Sunday, February 24, 2019

سفیر رژیم ایران در کنیا در تلاش برای آزاد کردن دو مأمور نیروی تروریستی قدس از زندان به تله افتاد


سفیر رژیم ایران در کنیا در تلاش برای آزاد کردن دو مأمور نیروی تروریستی قدس از زندان به تله افتاد


هادی فرجوند سفیر رژیم ایران در کنیا در تلاش برای آزاد کردن دو مأمور نیروی تروریستی قدس از زندانهای این کشور گرفتار شد.
به گفته پلیس کنیا روز یکشنبه ۵اسفند ۹۷ سفیر رژیم آخوندی به‌دنبال تماسهای سطح بالا در دولت(کنیا) قصد داشت به‌طور غیرقانونی احمد ابوالفتحی محمد و منصور موسوی را از کنیا خارج کند.
پلیس کنیا به نشریه نیشن گفت سفیر رژیم ایران آن‌قدر نسبت به آزادی دو مأمور نیروی قدس مطمئن بود که از دفتر یک شرکت هواپیمایی سه بلیط برای خود و دو مأمور رژیم رزرو کرده بود.
این دو مأمور نیروی تروریستی قدس در تلاش برای اقدام تروریستی در سال ۹۱بازداشت شدند.

مقامات کنیا معتقدند که این دو تبعه ایرانی اعضای نیروی قدس، واحد نخبه سپاه پاسداران هستند که مأموریتهای مخفی خارجی از جمله حملات تروریستی را انجام می‌دهد.

در ژوئن ۲۰۱۸ انترپل از تلاش مقامات ایرانی برای تبانی با کارمندان ارشد دولت و سیستم قضایی کیفری برای آزاد کردن آنها هشدار داده بود.
روز جمعه افسرانی از اداره تحقیقات جنایی (DCI) دو کنیایی، وسلی کیپ تنویی کیپ کمویی و شمگرنت آگایی را به‌خاطر فریب دادن این سفیر با مبالغ نامعلومی پول دستگیر کردند که مدعی شده بودند مقاماتی از وزارت کشور می‌باشند که می‌توانند به او کمک کنند.

سایت کنیانز می‌نویسد: بازرسان می‌گویند که او همچنین با مقامات دولتی برای تحقیق در مورد این دو نفر که با آنها معامله می‌کرده تماس گرفته است.
اداره تحقیقات جنایی (دی.سی آی) سپس هوشیار شده و شروع به تحقیق نموده که راه به دستگیری کیپ کمویی Kipkemoi و آگه‌یی Agyei برده است.
دو مظنون تروریست که این سفیر گفته شده تلاش در قاچاق نمودن آنها داشته در سال ۲۰۱۳بعد از آن که پلیس را به مواد انفجاری مرگبار RDX در مومباسا هدایت کردند، متهم به طراحی یک حمله تروریستی شده و به حبس ابد محکوم شدند.
این حکم بعداً که آنها به دادگاه عالی درخواست استیناف دادند به ۱۵سال زندان کاهش یافت. در رفتن به دادگاه استیناف در سال ۲۰۱۸ آزاد شدند. هر چند که مدیر تحقیقات عمومی به دادگاه عالی رفت تا که آزادی آنها را با قضات به چالش بکشد و به پلیس اجازه داد این مظنونان را تا اتخاذ تصمیم در مورد سرنوشت آنها در بازداشت نگه دارد.
حاجی (مدیر تحقیقات عمومی) از این‌که در مورد این توطئه قاچاق این خارجیان به خارج کشور مطلع شد ابراز ناراحتی نمود.
او به نیشن گفت: «این غیرقابل قبول است و تلاشی واضح برای دور زدن مسیر عدالت و حکومت قانون می‌باشد. من قصد دارم دادگاه عالی را در مورد آخرین تحولات مطلع کنم زیرا که این دو، مظنون به فرار می‌باشند. شاید نیاز به بررسی مجدد وضعیتی که آنها در آن قرار دارند می‌باشد»‌.
مدیر تحقیقات عمومی افزود که او همچنین برای وزارت‌خارجه کنیا خواهد نوشت که سفیر را که از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است برای توضیحات احضار کند.

پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  

مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment