Thursday, January 31, 2019

محاکمۀ فعالان محیط زیست در ایران بدون برخورداری از حق دفاع آغاز شدمحاکمۀ فعالان محیط زیست در ایران بدون برخورداری از حق دفاع آغاز شد


محاکمۀ هشت تن از فعالان محیط زیست که در ایران عمدتاً به جاسوسی متهم شده اند، جمعه گذشته پشت درهای بسته در دادگاه انقلاب تهران بدون برخورداری متهمان از حق دفاع از خود آغاز شد.
کمپین حقوق بشر
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، محاکمۀ هشت تن از فعالان محیط زیست که در ایران به جاسوسی متهم شده اند، جمعه گذشته پشت درهای بسته در دادگاه انقلاب تهران آغاز شد. محمدحسین آغاسی، وکیل دو تن از متهمان، با اظهار این مطلب افزوده است که قاضی پرونده مانع از حضور وی در جلسۀ دادگاه شده است. به گفتۀ آغاسی، دادستان رأساً برای متهمان وکلای تسخیری تعیین کرده است.
چهار تن از متهمان به “فساد فی الارض” متهم شده اند. به گزارش ایرنا سه تن دیگر از متهمان به جاسوسی و یک نفر دیگر به تبانی و توطئه علیه امنیت ملی متهم هستند.
در شش ماهه نخست سال ۲۰۱٧ دوازده تن از فعالان محیط زیست در ایران به اتهام جاسوسی دستگیر شدند. یکی از متهمان، کاووس امامی، در زندان اوین به طرز مشکوکی جان خود را از دست داد. مقامات زندان علت مرگ وی را خودکشی اعلام کردند.
عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست، با استناد به گزارش وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دستگیرشدگان را برّی از اتهامات ایراد شده دانسته و خواستار آزادی آنان شده بود. در پاسخ، دستگاه قضایی ایران گفته بود که تشخیص صحت و سقم اتهامات بر عهدۀ رئیس سازمان محیط زیست یا وزارت اطلاعات نیست.


پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت 

ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment