Saturday, October 6, 2018

«خط‌و نشان بی‌رمق دلواپسان» برای ردFATF«خط‌و نشان بی‌رمق دلواپسان» برای ردFATFتصویب لایحه CFT یکشنبه هفته گذشته در دستور مجلس ارتجاع بود که به‌خاطر لشکرکشی دلواپسان جلوی مجلس و به‌بهانه این‌که نوبت بررسی به این لایحه نرسید مسکوت گذاشته شد.
اما در روزهای بعد منابع حکومتی از جمله سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع اعلام کردند که روز یکشنبه ۱۵مهر لایحه CFT مجدداً در دستورکار مجلس قرار دارد. از همان روز آتشباری متقابل باندهای حاکم علیه مواضع یکدیگر بر سر رد یا تصویب این لایحه شروع شده است و این بار صف‌آرایی به آخوندهای حکومتی کشیده شده است.
در نمایش جمعه تهران و مشهد و در مرکز اکثر استانها در این مورد سکوت کردند ولی در برخی از نمایشهای جمعه شهرهای مختلف، صدای دلواپسان علیه FATF بلند بود.
در اهواز آخوند حاجتی گفت: «دل آنجا به‌درد می‌آید که بحث FATF را می‌شنود. در این نهاد قوانین خاص ایران نوشته شده و بسیار سخت است». وی با حمله به باند روحانی افزود: «عجیب است که بعضی‌ها برای این نهاد در داخل کف هم می‌زنند. راه دشمن را داریم هموار می‌کنیم».(خبرگزاری مهر ۱۳مهر ۹۷)
«ائمه جمعه خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته از مجلس خواستند در تصویب FATF مصلحت ملت ایران را در نظر بگیرد».(سایت حکومتی قدس آنلاین جمعه ۱۳مهر ۹۷)
آخوند علی‌زاده در نمایش جمعه داورزن گفت: «تصویب این کنوانسیون به‌ضرر کشور و ملت است». در حالی که خامنه‌ای تصویب این طرح را به مجلس ارتجاع واگذار کرده بود، این آخوند افزود: «رهبر نیز مخالفت خود را در دیدار با نمایندگان مجلس اعلام کردند، مراجع نیز به‌صراحت مخالفت خود را اعلام‌ کردند، همچنین حوزه‌های علمیه و دانشجویان نیز راهپیمایی ‎کرده‌اند و دیگر حجت بر نمایندگان تمام است».
آخوند امینی در نمایش جمعه بردسکن خراسان جنوبی از اعضای مجلس ارتجاع خواست «دیدی باز و هوشیارانه درخصوص تصویب FATF داشته باشند».(قدس آنلاین ۱۳مهر ۹۷)
در شهر چمران آخوند منتظر هاشمی گفت: «تصویب FATF یعنی خودتحریمی... مجلس زیر بار زیاده‌خواهی‌ استکبار نرود».(خبرگزاری مهر ۱۳مهر ۹۷)
در نمایش جمعه نطنز هم آخوند روح‌الله امینی گفت: «نمایندگان با تصویب FATF هیچ خدمتی به مردم نمی‌کنند».
پیش از اینها مرجع حکومتی آخوند نوری همدانی در روز ۱۱مهر به صحنه آمد و گفت: «حوزه علمیه با تمام قوا مخالف FATF است». (روزنامه رسالت ۱۲مهر ۹۷)
آخوند موحدی کرمانی که این روزها در غیاب آخوند شاهرودی عملاً رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شده، گفت: «مجلس باید بیدار و مراقب باشد، حتماً این یک چیز خطرناکی است، دشمن در این برنامه وارد شده و سهیم است. مجلس هوشیار باشد FATF تصویب نشود؛ اگر هم بشود مطمئنم شورای نگهبان رد خواهد کرد».
خامنه‌ای که در سخنرانی تبلیغاتی روز ۱۲مهر ۹۷ هیچ اشاره‌یی به FATF که مشکل روی میز نظامش است نکرد برای خالی نبودن عریضه در سایتش با درج تصویری FATF را به چاه تشبیه کرده است.

خامنه‌ای در سایت خود FATF را به چاه تشبیه کرد

روزنامه‌ ایران ارگان دولت روحانی ۱۲مهر ۹۷ مخالف‌خوانی‌ها را «خط‌ونشان‌های بی‌رمق دلواپسان» توصیف کرده بود و فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت مجلس رژیم هم ابراز اطمینان کرد که ۱۰روز مانده به آخرین مهلت FATF مصمم‌اند این لایحه را به‌تصویب برسانند. الآن باید دید در جلسه ۱۵مهر مجلس رژیم مطابق فیگور ضداستکباری خامنه‌ای CFT را رد می‌کند یا خط تسلیم در پیش می‌گیرد؟
این وضعیت بیانگر اوضاع متلاطم درونی است که هر روز با یک مستمسک بارز می‌شود.
تلاطم هم بسیار واضح است و آن هم تضاد بر سر منافع است وگرنه در وطن‌فروشی هیچ‌یک از دو باند دست کمی از یکدیگر ندارند و هر یک از طریقی و به شیوه خاص خود منافع مردم ایران را به باد حراج می‌گذارد.
بنابراین نگرانی هیچ‌کدام از آنها منافع ملی نیست و درد منافع ملی ندارند، زیرا باندهای این رژیم، ضدمردمی و ضدملی‌تر از آن هستند که به فکر کوچکترین منافع ملی و منافع مردم باشند.
ضمنا این تضاد از یک واقعیت دیگر نیز ناشی می‌شود که نظام در این رابطه در بن‌بست است و خامنه‌ای هم به‌عنوان ولی‌فقیه که اساسی‌ترین سیاست‌ها و خط‌مشی آن‌ را تعیین می‌کند خودش نیز در بن‌بست است و نمی‌تواند خط مشخصی را ارایه دهد.
او طبق معمول با دوگانه‌گویی می‌خواهد دوجایه‌خوری کند، از یک طرف خودش تصمیم نمی‌گیرد و توپ را به زمین دولت و مجلس ارتجاع می‌اندازد و از طرف دیگر ایادی و مهره‌های باندش را در مجلس و بیرون مجلس علیه این لایحه بسیج می‌کند و هم‌چنان‌که مشاهده می‌شود در سایت خودش نیز علیه آن تبلیغ می‌کند، زیرا او نمی‌خواهد مانند برجام خودش را درگیر کند.
این میزان به‌هم‌ریختگی درونی برای رد یا تصویب FATF در شرایطی که تحریم‌های نهایی در آبانماه هم در راه است شکننده بودن وضعیت حاکمیت آخوندی را نشان می‌دهد.مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment