Friday, December 25, 2015

اخبار و وقایع روز ایرانلینک به منبع :

شماره زیادی از مردم شهروییِ بهبهان، پیکر کارگر محرومی که در تجمع اعتراضی کارگران با گلوله نیروی انتظامی جنایتکار خامنه ای کشته شد را تشییع کردند. ماموران نیروی انتظامی از رساندن مرتضی فرج نیا به بیمارستان، که با گلوله مزدوران بشدت مجروح شده بود، ممانعت کردند که باعث مرگ وی شد. مردم این منطقه خواستار محاکمه قاتلان این کارگر محروم و استعفای دادستان و فرماندار بهبهان هستند. همچنین مردم این منطقه تاکید کردند که همه به همراه خانواده های دستگیرشدگان باید عزیزانمان را از زندان بیرون بکشیم.کارگران پالایشگاه پارسیان در شهر مهر در بیست و ۵ کیلومتری عسلویه روز چهارشنبه تجمع اعتراضی برپا کردند. آنها به نامشخص بودن وضعیت شغلی و پرداخت حقوقشان که هنوز بعد از ۴ سال مشخص نشده، اعتراض داشتند.روز چهارشنبه مردم تهران در بازار در اعتراض به دستگیری دو تن از دستفروشان درمترو، با ماموران سرکوبگر انتظامی درگیر شده و آنها را از دست ماموران آزاد کردند. روز چهارشنبه دوم دی ماه کارگران شرکت گلزاربیستون کرمانشاه، کارکنان اداره کاروتعاون ورفاه اجتماعی سنندج، کارکنان ورزشگاه آزادی تهران، کارگران کارخانه فرش مشهد اردهال در کاشان، کارگران کارخانه تولید ایزوگام (گیتی گستر) در قرچک ورامین بدلیل پرداخت نشدن حقوق و اخراج از کار، در اعتراض به چپاول آخوندهای غارتگر اعتصاب کرده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.
جمعی از مرغداران استان ایلام روز سه شنبه در مقابل استانداری رژیم در این شهر نسبت به روند افزایش نوسانات قیمت مرغ در تولید، خرید و عرضه آن به بازار مصرف و سیاستهای ضد مردمی رژیم آخوندی، تجمع اعتراضی برگزار کردند. عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌یی به اقدام فوری برای نجات جان یک نوجوان ایرانی به نام حمید احمدی فراخوان داد.حمید احمدی که حالا 24ساله است مجدداً به مرگ محکوم شده است. او هنگام جرم انتسابی 17سال سن داشته است. عفو بین‌الملل تصریح کرد محاکمه این زندانی غیرمنصفانه است و دادگاه بر اعترافهایی تکیه کرده که در زندان از او گرفته شده یعنی جایی که او دسترسی به وکیلی یا خانواده‌اش نداشته است حمید احمدی گفته است اعترافها زیر شکنجه و با بدرفتاری گرفته شده و هیچ تحقیقی در اتهام علیه او انجام نشده است. آلودگی هوای تهران روز چهارشنبه نیز ادامه یافته و به گزارش رسانه‌های رژیم شاخص کنترل کیفیت هوای شهر تهران از 125 به 136 افزایش داشته است. حد استاندارد این شاخص 100 است. به رغم افزایش آلودگی هوا مدارس تهران روز چهارشنبه باز بود.
 به اذعان کارگزاران رژیم به دلیل آلودگی هوا میزان مرگ و میر در تهران در هفته‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.
تعداد دیگری از شهرها و استانهای دیگر نیز با چنین بحرانی روبرو هستند
سفر آخوند حسن روحانی به شهر ری با واکنش باند رقیب مواجه شد و بسیاری از عکسهای بزرگ او تخریب شد. آخوند روحانی در سخنرانی خود در این شهر برای جناح رقیب خط و نشان کشید که انتخابات نمایشی اسفندماه حماسی خواهد بود و در ‍پاسخ به کسانی که موضوع برگزار نشدن انتخابات رژیم را مطرح کرده‌اند گفت: ما در سختترین شرایط انتخاب را کنار نگذاشتیم ما انتخابات را یک روز به عقب نینداختیم. حسین جابر انصاری سخنگوی وزارت خارجه رژیم جلوگیری تلویزیون رژیم از پخش مصاحبه جواد ظریف را غیرمسئولانه خواند علی مطهری عضو مجلس ارتجاع نیز گفت: ” از رئیس سازمان صدا و سیما می‌خواهم که به اصل بی‌طرفی در اداره این سازمان توجه کافی داشته باشند، به دنبال بالاگرفتن درگیریهای باندی، گردانندگان تلویزیون رژیم طی بیانیه یی ناهماهنگی! را باعث پخش نشدن مصاحبه جواد ظریف دانستندجدال باندها در رأس رژیم بر سر قانون اعمال محدودیت صدور ویزا از سوی آمریکا و نامه جان کری به جواد ظریف هم چنان ادامه دارد. رفسنجانی با دفاع از دولت آمریکا گفت: وقتی افراطیون و مخالفان سیاستهای دولت آمریکا برای بهم زدن برجام، قوانین سیاسی تصویب می‌کنند، دولت آمریکا به مخالفت برمی‌خیزد اما کیهان خامنه‌ای نوشت: این اقدام ضدنظام طرف آمریکایی در داخل کشور از جانب برخی از سرسپردگان استکبار مورد لطف نیز قرار گرفت.روزنامه سپاه پاسداران نیز نوشت: طرح محدودیت روادید بر اساس توافق دوحزبی است و جان کری به نظام دروغ گفته است. روزنامه باند خامنه‌ای به نام سیاست روز نیز با وحشت از پیامدهای قانونی مصوبه اخیر کنگره و دولت آمریکا نوشت: رسماً نظام را به‌عنوان محور شرارت معرفی کرده‌اند که تهدید امنیت بین‌الملل است. رفسنجانی حرفهایی را که از سوی مهره‌های باند خامنه‌ای به نقل از ولی فقیه ارتجاع منتشر می‌شود غیرعقلی خواند. رفسنجانی گفت: متأسفانه برخی به گونه‌ای در مورد رهبری سخن می‌گویند که گویی تنها، خود را نائب و نماینده ایشان می‌دانند و عده‌ای حرف‌های خود را به گونه‌ای منتسب به او می‌کنند که با توجه به موضع‌گیری‌های غیر عقلی و غیر منطقی خود، به جایگاه رفیع ولایت فقیه صدمه می‌زنند. آخوند حیدر مصلحی وزیر اطلاعات پیشین رژیم گفت: ”فتنه 88 را می‌توان نمونه‌ای از جریان نفوذ در دستگاه دیپلماسی دانست که در آن مسئله اشکال در آرا را راهی برای رسیدن به اهداف خود قرار دادند”.
وی که در قم سخنرانی می کرد افزود: ”مسئله (نفوذ) را باید در انتخابات مورد توجه قرار داد، چرا که ممکن است جریاناتی در انتخابات، فضاسازی و آن را از مسیر خود خارج کنن”.آخرین روز ثبت نام برای شرکت در انتخابات نمایشی خبرگان ارتجاع به پایان رسید. برخلاف دوره‌های گذشته به دلیل بسیج هر دو جناح رژیم برای قبضه قدرت تنها در تهران 146 تن ثبت نام کرده‌اند از جمله ثبت نام کنندگان وزیران اطلاعات جنایتکار رژیم، محمد محمدی ری‌شهری، علی فلاحیان٬ قربانعلی دری نجف‌آبادی٬ مصطفی پورمحمدی و محمود علوی هستند. پاسدار حسن کرمی سرکرده یگان ویژه نیروی انتظامی درباره اقدامات صورت گرفته در آستانه انتخابات نمایشی رژیم گفت:” یگان ویژه در حال حاضر چهار یگان در تهران، پنج تیپ در استان‌های درجه یک، هشت گردان در استان‌های درجه 2 و هشت گروهان در استان‌های درجه 3 داریم .وی افزود:”به تازگی دوربین‌های شهری کشور به مرکز فرماندهی و مانیتورینگ یگان ویژه متصل شده  است


100تن از اعضای مجلس ارتجاع نسبت به عواقب رکود بی سابقه و تعطیلی بخشهای تولیدی هشدار دادند. آنها طی نامه یی که در جلسه علنی مجلس ارتجاع قرائت شد، به آخوند روحانی نوشتند: ”رکود عمیق و بی‌سابقه حاکم بر اقتصاد کشور منجر به تعطیلی اکثر بخش‌های اقتصادی شده است“. همچنین طیب نیا وزیر اقتصاد کابینه آخوند روحانی آخرین رقم بدهی دولت و شرکت‌های دولتی را ۵۴۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. وی همچنین بدهی شرکت ملی نفت را ۱۶۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
صندوق بین المللی پول در جدیدترین ارزیابی سالانه خود رشد اقتصادی ایران در سال 2015ـ 2016 را صفر اعلام کرد. این صندوق گزارش داد: اقتصاد ایران تا زمان برداشته شدن تحریم های بین المللی آسیب بسیاری خواهد دید. یکی از علل این آسیبها، کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهانی است.
خودداری شرکتها از سرمایه گذاری در ایران قبل از برداشته شدن تحریمها، فعالیتهای اقتصادی در ایران را به طرز چشمگیری کاهش داده است. دو طرح جدید علیه سپاه پاسداران توسط مجلس نمایندگان آمریکا به جریان افتاد.
یکی ازاین دو طرح جدید با عنوان «قانون تحریم سپاه پاسداران» است که دوین نونز عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آن را در تاریخ 15دسامبر به کنگره ارائه کرده است.

طرح دوم، قانون اجرا و بازنگری تحریمهای سپاه پاسداران نام دارد و سناتور نماینده دموکرات برد شرمن به مجلس نمایندگان ارائه کرده است. بر اساس این طرح اعمال تحریمهایی موثرتر علیه سپاه پاسداران برای مقابله با حمایت آن از تروریسم بین‌المللی و کمک به رژیم (بشار) اسد در سوریه“ اعلام شده است.
20نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به‌جان کری، وزیر خارجه آمریکا، وعده‌های اخیر او به وزیر خارجه آخوندها را محکوم کردند.
 جان کری در این نامه نوشته بود: تغییرات اخیر در قانون ویزا مانع اجرای تعهدات ما در قالب برنامه جامع اقدام مشترک نمی‌شود
 20 قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا که روسای کمیته‌های کلیدی نیز جزء آنها هستند با یادآوری تروریسم دولتی رژیم ایران خاطرنشان کردند: هیچ توجیهی برای قائل شدن معافیت ویژه برای رژیم ایران“ از قانون یاد شده وجود ندارد.
مایکل مک کوال رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم درجهان است
دادگاه فدرال تجدید نظر آرژانتین، بالاترین دادگاه جنایی این کشور، غیر قانونی بودن یادداشت تفاهم دولت فرناندز با رژیم آخوندی را تصویب کرد. گزارشی داریم دراین رابطه:
 قضات این دادگاه درخواست دولت مائورو ماکری را برای پس‌گرفتن استیناف دولت قبلی علیه رأی دادگاه مورد تأیید قرار دادند؛ یادداشت تفاهم مذکور برای باصطلاح تحقیقات مشترک بر سر بمب‌گذاری تروریستی سال 1994 بوئنوس آیرس، بین دولت فرناندز و رژیم آخوندی امضا شده بود. حال آن‌که بالاترین سردمداران حکومت آخوندی، از جمله رفسنجانی، ولایتی و فلاحیان از متهمان این پرونده هستند و احکام جلب بین‌المللی علیه آنها صادر شده است.
وزارت دادگستری آرژانتین با صدور بیانیه‌یی، اعلام کرد: «قضاییه با پذیرش درخواست دولت، تصویب کرد که یادداشت تفاهم (با رژیم ایران) ضد قانون اساسی است و به‌اجرا گذاشته نخواهد شد

یادداشت تفاهم دولت قبلی آرژانتین با رژیم که در سال 2013 امضا شد، با مخالفت گستردة شخصیت‌ها و منتخبان این کشور مواجه شده بود و دادگاه فدرال در سال 2014 آن‌را غیر قانونی اعلام کرد؛ اما دولت فرناندز با استیناف‌خواهی علیه رأی دادگاه در پی مشروعیت‌بخشیدن به آن بود. قاضی شهید آلبرتو نیسمن که پروندة آمیا را پیگیری می‌کرد، دولت فرناندز، از جمله شخص رئیس‌جمهور و وزیر خارجه را به تلاش برای لاپوشانی نقش جنایتکارانة رژیم در بمب‌گذاری بوئنوس آیرس متهم کرده بود و قصد داشت شواهدی را در این رابطه به پارلمان آرژانتین ارائه کند. اما تنها چند ساعت قبل از ادای شهادت او در مقابل پارلمان، پیکر بی جان وی در خانه‌اش در بوئنوس آیرس پیدا شد.دولت جدید آرژانتین قاضی تحقیق پروندة مرگ قاضی نیسمن را تعویض کرده است.

No comments:

Post a Comment