Wednesday, October 31, 2018

سايت سرويس اطلاعات و امنيت دانمارك – 8آبان97 - سرویس اطلاعات و امنیت دانمارك طرح تروریستی ایران برای سوء قصد در خاك دانماركسايت سرويس اطلاعات و امنيت دانمارك – 8آبان97 - سرویس اطلاعات و امنیت دانمارك طرح  تروریستی ایران برای سوء قصد در خاك دانمارك


سايت سرويس اطلاعات و امنيت دانمارك – 8آبان97 - سرویس اطلاعات و امنیت دانمارك طرح  تروریستی ایران برای سوء قصد در خاك دانمارك را تحقیق میكند
در همکاری با تعدادی از همکاران، سرویس امنیتی و اطلاعات دانمارک (PET) در مدت زمان طولانی کار بسیار حساس و غیر معمول انجام داده است. این مورد مربوط به فعالیت های اطلاعاتی ایران و برنامه ریزی برای ترور فردی است که در دانمارک زندگی می کند.
این پرونده موجب عملیات بسیار گسترده پلیسی شد که در 28 سپتامبر 2018 در سراسر دانمارک انجام شد که طی آن پل ها تعطیل شدند و حركت قطارها به حالت تعلیق درآمدند.
همانطور که پلیس کپنهاگ روز بعد از عملیات اعلام كرده است ، PET در مورد  تهدید ملموس علیه افراد خاص کار کرده است. PET از بهار 2018، در نتیجه تهدید ملموس علیه رهبری ASMLA (جنبش مبارزه عرب برای آزادی اهواز)، در دانمارک حافظت شخصی به او ارائه كرده بود، كه نشات گرفته  از ارزیابی از  ایران بود.
در روزهای پیش از 28 سپتامبر 2018، PET تشخیص داد که یک فرد در حال شناسائی و عكسبرداری در مجاورت محل اقامت رهبر ASMLA است. تحقیقات PET، که در همکاری نزدیک با شرکای خارجی صورت گرفت، دلایل را بر این فرض داشتند که فرد مورد نظر، این اطلاعات را قصد داشته به سرویس اطلاعاتی ایران منتقل كند با این قصد كه این اطلاعات تشکیل بخشی از برنامه های قتل رهبر ASMLA در خاک دانمارک بود.
در 21 اکتبر سال 2018 فردی که شهروند نروژی ایرانی تبار است، دستگیر شد و در 22 اکتبر سال 2018 به حبس در سلول انفرادی تا اوایل ماه اوت 2018 محکوم شد. دادگاه بر این مبنا تاکید کرده است که دلایل معقولی برای متقاعد كننده بر اینکه مردی که از 25 تا 27 سپتمبر 2018 در بازداشت نگهداری می شود، اقدام به شناسایی در مجاورت محل اقامت رهبر ASMLA را با هدف انتقال اطلاعات جمع آوری شده به مقامات  ایران انجام داده است، در انجام این کار، او در برنامه ریزی ترور رهبر ASMLA شرکت داشته است.
با توجه به مردی که در زندان است، تحقیق در حال انجام است. او همه اتهامات را رد می کند پس از اتمام تحقیقات، این امر به اداره دادستانی و در نهایت دادگاه ها برای ارزیابی پرونده ارجاع خواهد شد. با این حال، اكنون که PET اعلام کرده است مبنای کافی برای نتیجه گیری این که  سرویس اطلاعاتی ایران ترور فردی که در دانمارک زندگی می کند برنامه ریزی کرده است وجود دارد، این نه تنها بر اساس پرونده علیه مرد زندانی است، بلکه بر روی تلاش های جامع اطلاعاتی استوار است.
مهم است تاکید کنیم که صرفنظر از این که افراد قانون دانمارک نقض کرده باشند یا نه، طراحی سرویس اطلاعاتی خارجی برای ترور یک فرد در دانمارک به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
در زندان نگهداشتن این واقعیت را تغییر نمی دهد که، بر اساس نظر PET ، تهدید علیه افراد مورد بحث همچنان ادامه دارد. در نتیجه این تهدید، اقدامات امنیتی در رابطه با افراد تحت تاثیر و رویدادها سازمان یافته توسط ASMLA همچنان ادامه دارد.
توئيتر 8آبان97 ـتوئیت وزیر خارجه لتونی در حمایت از دانمارك سر توطئه تروریستی رژیم
وی با نقل قول توئیت وزیر خارجه دانمارك مینویسد:
حمایت كامل از دوستان و متحدین دانماركی مان، اتحادیه اروپا باید اقدام موثر و متحد اتخاذ كند تا با چنین فعالیتهای غیر قابل قبولی مقابله كند
راديو آلمان- 8آبان97- دانمارک ایران را متهم به طراحی سوء‌قصد به یک فعال اپوزیسیون کرد
رئیس سازمان امنیت و اطلاعات دانمارک در طول نشست مطبوعاتی که از تلویزیون پخش می شد اشاره کرد به اینکه ایران پیش از این نیز علیه گروه های اپوزیسیون خارج از ایران فعال بوده است. او به تلاش برای بمب گذاری در نشست شورای ملی مقاومت در پاریس در ژوئن گذشته اشاره کرد.
آسوشيتدپرس – 8آبان97 -
مقامات توطئه سوقصد ایران در دانمارک را خنثی کردند
بورچ اندرسون گفت دانمارک بایک سری شرکای اروپایی کار کرده و درحال کار روی این پرونده است ولی نگفت که آنها چه کسانی می باشند.
در جریان کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی، رئیس سرویس اطلاعاتی ( دانمارك )  همچنین اشاره کرد که ایران پیشتر از این هم  علیه  گروه های مخالف در خارج از کشور فعال بوده است.
او به یک حمله بمب گذاری خنثی شده در گردهمایی كه توسط گروه اپوزیسون ایران در نزدیكی پاریس در ماه ژوئن سازماندهی شده بود، اشاره كرد.مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment