Friday, February 22, 2019

کنفرانس ورشو: مصاحبه سناتور رابرت توریسلی با سیمای آزادی


کنفرانس ورشو: مصاحبه سناتور رابرت توریسلی با سیمای آزادی


روز چهارشنبه ۲۴بهمن ۹۷ کنفرانس ورشو به‌مدت دو روز با شرکت وزیران خارجه و هیأت‌های نمایندگی ۶۰کشور جهان در ورشو پایتخت لهستان آغاز به کار کرد. محور این کنفرانس ایران و به‌خصوص بحث پیرامون مقابله با سیاست صدور تروریسم فاشیسم مذهبی تروریستی حاکم بر ایران بود. موضوعی که رژیم را به‌شدت وحشت‌زده و سراسیمه کرد.

تظاهرات ایرانیان آزاده و حامیان مقاومت ایران علیه تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم حاکم بر ایران چهارشنبه و پنجشنبه همزمان با کنفرانس بین‌المللی لهستان با حضور گسترده خبرنگاران داخلی و بین‌المللی برگزار شد.

همزمان با اجلاس بین‌المللی ورشو در لهستان هموطنان ایرانیان آزاده و جوامع ایرانی از اقصی نقاط اروپا تجمع و تظاهراتی را برگزار کردند تا پیام قیام رهایی بخش مردم ایران و کانون‌های شورشی را به جامعه جهانی برسانند. ایرانیان آزاده بر ضرورت اخراج رژیم نامشروع آخوندی از ملل ‌متحد تأکید کردند و به‌رسمیت شناخته شدن شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان آلتر ناتیو این رژیم، فراخوان دادند.
آنها گفتند دیکتاتوری دینی با همه مزدورانش باید از کشورهای منطقه از عراق و افغانستان و سوریه و همه کشورهای منطقه اخراج شوند.
هموطنانمان به لیست‌گذاری تروریستی سپاه آخوندی و وزارت اطلاعات رژیم آخوندی فراخوان دادند.
در این تجمع و تظاهرات شماری از شخصیتهای بین‌المللی از جمله شهردار رودی جولیانی، سناتور رابرت توریسلی، سید احمد غزالی، مارچین شوینچسکی، شهردار پیشین ورشو سخنرانی کردند و با حضور انبوه خبرنگاران رسانه‌های لهستان و رسانه‌های بین‌المللی گفتگو و مصاحبه کردند.


سناتور رابرت توریسلی با سیمای آزادی درباره کنفرانس جهانی ورشو در گفتگویی شرکت کرد:
مجری: سناتور رابرت توریسلی خیرمقدم می‌گویم خدمت شما و خیلی خوشحالم که با شما گفتگو می‌کنم.
سناتور رابرت توریسلی: ممنونم که مرا دعوت کردید. مفتخرم.

مجری: سناتور، اجازه بدهید که با اجلاس در ورشو شروع کنم که خبرها را به خود اختصاص داده بود. شما در آنجا بودید. ابتدا در مورد خود کنفرانس. در این کنفرانس در مورد خاورمیانه گفتگو می‌شد و صلح و ثبات و آزادی در آن منطقه. پس چرا نه در یک کشور خاور میانه؟ چرا در اروپا و چرا در ورشو؟
سناتور رابرت توریسلی: خب دیکتاتوری در ایران فقط یک مسأله منطقه‌یی نیست و فقط به تلاش برای دستیابی به سلاحهای هسته‌یی محدود نمی‌شود. فعالیت‌های تروریستی رژیم تهران یک نگرانی جهانی است. شاهدش، توطئه بمب‌گذاری و دستگیری دیپلماتهای ایرانی در آلمان، اقدام برای حمله در پاریس و حمله تروریستی که در آلبانی طراحی شده بود هستند. ایران یک مسأله جهانی است. و فکر می‌کنم اشتباه بود اگر فقط کشورهای منطقه گردهم آورده می‌شدند. مهم بود که نگاهی جهانی داشته باشیم که جامعه جهانی چه اقدامی انجام می‌دهد،نخست برای محدود کردن و نهایتاً از میان برداشتن این رژیم.

مجری:‌ وقتی که کنفرانس به مدت دو روز جریان داشت، در واقع دو صدا وجود داشت که لزوماً بسیار متفاوت نبودند. ولی به هر حال دو صدا بود. یکی در داخل کنفرانس و یکی در بیرون. حتی برخی رسانه‌های اشاره می‌کردند که صدایی که در بیرون بود حتی بلندتر بود و افراد بیشتری در سراسر جهان آن را شنیدند. موضوع چه بود؟
سناتور رابرت توریسلی: وقتی که دیپلمات نباشید مجبور نیستید که پشت میز که نشسته‌اید مراقب کلمات خود باشید، می‌توانید خیلی صریح‌تر صحبت کنید. من شکی ندارم که آمریکا از تغییر رژیم صحبت می‌کرد. حدس من این است که بسیاری کشورهای دیگر که در تهران سفیر دارند هم از تغییر رژیم حمایت می‌کنند ولی مراقب حرفهایشان هستند. ولی در بیرون، رسانه‌های بین‌المللی، جامعه بین‌المللی، رزمندگان حقوق‌بشر، معتقدان به دموکراسی، ما اصلاً مجبور نبودیم که مراقب باشیم. ما آنچه را که به آن باور داشتیم گفتیم. و این باور بر این است که زمانش فرا رسیده. ما یک نسل از مردم ایران را از دست داده‌ایم. نسل‌هایی به دنیا آمده‌اند که هرگز یک حکومت آزاد نداشته‌اند. بچه‌هایی که به مدرسه می‌روند ولی بعدش شغلی ندارند، بچه‌هایی که غذای کافی ندارند، مردمی که نمی‌توانند عقایدشان را بیان کنند و به‌طور واقعی رهبران خود را انتخاب کنند، آن هم در قرن بیست و یکم؟
بنابراین، برای ما کار آسان بود. ما درست همان چیزی را گفتیم که به آن باور داشتیم.
حرف ما این بود که البته که البته گزینه‌یی هست. به خیابانهای شهرها و شهرکهای ایران نگاه کنید، به جوانها، به دانشگاهها نگاه کنید، به آنها که ایستادگی می‌کنند نگاه کنید، به شورای ملی مقاومت ایران و به تبعیدیان در سراسر جهان نگاه کنید، شورای ملی مقاومت و خانم رجوی. به مردمی نگاه کنید که جانشان را به خطر انداخته‌اند.
نه هزاران، بلکه صدها هزار ایرانی در سراسر جهان هستند که وقتی دولت درستی سر کار باشد به ایران برمی‌گردند و در بازسازی ایران کمک می‌کنند. با خودشان سرمایه می‌آورند و شغل ایجاد می‌کنند.
تظاهرات تهران را نگاه کنید. به چهره‌های جوان نگاه کنید. آنها رهبران هستند. در کنفرانسی که سالانه در پاریس برگزار می‌کنیم و خانم رجوی سخنرانی می‌کنند، به ایشان و کسانی که پیرامو نشان هستند نگاه کنید. آنها رهبران شما هستند.

مجری: بسیار متشکرم سناتور. باعث خوشوقتی بود که با صحبت کنم و برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم. خیلی ممنون.
سناتور رابرت توریسلی: خیلی ممنون.


پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  

مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment