Tuesday, August 28, 2018

دیدار مریم رجوی با پاتریک کندیدیدار مریم رجوی با پاتریک کندی

در این دیدار وضعیت بحرانی رژیم آخوندی، استمرار قیامها در ایران و همچنین توسل رژیم به شیوه‌های تروریستی برای برون‌رفت از بحرانها که بیانگر فاز پایانی رژیم می‌باشد مورد گفتگو قرار گرفت.
مریم رجوی در این ملاقات توضیحات مبسوطی پیرامون شرایط کنونی ایران، استمرار قیام و همچنین نقش کانونهای شورشی در گسترش قیام داد و تأکید نموند که رژیم هیچ راه برون رفتی از بحرانهایی که تمامیت رژیم را احاطه کرده ندارد و قیام مردم ایران تا سرنگونی رژیم ادامه خواهد داشت.
پاتریک کندی با اشاره به توطئه‌های تروریستی اخیر رژیم علیه مجاهدین در آلبانی، فرانسه و بلژیک و همچنین دستگیری دو تن از جاسوسان وابسته به رژیم در آمریکا گفت این وقایع نشان می‌دهد که مجاهدین تنها تهدید موجودیت رژیم و تنها آلترناتیو قابل اتکا در مقابل آن هستند. هیچ سابقه و ردی از هیچ جریان دیگری که بتواند مدعی آلترناتیو بودن باشد، وجود ندارد. وی تأکید کرد آلترناتیو واقعی که مشعل مقاومت را زنده نگه داشته مجاهدین هستند که با دو دیکتاتوری شاه و ساواک منفور آن و با تئوکراسی حاکم بر ایران برای آزادی مبارزه کردند. این استمرار در مبارزه با دیکتاتوری بیانگر اعتقاد عمیق مجاهدین در عمل به دموکراسی است.
سخنرانی پاتریک کندی در کنفرانس سراسری جوامع ایرانی - سی‌امین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی:
از همه شما متشکرم
در برنامه‌های گذشته هم گفته‌ام آن وقت که بحث بر سر ایستادن در حمایت از کسانی بود که در اشرف تحت محاصره بودند آن وقت که موضوع مبارزات دیگری مطرح بود، برای حقوق‌بشر، برای ایران گفته‌ام که این یک مسأله ایرانی نیست یک مسأله حقوق‌بشری است و به همین دلیل ما افرادی را از سراسر جهان به‌همراه داریم که در اینجا گردهم آمده‌اند تا سی‌امین سالگرد واقعه‌یی را گرامی بدارند که طی آن ۳۰هزار زندانی سیاسی خودسرانه اعدام شدند، آن هم توسط یک رژیم استبدادی و فاشیستی. چرا که باید آنها را به یاد بیاوریم چون اگر این واقعه بتواند در ایران رخ بدهد آن هم در عصر معاصر، پس می‌تواند در هر کجای جهان هم رخ بدهد آنگاه که مردم نایستند و از حقوق‌بشر و کسانی که درد و رنج می‌کشند دفاع نکنند.

مارتین نیمولر، یک نویسنده سرشناس درباره هولوکاست یهودیان روزی درباره نازی‌ها گفت:
اول آمدند سراغ کولیها ولی کولی نبودم، لذا اعتراض نکردم.
بعد آمدند سراغ اعضای اتحادیه‌های کارگری ولی من عضو اتحادیه کارگری نبودم لذا اعتراض نکردم.
بعد آمدند سراغ مسیحیان بعد آمدند سراغ یهودیها و من یهودی نبودم و لذا اعتراض نکردم.
و سرانجام آمدند سراغ من و کسی نمانده بود که اعتراض کند.
ما امروز اینجا هستیم تا یاد این ۳۰هزار شهید را گرامی بداریم.
چون مهم است همه ما بدانیم که فضل الهی، سرنوشت همه ما و خانواده‌هایمان را رقم می‌زند.
به همین دلیل می‌گویم که این فقط یک آرمان ایرانی نیست، بلکه یک آرمان جهانی حقوق‌بشری است و هم‌چنان که خیلی اوقات می‌گویم به همین دلیل است که من اعلام می‌کنم: من ایرانی هستم.
سخنرانی پاتریک کندی در سالگرد سی‌امین قتل‌عام ۳۰هزار شهید مقاومت
سخنرانی پاتریک کندی در سالگرد سی‌امین قتل‌عام ۳۰هزار شهید مقاومت

سازمان مجاهدین شعله‌های مقاومت را برافراشته نگاه داشت

چقدر شگفتی‌آور است که در سی‌امین سالگرد این شهیدان که برای آزادی در ایران جان باختند ما با نسل جدیدی مواجهیم از افرادی در داخل ایران که حاضرند بایستند و حمایتشان را از یک ایران جدید اعلام کنند که آزاد و دموکراتیک باشد و به آزادی مذهبی و نقش زنان در جامعه احترام بگذارد. همان‌طور که مریم رجویگفت هیچ‌کدام از اینها محقق نمی‌شد مگر به‌یمن سازمانی که از این کانونهای مقاومت حمایت می‌کند و من می‌خواهم از همه شما تشکر کنم که این برنامه را تماشا می‌کنید می‌خواهم تشکر کنم از سازمان مجاهدین و از خانم رجوی.
چون شما کسانی هستید که شعله‌های مقاومت را پرقدرت برافراشته نگه می‌دارید. شما کسانی هستید که از جوانانی در ایران حمایت می‌کنید که دست به اعتراض می‌زنند.
و شما از صداقت در اعتقاداتتان برخوردارید چون شما همان کسانی هستید که علیه شاه مبارزه کردید و امروز هم شما کسانی هستید که به مبارزه علیه یک دیکتاتوری استبدادی دیگر برخاسته‌اید. پس سازمان مجاهدین خلق ایران در طرف آزادی حضور داشته است چه در مبارزه با سرکوب شاه و چه امروز مبارزه با رژیم مذهبی آخوندها و سرانجام، یکی از علائمی که نشان می‌دهد چقدر شما مؤثر بوده‌اید
شما خانم رجوی این امر خارق‌العاده یعنی شجاعت جوانان امروز در ایران است. آنها در خیابان هستند و شعار می‌دهند:
مرگ بر خامنه‌ای و روحانی / مرگ بر دیکتاتور
آنها هر دو جناح رژیم را رد می‌کنند و می‌گویند:
اصلاح‌طلب، اصول‌گرا دیگه تمومه ماجرا
آنها دیگر فریب کسانی را نمی‌خورند که می‌گویند «مدره» هستند. ما می‌دانیم که همه آنها در طرف سرکوب هستند، همه آنها در طرف دیکتاتوری هستند.

سازمان مجاهدین هدف شماره یک رژیم ایران است

حال اگر هیچ‌وقت گمان نمی‌کردید که سازمان مجاهدین عامل تأثیرگذار است تنها چیزی که باید بدانید این است که سازمان مجاهدین، هدف و در واقع در رأس اهداف آخوندهاست چون آنها تلاش کردند دست به بمب‌گذاری بزنند هم در آلبانی و هم در گردهمایی پاریس در آمریکا نیز فعالیت‌های مجاهدین را هدف قرار می‌دهند. چرا این رژیم این میزان زمان و انرژی را صرف هدف قرار دادن مجاهدین می‌کند اگر که نداند مجاهدین تهدید وجودی آنها برای استمرارِ دیکتاتوری فاشیستی‌شان در ایران است. سازمان مجاهدین باید افتخار کند به این واقعیت که آنها هدف شماره یک این رژیم مذهبی و فاشیستی هستند.
چون این علامت آن است که تلاش آنها برای تحقق تغییر در ایران تهدیدی برای آنان است.
به معترضان جوانان در سراسر ایران که یاد شهیدان را گرامی می‌دارند ۳۰هزار شهید در بیش از ۳۰سال قبل:
آنها فداکاری آنان را گرامی می‌دارند وقتی به خیابانهای سراسر ایران می‌آیند. اجازه بدهید یک کلام شخصی را بیان کنم: امروز همچنین سالگرد درگذشت پدر من است. ولی من بسیار خوشبخت بودم که پدرم زندگی‌اش را به‌طور کامل سپری کرد و بر اثر یک دلیل طبیعی جان سپرد. نمی‌توانم تصور کنم که جای یکی از اعضای این خانواده‌ها باشم که عزیزانشان را از دست داده‌اند آن هم به‌خاطر فتوای (خمینی) نمی‌توانم تصور کنم که چه‌طور می‌توانم زندگی کنم در حالی که می‌دانم در محل نامعلومی در ایران پیکر پدرم، مادرم، خواهر یا برادرم در زمینی نامعلوم پراکنده شده که هیچ‌کس هنوز آن‌را شناسایی نکرده است. پس من می‌گویم: به همین دلیل همه ما امروز اینجا هستیم تا تعهدمان را تجدید کنیم نسبت به فداکاری صورت‌گرفته در ۳۰سال پیش تحقق برقراری یک ایران جدید و آزاد و دموکراتیک.

مطالب مرتبط:

دیدار مریم رجوی با پاتریک کندی

No comments:

Post a Comment