Sunday, May 6, 2018

فاکس نیوز مایکل پریجنت افسر اطلاعاتی پیشین آمریکاـ ترامپ از توافق بیرون می کشد


فاکس نیوز مایکل پریجنت افسر اطلاعاتی پیشین آمریکاـ ترامپ از توافق بیرون می کشد مجری:یک ضرب الاجل دیگر درحال نزدیک شدن است که درمورد توافق اتمی ایران است که کمی بیش از یک هفته به آن مانده است که پرزیدنت از توافق بیرون بکشد یا آنرا اصلاح کند. در این قسمت افسر پیشین اطلاعات مایکل پریجنت شرکت دارد:
س: من می دانم که رهبران فرانسه و آلمان هفته گذشته در این جا بودند و می گفتند ما سرمایه گذاری بسیاری در این توافق کرده ایم تا این که بخواهیم خطر آنرا پذیرفته و از اول شروع کنیم. موضوعاتی هستند که ما می توانیم سخت گیری کرده واصلاح کنیم.
 ولی رئیس جمهورطرزفکر خود را دارد و می گوید که این توافق ازابتدا یک فاجعه بوده است فکر می کنید او چه خواهد کرد؟
مایکل پریجنت : فکر می کنم رئیس جمهور بیرون می کشد ماکرون به بهترین وجه گفت اگر برجام اصلاح نشود ایران طی ۱۰ سال یک کره شمالی خواهد شد.
پرزیدنت بر اساس آنچه که بولتون و پمپئو به او توصیه می کنند و براساس سخنرانی توجیهاتی که نتانیاهو هفته گذاشت داد, بیرون خواهد کشید .
س: بعد چه می  شود؟ بسیاری می گویند و می دانم از آنجایی که این توافق توسط کنگره تصویب نشده و در حقیقت یک پیمان نیست ... بسیاری از منتقدان می گویند مراقب باشید ممکن است بعد گفته شود که به آمریکا نمی شود اعتماد کرد! یک رئیس جمهور تصمیم می گیرد و نفر بعدی آنرا کنار می گذارد نظرتان چیست؟
مایکل پریجنت : فکر می کنم این به ما ست بالا را در برابر کره شمالی می دهد کیم جونگ اون خواستار توافقی ما نند ایران بود که بعد امتیازاتی به او داده شود او روی آن حساب کرده بود .
 این کار به ما دست بالا را می دهد زیرا با پاره کردن یک توافق بد از موضع قدرت پای مذاکره می رویم که فکر می کنم به ما دست بالا را می دهد و این استدلال طرف مقابل بسیار ضعیف است .
س: ... ایران پول خود را گرفته است ولی آنچه میتواند مشوق آنها باشد می تواند بگوید ما برسرآن مذاکره می کنیم و وارد می شویم.
مایکل پریجنت : آنها این پول را ضایع کردند علت این همه تظاهرات ها هم برای همین است مردم ایران به رژیم می گویند منافع توافق اتمی ایران را ضایع کرده است و ۱۵۰ میلیارد دلار برای آزمایش موشک های بالستیکی و صدور تروریسم از بین رفته است .
تظاهرات کنندگان می گویند عراق, سوریه, لبنان و یمن را رها کن فکری به  حال ما کن.
ریال ایران بسیار ضعیف شده است و این توافق ایران آنرا مصون می کند و به آن اجازه می دهد پایگاه اقتصادی خودر را طی ۱۰ سال آینده احیا کند و شما احتمالاً شاهد رفتن حدود یک تریلیون دلار برای رژیمی  خواهید بود که به آزمایشات موشک بالستیک و صدور تروریسم خود ادامه می دهد. و علاوه بر حفاظت از آن با پایان یافتن محدودیت زمانی در توافق, یک کره شمالی اتمی خواهد شد.

برای همین است که باید از برجام باید بیرون کشید زیرا برجام ایران را مصون می کند . می خواهید به رژیم صدمه بزنید برجام را دور بریزید.
اروپا اکنون سرمایه گذاری نمی کند زیرا از تحریم های ثانویه آمریکا می ترسد و آنها قرار نیست زمانی که آمریکا بیرون بکشد در ایران سرمایه گذاری کنند اقتصاد ایران ارزش آنرا ندارد.
 مهم نیست آنها چقدر از پرزیدنت آمریکا متنفر باشند ارزش آنرا که به اروپا صدمه بزنند ندارد آنهم برای رئیس جمهوری که ۲سال یا ۶سال خواهد بود.


ما بر اندازیم#   تهران # قیام دیماه#  اعتصاب # تظاهرات#  قیام سراسری#  اتحاد #

No comments:

Post a Comment