش بنیادگرایی و تروریسم را فراهم می‌کرد. در یک سند درونی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تاریخ 21 اسفند 1374 تصریح‌شده است: «با توجه به اوضاع و شرایط جدید حاکم بر یمن و تمایل مسئولان این کشور به بسط و گسترش روابط همه‌جانبه با جمهوری اسلامی ایران و حضور شیعیان زیدی و امضای موافقت‌نامه فرهنگی بین تهران و صنعا، اهمیت زیادی دارد که جمهوری اسلامی حضور فعالی در یمن داشته باشد…»

12.           در شهریور 1393 پاسدار علیرضا زاکانی عضو مجلس ارتجاع و رئیس سابق بسیج دانشجویی و از نزدیکان خامنه‌ای، از نقش رژیم آخوندی در وقایع یمن و طرح این رژیم برای صدور بنیادگرایی و تروریسم به‌تمامی منطقه تحت عنوان «سیستم یکپارچه‌سازی مسلمانان توسط انقلاب اسلامی» پرده برداشت. وی گفت: «در یمن حادثه‌ای عظیم‌تر و بزرگ‌تر از لبنان در حال وقوع است؛ از 20 استان یمن 14 استان به دست انقلابیون یمن است و 90 درصد صنعا نیز همین‌طور... با این کار تمام معادلات را برهم زده‌اند؛ پس از پیروزی در یمن به‌طور حتم نوبت عربستان است زیرا این دو کشور حدود دو هزار کیلومتر مرز مشترک داشته و از طرفی نیز امروز دو میلیون نفر اسلحه به دست سازمان‌یافته شده در یمن وجود دارد... امروز انقلاب اسلامی سه پایتخت کشورهای عربی را در اختیار دارد و تا چند وقت دیگر صنعا را نیز گرفته و سیستم یکپارچه‌سازی مسلمانان را اجرایی خواهد کرد».
شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم


9 فروردین 1394 (29 مارس 2015)

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر