Thursday, April 5, 2018

آقای ژان فرانسیس لوگاره، شهردار ناحیه يك پاریس در سفر به آلبانی برای دیدار مجاهدین ومصاحبه با رسانه های آلبانی درباره سازمان مجاهدین خلق ایران وچشم اندازها درباره ایران

آقای ژان فرانسیس لوگاره،  شهردار ناحیه يك پاریس در سفر به آلبانی برای دیدار مجاهدین ومصاحبه  با رسانه های آلبانی درباره سازمان مجاهدین خلق ایران وچشم اندازها درباره ایران

ژان فرانسیس لوگاره،  شهردار ناحیه يك پاریس که برای دیدن مجاهدین به آلبانی آمده بود، با چندین  مطبوعات آلبانی مصاحبه داشت. اين مصاحبه تا كنون در8 سايت، منجمله سايت هاي روزنامه تما، روزنامه كوهايونه، لايم شيپ،  تشیشی ، امریکن آی، ورلدنيوز وسايت لكسو، مقدونيه شيپتاره،  بطور كامل انعکاس داده داده شده است
شهردارمنطقه يك پاریس:‌ مجاهدین،کارت با ارزش تیرانا براي پيوستن آلباني به اروپا
- ژان فرانسیسکو لوگاره، شهردار منطقه يك پاريس میگوید که اپوزیسیون ایران در آلبانی یک نقطه مثبت برای اين کشور جهت شروع مذاکرات با اتحادیه اروپا خواهد بود.
س :آقای لوگاره آیا شما قبلا در آلبانی بوده اید یا این اولین بازدید شما است؟
این اولین بار است که من به  آلبانی می‌آیم و این سفر را به دعوت مسئولین و اهالی شهر اشرف به عمل آوردم، چون چند ماه است قول داده بودم به دیدار آنها بیایم و می‌خواستم حتما با آنها دیدار کنم و آنها را تشویق کنم. این یک ماجرای انسانی فوق‌العاده است که آنها با هم در آلبانی دارند محقق می‌کنند. در این سفر بسیار تحت تاثیر کیفیت، خلق و خو و امیدی که این مردان و زنانی که در آلبانی به شکل خارق‌العاده‌ای مورد پذیرش قرار گرفته‌اند، از خود بروز می‌دهند.

س - فرانسه يكي از اصلي ترين كشورهاي اتحاديه اروپا است. به عنوان یک فرانسوی و یک سیاست مدار دست راستی فرانسوی ، وضعیت آلبانی در راستای مذاکرات برای عضویت در اتحادیه اروپا را با توجه به اینکه گروههای راست، کماکان نسبت به این مسئله مردد هستند، چگونه می بینید؟
ببینید، آلبانی کشوری است که در همین داستان اشرف، احترام بالایی را نسبت به حقوق بشر و حقوق شهروندی به نمایش گذاشت. به نظر من این یک نقطه اشتراک بسیار مهم است. می‌دانید که در اروپا محدودیتهایی هست و معیارهایی برای ورود کشورها،‌ ولی اینکه آلبانی به این شکل نمادین در پرونده اهالی یا بهتر است بگوییم شهدای اشرف نمونه شد، نکته‌ای است که به نظر من خیلی مهم است و امیدوارم این اراده سیاسی بسیار خارق‌العاده دولت و رئیس‌جمهور آلبانی، به اعتبار کاندیداتوری آن برای ورود به اتحادیه اروپا بیفزاید.  
س : كشور شما سالها است كه ميزبان مجاهدين خلق ايران بوده و سالها است كه شما با آنها رابطه داشته ايد، تصوير و ارزيابي شما از آنها چيست؟
مجاهدین خلق نماد مقاومت ایران هستند. آنها با مریم رجوی نمادی از آزادی در ایران، بازگشت به ایرانی دموکراتیک و ارزشهایی مثل اسلام بردبار و حقوق بشر و حقوق زنان را نمايندگي ميكنند. به همین دلایل دولت و رئیس‌جمهور کنونی ایران که با مشکلات زیادی دست به گریبانند، مجاهدین خلق را به عنوان دشمن اصلیشان معرفی کرده‌اند. آنها حتی به رئیس‌جمهور فرانسه مراجعه کرده و از او خواسته‌اند که مجاهدین خلق را از خاک فرانسه بیرون کند، در حالیکه ما به آنها پناه داده و از آنها حفاظت می‌کنیم. فکر می‌کنم این ناشی‌گری بزرگی از طرف رئیس‌جمهور روحانی بود که خودش اعتراف کرد به اینکه مجاهدین خلق وزنه ضد حکومت و امید را نمایندگی می‌کنند.
س : همانطور كه ميدانيد آلباني تعداد قابل توجهي از مجاهدين خلق را پذيرفته است. آیا بنظر شما اين تاثير خوبی در تصوير آلباني مشخصا در اروپا داشته است؟
بله من بر این باور هستم و فکر می‌کنم این عامل بسیار مثبتی محسوب می‌شود. در اروپا، آلبانی، کشور عمده‌ای که دارای پتانسیلهای زیادی است، به شمار نمی‌آید و می‌دانیم که این کشور هنوز با مشکلات اقتصادی دست به گریبان است، ولی همینکه به عنوان سخنگو و الگوی حقوق بشر و دموکراسی و آزادی جلوه کرد، ‌نکته بسیار قابل توجهی‌است و همه وجدانها در اروپا باید نسبت به این موضوع حساس باشند.
س : رژيم ايران بطور عجيبي عليه مجاهدين خلق حساس است و علاوه بر اينكه آنها را در ايران ميكشد، در خارج ايران يك كمپين گسترده عليه آنها راه انداخته است. علت اين موضوع را چگونه ارزيابي ميكنيد؟
رژیم ایران رژیمی است که به آخر خود رسیده، رژیمی فاسد و تضعیف شده است؛ رژیمی است که فقط به ضرب رعب و وحشت و دروغ‌پراکنی سرپاست و ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی و سرکوب خبرنگارانی که می‌خواهند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند و اخبار واقعی را برای مردم ایران منتشر کنند. رژیم ایران متوجه شده است که تنها با رعب و وحشت و تهدید و شانتاژ مستمر می‌تواند سر پا باشد. متاسفانه در قیامهایی که چندماهی است ایران را تکان داده‌اند، دستگیریها و قتلهایی صورت گرفته‌اند. این آخرین دست و پا زدنهای رژیم است ولی متاسفانه همان میزان خشونت، با همان دگماتیسم و با همان بربریت و با همان قضاییه جنایتکار. تنها درمان موجود علیه استبداد و دگماتیسم و بنیادگرایی،‌ دموکراسی است و این آن چیزی است که مجاهدین خلق ارائه می‌کنند؛ همان چیزی است که مریم رجوی ارائه می‌کند. بازگشت به آزادی برای ایران باید از مسیر انتخابات و دموکراسی و اراده مردم ایران به تعیین سرنوشت خودشان عبور کند. 
س :  در ماههاي اخير ما شاهد تظاهرات عظيم ضد حكومتي در ايران بوده‌ايم. بنظر شما پيام اين تظاهرات چيست و تاثيرات آن در ارزيابي غرب و مشخصا اروپاييها از تحولات ايران را چگونه ارزيابي مي‌كنند؟
پیام ساده است. این پیام عمدتا توسط جوانان و زنان داده می‌شود و عبارت است از اینکه نسلهای جدید حاضر به زندگی تحت یوغ دگماتیسم و بنیادگرایی و حکومت مذهبی که به آنها تحمیل شده و هرگز آنرا انتخاب نکرده‌اند، نیستند. آنها خواهان آزادی و شکوفایی هستند و مطالبات خود را به نمایش گذاشتند و طبیعتا حکومت دچار ترس شده و با خشونت و دستگیریها و اعدامها واکنش نشان داد، چون متاسفانه تنها رفتاری که از آن بر می‌آید همین است. باید همه آنهایی که می‌خواهند این احساسات آزادی‌خواهانه را احیا کنند، تشویق نمود. این فراخوان به آزادی امری بسیار ضروری است. در همه کشورهای جهان و در تمام تاریخ بشریت، فراخوان به آزادی همواره پیروز بوده است. فقط باید زمان آن برسد. امیدوارم که این تحول هر چه سریعتر محقق شود، ولی دچار آرامش خاطر هستم و مطمئنم که دموکراسی و آزادی در ایران پیروز خواهند شد و رژیم ایران با نیروی مردمش و با اراده محقق کردن آزادی و دموکراسی، سرنگون خواهد شد. 


ایران #تهران #قیام_دیماه#اعتصاب #تظاهرات_سراسری #قیام سراسری  #اتحاد #آزادی#ما براندازیم  #آ#ايران    

مطالب مارا درتو ئیتر بنام @ bahareazady ودر وبلاک خط سرخ مقاومت  دنبال کنید

No comments:

Post a Comment