Friday, May 18, 2018

ایران - قیام سراسری :گزارشی از کازرون همراه با کلیپ ها وتصاویر توسط تیم های خبری جوانان قیام

 ایران - قیام سراسری :گزارشی از کازرون همراه با کلیپ ها وتصاویر 


پنجشنبه 27اردیبهشت 97 از کازرون خبر می‌رسد که خیزش مردم کازرون برای دومین روز متوالی ادامه دارد. خیابانهای منتهی به میدان مرکزی شهر، موسوم به میدان خیرات، توسط مأموران امنیتی و گارد ضدشورش محاصره شده، اما جوانان دلیر کازرون در دسته‌های جداگانه اقدام به تجمع و آتش زدن لاستیک در خیابان کرده‌اند.
شلیک گاز اشک‌آور به‌صورت مستمر علیه جوانان صورت می‌گیرد، اما آنان هم‌چنان در خیابانها حضور دارند.
فضای شهر کازرون ملتهب است
خاطرنشان می‌شود در پی تظاهرات مردم کازرون در روز چهارشنبه ۲۶اردیبهشت (۱۶مه)، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم شمار زیادی از مردم به‌ویژه جوانان این شهر را دستگیر کردند. به‌دنبال آن صدها تن از مردم در برابر مرکز نیروهای انتظامی و امنیتی تجمع نمودند و خواهان آزادی دستگیر شدگان شدند. آخوند خرسند امام جمعه رژیم در کازرون، برای فریب معترضان و متفرق کردن آنها به صحنه رفت که مردم او را هو کردند و این آخوند پا به فرار گذاشت.
نیروهای سرکوبگر ابتدا به شلیک گاز اشک‌آور و شلیکهای هوایی مبادرت کردند اما مردم به اعتراضات خود ادامه دادند و بر آزادی دستگیر ‌شدگان پای فشردند. سپس نیروهای رژیم به‌طور مستقیماًً به جانب مردم آتش گشودند. در جریان این درگیریها دست کم دو تن از جوانان به‌شهادت رسیدند و شمار زیادی مجروح و دستگیر شدند.
مردم کازرون متقابلاًً با سنگ و چوب به دفاع از خود پرداختند و پاسگاه نیروهای دشمن به آتش کشیده شد. درگیریها به بخش وسیعی از شهر از جمله خیابانهای انقلاب، حمیدی و فلسطین گسترش پیدا کرد و تا نیمه‌شب ادامه یافت. در ساعت یک نیمه‌شب یک ستون از نیروهای سرکوبگر از شیراز وارد کازرون شد.بانکی که توسط جوانان به آتش کشیده شد 


گسیل نیروهای سرکوبگر به کازرون
 رژیم آخوندی در وحشت از گسترش و استمرار قیام مردم کازرون؛ امشب اقدام به گسیل نیروهای سرکوبگر انتظامی و ضدشورش به این شهر کرد.
ستون و کاروانی از خودروهای نیروهای انتظامی و ضدشورش در خیابانهای کازرون به چشم می خورد.
خبرها حاکی از این است که نیروهای سرکوبگر در محله های مختلف کازرون مستقر شده اند.
در پی تظاهرات دلاورانه مردم کازرون در روز چهارشنبه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم به دستگیریهای زیادی به‌ویژه از جوانان کازرون مبادرت کردند.
متعاقباً صدها تن از مردم برای آزادی دستگیر ‌شدگان در برابر پاسگاه نیروهای انتظامی و امنیتی دشمن تجمع نمودند و خواهان آزادی دستگیر ‌شدگان شدند
دشمن ضدبشری با بالا گرفتن شعارهای مردم ابتدا به شلیک گاز ا شک‌آور و شلیکهای هوایی مبادرت کرد. اما مردم دلاور کازرون به اعتراضات برحق خود ادامه دادند. آنها آخوند خرسند امام جمعه رژیم در کازرون را که برای متفرق کردن مردم به صحنه آمده بود هو کردند و او پا به فرار گذاشت.
سپس نیروهای رژیم مستقیماًً به جانب مردم آتش گشودند و تعدادی مجروح شدند.
درگیریها ادامه دارد و تعدادی از تظاهر کنندگان به‌شهادت رسیدند
مردم کازرون متقابلاًً با سنگ و چوب به دفاع از خود پرداختند و پاسگاه نیروهای دشمن
به آتش کشیده شد. آنگاه درگیریها به خیابان انقلاب رسید و تا نیمه‌شب ادامه دارد.
مأموران رژیم مستمراً به سمت مردم گاز اشک‌آور شلیک می‌کردند
مردم شعار می‌دادند:‌کازرونی با غیرت حمایت حمایت، شب عاشوراست امشب کازرون غوغاست امروز و کازرون می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد
مردم کازرون در شب آغاز ماه رمضان اعلام عزای عمومی کرده‌ااند.

Video Player
00:00
00:18

Video Player
00:00
00:27ما بر اندازیم#   تهران # قیام دیماه#  اعتصاب # تظاهرات#  قیام سراسری#  اتحاد

No comments:

Post a Comment