Wednesday, December 26, 2018

نیوزویک:‌در حمله هوایی به سوریه برخی از سران شبه‌نظامیان حزب‌الله هدف قرار گرفتند


نیوزویک:‌در حمله هوایی به سوریه برخی از سران شبه‌نظامیان حزب‌الله هدف قرار گرفتندمجله نیوزویک آمریکا پنجم دیماه۹۷در مورد حمله هوایی شب گذشته به سوریه به‌نقل از مقامات آمریکایی می‌گوید رهبران شبه‌نظامیان حزب‌الله مورد اصابت قرار گرفته‌اند
بنا بر گزارشات چند تن از رهبران حزب‌الله در یک حمله هوایی به دمشق مورد اصابت قرار گرفته‌اند.
این اطلاعات از جانب منبعی در وزارت دفاع ایالات متحده به نیوزویک داده شده است، این منبع به اطلاعاتی از افسران عالی‌رتبه اسراییل دسترسی دارد که دارای اطلاعات مستقیم از این حمله می‌باشند.
این حمله هوایی دقایقی بعد از این‌که رهبران حزب‌الله سوار هواپیمایی که عازم ایران بود شدند، صورت گرفت...

بنا‌ به گزارش نیوزویک برخی از رهبران بلندپایه شبه‌نظامیان حزب‌الله طی این حملات زخمی شدند.
گزارش نیوزویک حاکی از این است که علاوه بر هدف قرار گرفتن رهبران بلندپایه حزب‌الله که عازم ایران بودند برخی از ذخایر تسلیحاتی رژیم ایران در سوریه نیز هدف قرار گرفته است.

سکوت رژیم ایران در برابر حملات متعدد به مواضعش در سوریه
طی سال گذشته مواضع رژیم ایران و شبه‌نظامیان وابسته‌اش در سوریه بارها مورد حملات هوایی و موشکی قرار گرفته است ولی این رژیم توان پاسخگویی و واکنش متقابل از خود نشان نداده است.
از جمله شامگاه یکشنبه ۹اردیبهشت، در تهاجم مشابهی چند پایگاه نظامی در دو منطقه حومه حلب و حومه استان حما هدف قرار گرفته شدند که طی آن دهها کشته به‌جا گذاشته شد. رسانه‌های عربی نوشتند اکثر کشته‌ها عناصر سپاه پاسداران رژیم ایران بودند که برای جنگ به سوریه اعزام شده بودند. به گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه، علاوه بر کشته‌های رژیم ایران تعدادی شبه‌نظامی خارجی وابسته به این رژیم نیز در میان کشته‌ها دیده شده است.

اسکای نیوز ۲۰اردیبهشت ۹۷عنوان کرد:مراکز زیر هدف حملات هوایی قرار گرفته‌اند
  • ساختمانهای اطلاعات رژیم ایران که در اختیار سپاه قدس قرار داشتند
  • مقر فرماندهی لجستیکی مربوط به سپاه قدس
  • مجتمع نظامی و لجستیکی سپاه قدس در کسوه
  • پادگان رژیم ایران در شمال دمشق
  • انبارهای سلاح سپاه قدس در فرودگاه بین‌المللی دمشق
  • سامانه‌ها و سایتهای اطلاعات سپاه قدس
  • سایت دیدبانی، مواضع نظامی همراه با تجهیزات جنگی در منطقه فکالاشباک

تلویزیون العربیه ۲۴شهریور۹۷خبر داد که فرودگاه بین‌المللی دمشق شنبه شب هدف حمله موشکی قرار گرفت. رامی عبدالرحمان سخنگوی دیدبان حقوق‌بشر سوریه در این مورد گفت: این حمله یک انبار مهمات متعلق به نیروهای رژیم ایران یا حزب‌الله لبنان در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق را هدف قرار داده‌است. اخیراً تسلیحات نظامی تازه‌یی به این انبار انتقال یافته بود.

فرمانده عملیات ویژه ائتلاف بین‌المللی (ژنرال جمیز جرارد) در مورد شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران گفته بود: «از نظر ائتلاف بین‌المللی، این فعالیتها هیچ کمکی به ثبات در سوریه نمی‌کند. این فعالیتها از دستیابی به صلح در سوریه جلوگیری می‌کنند و ما مطمئن هستیم که آنها از فعالیت‌های خشونت‌آمیز حمایت می‌کنند».

بیشتر بخوانید:

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت     ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید
پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات
سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور 

No comments:

Post a Comment