Tuesday, April 10, 2018

ایران - مجلس رژیم ولایت فقیه: ویدیو کتک کاری در مجلس ارتجاع#ایران بر سر #دلار

ایران - مجلس رژیم ولایت فقیه: ویدیو کتک کاری در مجلس ارتجاع#ایران بر سر #دلار

شماری از نمایندگان مجلس ایران هنگام سخنرانی ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران درباره قیمت دلار، دست به اعتراض زده و با هدف قطع سخنرانی‌اش، با او به صورت فیزیکی درگیر شدند.
به گزارش رسانه‌های ایران، صبح سه‌شنبه ۱۰ آوریل، در جلسه غیر علنی مجلس جمع زیادی از نمایندگان به نشانه اعتراض به مسایل بازار ارز و بی کفایتی سیف به او اجازه صحبت کردن ندادند و پس از ایجاد تنش، با رای نمایندگان جلسه برای بررسی مشکلات بازار ارز علنی شد.
ولی الله سیف در صحن علنی مجلس در توضیح سیاست دولت برای ارز تک نرخی ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: «قرار نیست ۴۲۰۰ تومان ثابت بماند ممکن است در طول سال ۵-۶ درصد هم تغییر کند که این امری کاملا طبیعی است».
وی افزود: «چرا باید اجازه بدهیم ثروت ملی بی حساب و کتاب از کشور خارج شود؛ این‌ها را باید کنترل کنیم. چرا بازار را ملتهب کنیم تا ارز مقصد خود را پیدا کند».
وی درباره وضعیت صرافی‌ها با اجرای ارز تک نرخی گفت: «لیست دادیم به نیروی انتظامی همه صرافی‌های غیرمجاز را می‌بندند. برای صرافی‌های مجاز هم برنامه داریم. هنوز ارتباطات بانکی ما بعد از برجام نرمال نیست و در اینجا صرافی‌ها به کمک ما می‌آیند».
اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران اعلام کرده بود که بنا بر تصمیم شامگاه دوشنبه ۹ آوریل ستاد اقتصادی دولت، دلار تک نرخی شده و به قیمت ۴۲۰۰ تومان به همه فعالان اقتصادی عرضه می‌شود.
معاون اول رئیس‌جمهوری ایران تهدید کرد که هر قیمتی بالاتر از ۴۲۰۰ تومان برای دلار در بازار، مشمول قاچاق است و به شدت با آن برخورد خواهد شد.
این خبر را صدا و سیمای رسمی ایران به نقل از جهانگیری مخابره کرد.
هنوز تاثیر این تصمیم دولت ایران بر بازار ارز که در روزهای گذشته شاهد التهاب فراوان بود مشخص نیست.
پس از اعلام سخنان جهانگیری، فعالان فضای مجازی در ایران، سوال‌هایی درباره میزان توانایی دولت در پایین آوردن قیمت دلار مطرخ کردند.
در روزهای گذشته، قیمت دلار در ایران با افزایشی صعودی مواجه شد.
بنابر اعلام رسانه‌های ایرانی، قیمت هر دلار آمریکا در ایران در روز دوشنبه ۹ آوریل، مرز ۶ هزار تومان را شکست.ایران #تهران #قیام_دیماه#اعتصاب #تظاهرات_سراسری #قیام سراسری  #اتحاد #آزادی#ما براندازیم  #آ#ايران    

مطالب مارا درتو ئیتر بنام @ bahareazady ودر وبلاک خط سرخ مقاومت  دنبال کنید

No comments:

Post a Comment