۱۳۹۶ فروردین ۱۰, پنجشنبه

تنبیه زندانیان خورین ورامین با قطع آب به مدت یک ماهتنبیه زندانیان خورین ورامین  با قطع آب به مدت یک ماه

بنا‌ به گزارشهای دریافتی زندانیان زندان خورین ورامین با بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند. حدود یک ماه است دسترسی به آب گرم در این زندان وجود ندارد و در یک هفته گذشته آب سرد هم قطع شده است.
شرایط به وجود آمده باعث شده است زندانیان امکان استحمام نداشته باشند و همین امر موجب بروز مشکلات بهداشتی در زندان شده است. به‌دنبال بروز این مشکلات زندانیان مجبورند آب آشامیدنی مورد نیازشان را به قیمتی گزاف از فروشگاه زندان بخرند.
بنا‌ به این گزارش زندانبانان گفته‌اند علت این وضعیت مشکلات فنی در سیستم آب‌رسانی زندان و نبود بودجه کافی برای تعمیرات است و حدود ۳۰ میلیون تومان بودجه لازم دارد. در حالی که همه می‌دانند این بی‌توجهی اعمال فشار بر زندانیان است و این بحران جان و سلامتی زندانیان این زندان را تهدید می‌کند.
برخی از خانواده‌های زندانیان از قول گردانندگان زندان خورین ورامین گفته‌اند که سیستم موتورخانه خراب است و در حال حاضر زندانیان، هر قوطی آب معدنی نیم لیتری را شش هزار تومان میخرند، یعنی رقمی حدود دو برابر بیشتر از قیمت بیرون زندان. در چنین شرایطی استحمام و شستن لباس‌ها که برای حفظ بهداشت در محیط بسته زندان لازم است، اساساً ممکن نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر