۱۳۹۷ فروردین ۵, یکشنبه

امریکا - مقاومت ایران : جشن نوروز 1397 با حامیان مقاومت درامریکا

                                         امریکا - مقاومت ایران : جشن نوروز 1397 با حامیان مقاومت درامریکا 
سنای آمریکا؛ گردهمایی نوروزی در حمایت از قیام مردم ایران با حضور اعضای ارشد سنا و شخصیتهای سیاسی


سنای ایالات متحده آمریکا
گردهمایی نوروزی در حمایت از قیام مردم ایران
با حضور اعضای ارشد سنا و شخصیتهای سیاسی
در گردهمایی نوروزی که با عنوان قیام ایران، پیام آور یک ایران آزاد، در سالن تاریخی کندی در سنای آمریکا با شرکت و سخنرانی سناتورهای ارشد و شخصیت‌های برجسته آمریکا برگزار گردید، سخنرانان و شرکت کنندگان ابراز امیدواری کردندکه نوروز و فرارسیدن سال ۱۳۹۷سرآغاز دورانی جدید در مسیر آزادی ایران از دیکتاتوری آخوندی و خلاصی مردم منطقه و جهان از شرارت این رژیم ضدانسانی باشد.
در این گردهمایی، سناتور بن کاردین رئیس دموکراتها در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، سناتور جان بوزمن رئیس زیر کمیته امنیت ملی و تخصیص بودجه سنا، سناتور جوزف لیبرمن، کاندیدای پیشین معاونت ریاست جمهوری، ژنرال جیمز کانوی، فرمانده پیشین تفنگداران دریایی آمریکا و سفیر میچل رئیس پیشین اداره طراحی سیاست در وزارت‌خارجه آمریکا و سفیر مذاکرات صلح ایرلند، سخنرانی کردند
هم‌چنین شمار زیادی از مشاوران سنا، نمایندگان هیأت های دیپلوماتیک و رسانه های خبری نیز در گردهمایی حضور داشتند.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت طی یک پیام ویدوئویی خطاب به این گردهمایی ضمن تبریک فرارسیدن نوروز گفت: دیکتاتوری آخوندی مسئول نقض گسترده حقوق‌بشر در ایران و تهدید عاجل برای صلح و امنیت جهان است.

دکتر سیروس صامت
در آغاز گردهمایی نوروزی در سنای آمریکا، دکتر سیروس صامت از جانب سازمان جوامع ایرانی، ضمن خوشامدگویی به حاضران و تبریک فرارسیدن نوروز و بهار گفت:
ما امیدواریم که نوروز امسال، شروع دوران جدیدی برای مردم ایران، و خاورمیانه و سراسر جهان باشد. جشن نوروز به‌خاطر قیام مردم ایران معنی ویژه ای دارد چرا که جهان تصمیم اکثریت مردم ایران برای تغییر رژیم را شاهد بود و بیشتر از این هم در سال جدید شاهد خواهد بود.
مردم ایران تغییر این رژیم را می‌خواهند، و راه دیگری متصور نیست!»

سفیر میچل ریس-رئیس پیشین اداره طراحی سیاست در وزارت‌خارجه آمریکا
سفیر میچل ریس رئیس اداره طراحی سیاست در وزارت‌خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری جرج بوش و سفیر مذاکرات صلح ایرلند که مدیریت این گردهمایی را به‌عهده داشت طی سخنانی گفت
در ایران امروز، مردان و زنان، پیر و جوان، برای اعتراض به رژیم آخوندی که کماکان حقوق بنیادین آنها را انکار می‌کند، به خیابانها می‌آیند. این تظاهرات که در ماه دسامبر گذشته فوران کرد، به نظر می‌رسد متفاوت است. چون آنها شامل تمام بخشهای جامعه ایران، به‌ویژه کشاورزان و فقرا می‌شود، آن دسته از عناصر جامعه که رژیم همواره آن را پایه حمایت خود قرار داده است. آنها به فقدان آب آشامیدنی و کمبود فرصتهای اقتصادی و مطمئناً به عدم وجود آزادی و کرامت انسانی اعتراض می‌کنند. سفیر میچل ریس سپس افزود:
این اعتراضات ادامه خواهد یافت، زیرا تقریباً به هر شهر و روستای سراسر کشور گسترش یافته است. این اعتراضات هم‌چنان ادامه خواهد یافت، زیرا این رژیم هم نمی‌خواهد هم نمی‌تواند به این نگرانیهای مشروع بپردازد. این رژیم با فساد و سوءاستفاده اقتصادی گره خورده است. این رژیم میلیاردها دلار را برای ماجراجوئیهای خارجی که می‌تواند برای کمک به مردم ایران مورد استفاده قرار گیرد، به هدر داده است و مردان جوان خود را برای مبارزه و مرگ در خارج از کشور برای اهدافی که مردم ایران از آن پشتیبانی نمی‌کنند فرستاده است. و این اعتراضات ادامه خواهد یافت، زیرا جوانان ایران آنها را هدایت می‌کنند. گزارشهای رسانه‌ای به ما می‌گوید که 85درصد از همه معترضانی که توسط رژیم دستگیر شده‌اند زیر سن 35سالگی هستند. این جوانان کنار نخواهند رفت. همان‌طور که کوروش گفت، آنها یک موج هستند که هر بار قوی‌تر می‌شوند. آنها آینده ایران هستند.

سناتور بن کاردین - رئیس دموکراتها در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا
سناتور بن کاردین، رئیس دموکراتها در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا سخنران دیگر این گردهمایی بود. وی در سخنان خود با اشاره به قیام مردم ایران حمایت خود را از این قیام اعلام کرد و گفت:
مردم ایران، مردمی عالی هستند و من شجاعت آنها را به‌خاطر ایستادن در ایران در مقابل این رژیم سرکوبگر، تحسین میکنم. آنها شجاعتشان را همواره نشان داده‌اند. هنگامیکه ما می‌ایستیم و از جانب حق صحبت میکنیم، نگران این نباید باشیم که فردی بیاید درب خانه ما را بزند و ما را دستگیر و شکنجه کند. این در ایران اما امروزه واقعیت ندارد. لذا من عمیقاً شجاعت مردم ایران را تحسین میکنم. ما به ایستادن برای حقوق آنها ادامه خواهیم داد. رژیم ایران نرمهای بین‌المللی را در رابطه با این‌که چگونه از حقوق مردم در ایران حفاظت کند، نقض می‌کند.
و من می‌خواهم مطمئن شوم که وزیر خارجه همواره ارزشهای ما را نمایندگی کند و در دفاع از حقوق‌بشر جهانی، بایستد. این خصوصاً امروز برای آینده ایران مهم است.
اما بدانیم که کار زیادی داریم برای این‌که به برادران و خواهرانمان در سراسر دنیا کمک کنیم. من مفتخرم که دوست جامعه ایرانیان مقیم آمریکا باشم. من به‌دنبال ادامه کار با شما هستم تا استراتژیهایی برای کمک به مردم ایران طراحی کنیم تا از دست این رژیم سرکوبگر که الآن دارند، رهایی یابند و ایران را به ریشه های خود، به تاریخ افتخار آمیز خود، برگردانند تا یک آینده روشن داشته باشد. دوباره از شما متشکرم. خدا به همراهتان

سناتور جان بوزمن-رئیس زیرکمیته امنیت ملی و تخصیص بودجه سنا
سناتور جان بوزمن، رئیس زیر کمیته امنیت ملی و تخصیص بودجه سنا در سخنرانی خود در گردهمایی به‌مناسبت نوروز در سنای آمریکا ضمن تبریک فرارسیدن نوروز و سال جدید، از حضور سناتور جوزف لیبرمن در این گردهمایی ابراز خوشحالی کرد و بر ادامه حمایتش از مبارزه مردم و مقاومت ایران تأکید کرد:
همه شما بسیار تلاش کرده‌اید. و این رابطه‌ها را برقرار کرده‌اید. ما باید برای ارتقاء آنها همراه شما ادامه دهیم، با آن تاثیرگذاری که دارید. ما با دایرهٴ تاثیرگذاریمان به سختی در حال کار در کنگره هستیم. شما به این رویکرد ادامه دهید، بعد تغییر را خواهید دید. دارم به این فکر میکنم که چگونه میتوانیم خیلی خیلی در راستای این تغییر کمک کننده باشیم، پس ما به شما از هر طریقی که بتوانیم، کمک میکنیم. از همه تلااشهایتان قدردانی میکنم. و من اهمیت این را کاملاً متوجه هستم و من به کمک از هر طریقی که بتوانم، تعهد می‌دهم. بسیار متشکرم.

سناتور جوزف لیبرمن
سخنران دیگر این گردهمای سناتور جوزف لیبرمن بود. وی ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید گفت:
مسیر به سرعت به سمت آزادی مردم ایران خواهد بود،
و به‌نظر من امسال که ما در این فصل امید دور هم جمع می‌شویم دلایل بیشتری برای امیدوار شدن به تحقق آرمان آزادی در ایران داریم، بیشتر از هر زمانی از انقلاب سال 57. به‌نظر من تغییر از جانب کسانی در ایران محقق خواهد شد که رژیم ایران بیش از هر کس دیگر از آنها وحشت دارد، یعنی مردم ایران. آنها ناراضی هستند و صبرشان به لب رسیده و آماده شورش هستند.
سناتور لیبرمن سپس درباره قیام دیماه مردم ایران گفت:
این تظاهرات در مشهد آغاز شد، اول خیلی محلی بود. بخشی از دلیل آن قیمت های بالای غذا بود اگر حافظه من یاری کند. اما به‌سر عت به سراسر ایران گسترش پیدا کرد و تبدیل به یک قیام گسترده ضدرژیم شد. در تظاهرات سال 1388 نزاع جناحهای سیاسی رژیم، به‌اصطلاح مدره‌ها و آخوندها دست داشت. اما در قیام اخیر مردم علیه کل رژیم شعار می‌دادند که این خود عملی شجاعانه بود. یک شعار این بود که: «سوریه را رها کن، فکری به‌حال ما کن»، یعنی مردم ایران. یک شعار دیگر این بود: «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران». و یک شعار فوق‌العاده که می‌گفت: «مرگ بر روحانی، مرگ بر خامنه‌ای»،

سناتور لیبرمن با بررسی نقش فقر روزافزون در میان مردم محروم ایران و فساد سیستماتیک در رژیم آخوندی سرکوب گسترده در داخل و هزینه کردن میلیاردها دلار از سرمایه مردم ایران در کشورهای هم‌چون سوریه، لبنان، عراق و یمن، به‌عنوان عوامل ایجاد قیام دیماه افزود:
یک تفاوت بزرگ که مورد اشاره قرار گرفت این بود که طی تظاهرات سال 88دولت آمریکا یعنی بزرگترین دمکراسی جهان با این اصول، از این تظاهرات چشم پوشی کرد زیرا آن دولت به‌طور دست بسته تمرکز کرده بود روی تحقق توافق اتمی با رژیم ایران. اما این بار، دولت آمریکا در کنار مردم ایران و تظاهر کنندگان و برضد رژیم ایستاد. و نمایندگان کنگره از هر دو حزب نیز همین کار را کردند
اما من هم‌چنین می‌خواهم بگویم که امیدوارم رئیس‌جمهور و کنگره یک قدم دیگر هم فراتر از تحریم های اقتصادی بردارند، فراتر از تهدید نظامی علیه رژیم، و به ریشه مشکل بپردازند یعنی خود رژیم. و از آنچه رژیم واقعاً بیشتر از هر چیز دیگر وحشت دارد، بیشتر از تحریم های اقتصادی، حتی بیشتر از عملیات نظامی، یعنی قیام واقعی و شورش مردم ایران برای سرنگونی دیکتاتورهایی که بر کشور بزرگ و فرهنگ و تمدن آنها چنگ انداخته‌اند. و این چیزی است که به‌نظر من ما می‌خواهیم امروز از آن حمایت کنیم. امیدوارم. ما باید وارد عمل شده و از مردم شجاع داخل ایران حمایت کنیم که برای رفرم مبارزه می‌کنند. و کنگره میتواند این مسیر را هدایت کند توسط ایجاد رابطه با اپوزیسیون سازمانیافته برهبری سازمان مجاهدین خلق ایران تا اطمینان حاصل شود که ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای مردم ایران مهیا است، مقامات ارشد رژیم ایران به لیست ناقضان حقوق‌بشر اضافه شوند و شخصاً تحریم شوند، و تحریم های جدید بر روی نهادهای مختلف رژیم ایران که در افزایش سانسور شرکت می‌کنند اتخاذ شود، و سپاه و مزدوران رژیم ایران از سوریه و عراق و لبنان و یمن اخراج شوند.

ژنرال جیمز کانوی، فرمانده پیشین تفنگذاران دریایی آمریکا
ژنرال جیمز کانوی فرمانده پیشین تفنگداران دریایی آمریکا سخنران دیگر این گردهمایی بود. وی در سخنان خود، گزینه های مختلف برای مقابله با رژیم آخوندی و سرنگونی آن را مورد بحث و بررسی قرار داد و گفت: مشکل در منطقه از سال 1357 یعنی از زمانی که این رژیم به قدرت رسید شروع شد. عملکرد این رژیم برای منطقه بسیار مخرب است این رژیم به‌دنبال گسترش نفوذش در منطقه است اما این نفوذ را صرفاً برای حفظ خودش و ادامه حیاتش نیاز دارد
ژنرال جیمز کانوی سپس گزینه های رویارویی با رژیم از جمله تحریمهای اقتصادی یا مداخله نظامی خارجی را برشمرد و نتیجه گرفت که راه‌حل نهایی صرفاً حمایت از مبارزه مردم ایران برای سرنـگونی این رژیم خواهد بود:
آخرین گزینه و باز، همان‌طور که سناتور اشاره کرد احتمالاً بهترین، تغییر از درون است که مردم یک کشور منزجر هستند، آنها ناراضی هستند، کیفیت زندگیشان همان چیزی نیست که آنها برای بقیه عمرشان می‌خواهند و آنها شروع به اقدام می‌کنند. و دوستان، من به شما می‌گویم این همان چیزی است که ما در حال حاضر در ایران می‌بینیم. و از دیدگاه ما، این بهترین گزینه از بین گزینه‌های موجود است. و من به جوانان شجاع ایران درودمی‌فرستم که می‌گویند "بس است، خسته شدیم، ما تغییر ایجاد می‌کنیم."
نقش ما - نقش ایالات متحده - در وضعیتی مثل این چه باید باشد؟ خوب، دوباره، من فکر می‌کنم، امیدوارم که ما هم‌چنان به انجام آنچه که این دولت در حال حاضر انجام داده است ادامه دهیم و این درک جنبش برای چیزی است که هست، برای حمایت معنوی که برای مردم در خیابانها در ایران ضروری است که احساس کنند، می دانید، "ما در حال انجام کارهای درست هستیم"، و بقیه جهان به‌نظر می‌رسد که موافق باشند.

سفیر میچل ریس-رئیس پیشین اداره طراحی سیاست در وزارت‌خارجه آمریکا
سفیر میچل ریس در پایان این گردهمایی طی سخنان کوتاهی چنین نتیجه گیری کرد:
من فقط می‌خواهم به‌طور خلاصه آنچه را که در یک ساعت و نیم گذشته شنیدیم خلاصه کنم. ما حمایت دو حزبی، از هر د وجناح، از سنای ایالات متحده را شنیدیم. حمایت از مردم ایران، حمایت از هدف آنها برای آزادی و کرامت انسانی. ما از خانم رجوی، شنیدیم که اعلامیه حقوق‌بشری را ارائه کرده که عینا شبیه به لایحه حقوق‌بشر خود ماست. همه ما به آن نگاه کرده‌ایم. هیچ چیزی در آن وجود ندارد که ما تغییر دهیم. این الهام‌بخش است، رهبری او الهام‌بخش است. ما همچنین به‌رسمیت شناختن شجاعت مردم ایران را شنیدیم. یک سال پیش ما نمی‌توانستیم بگوییم، ما این را باور داشتیم اما هر روز در خیابانهای شهرهای ایران تظاهراتی که امروز شاهد آن هستیم، نداشتیم. این افراد به‌معنای واقعی کلمه زندگی خود را در دست خود می‌گیرند، به‌خاطر اعتقادشان به آینده‌ای بهتر برای خود، خانواده‌هایشان و کشورشان، همه چیز را در معرض خطر قرار می‌دهند.
ما باید مبارزه را ادامه دهیم، ما باید فشار را ادامه دهیم. این رویداد سال نو مبارک، نوروز 2018 است. روی میز شیرینیهای زیادی وجود دارد که امیدواریم ما را به یاد سال شیرین امسال بیندازد. بیایید امیدوار باشیم که این زمان در سال آینده ما چیز بیشتری برای جشن گرفتن داشته باشیم. خیلی ممنونم.


                                    جشن نوروز ایرانیان با سناتورهای ارشد آمریکا 

ایران #تهران #قیام_دیماه#اعتصاب #تظاهرات_سراسری #قیام سراسری  #اتحاد #آزادی#ما براندازیم #نوروز مبارک #آ#ايران    


مطالب مارا درتو ئیتر بنام @ bahareazady ودر وبلاک خط سرخ مقاومت  دنبال کنید

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر