Monday, March 11, 2019

گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللیگردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی


روز جمعه ۸مارس روز جهانی زن (۱۷ اسفند۹۷ ) تظاهرات و راهپیمایی ایرانیان آزاده وحامیان مقاومت از سراسر آمریکا در واشینگتن برگزارشد.
در این تظاهرات که با اجتماع و گردهمایی در میدان فریدام پلازا آغاز و با راهپیمایی به طرف کاخ سفید ادامه یافت، شرکت‌کنندگان و سخنرانان حمایت خود را از مقاومت و قیام مردم ایران و برنامه ده ماده ای خانم رجوی برای ایران فردا اعلام کردند.
گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی
سخنرانان این گردهمایی عبارت بودند از:
شیلا جکسون لی، عضو برجسته کنگره امریکا
لیندا چاوز، مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید و رئیس مرکز فرصتهای برابر
آدام ارلی، سفیر پیشین اآمریکا در بحرین و سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا
پهلوان مسلم اسکند فیلابی
شکوفه شریف و هستی حسامی
براد شرمن نماینده کنگره آمریکا و از اعضای ارشد کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان نیز طی پیامی به شرکت کنندگان در تظاهرات واشینگتن به مناسبت روز جهانی زن حمایت و همبستگی خود را با مقاومت و قیام مردم ایران ابراز کرد.
گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی

رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی طی پیامی، به گردهمایی و تظاهرات واشینگتن در روز ۸مارس، روزجهانی زن را تبریک گفت.
شرکت کنندگان و سخنرانان تظاهرات روز ۸مارس در واشینگتن، ضمن محکوم کردن سرکوب مردم ایران توسط رژیم آخوندی، و حمایت از کانونهای شورشی و قیام مردم ایران برای آزادی، انتصاب آخوند رئیسی عضو هیئت مرگ در قتل عام ۳۰۰۰۰ زندانی سیاسی در سال ۶۷ توسط خامنه ای به ریاست قوه قضائیه رژیم آخوندها، را به عنوان عکس العمل دیکتاتوری ضدبشری آخوندی در قبال اعتلای جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام درسطح داخلی و بین المللی، به شدت محکوم کردند و خواستار محاکمه خامنه ای و رئیسی بجرم جنایت علیه بشریت در قتل عام ۶۷ شدند. آنان در سخنرانیهای خود، از برنامه ده ماده ای مریم رجوی برای آیران آینده و از یک ایران آزاد و دموکراتیک و یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت حمایت کردند.
گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی
خانم لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید و رئیس مرکز فرصتهای برابر در سخنرانی خود در این گردهمایی گفت:
از شما متشکرم. بسیارمتشکرم. بسیار خوشحالم که شما را در این جا می بینم که نام مناسب مجلس آزادی را دارد.
آنچه همه شما و من و مردم آمریکا و مهمتر از آن مردم ایران میخواهند آزادی است. اما آزادی بدست نخواهد آمد مگر اینکه تغییر رژیم در تهران صورت گیرد. مدت زیادی است که ما وعده مدراسیون در رژیم ایران را شنیده ایم. و اینکه رهبران فعلی رژیم و روحانی مقداری مدراسیون ایجاد خواهند کرد. اما هیچ چیز تغییر نکرده.
آنچه اتفاق افتاده رژیمی است که همچنان کشتار انجام میدهد، مردم ایران را سرکوب میکند، وقتی ما در ماه مارس آزادی زنان را جشن میگیریم، مهم است که به یاد داشته باشیم که بیش از نیمی از مردم ایران دارای حقوق برابر نیستند. زنان ایران توسط رژیم روحانی و آخوندها سرکوب میشوند.
مدرحالیکه مردم ایران در شهرهای سراسر ایران اعتراض میکنند و خواستار تغییر شرایط اقتصادی هستند و برای آزادی و برابری زنان و استقلال قوه قضاییه و برابر برای همه تلاش میکنند، آنچه ما می بینیم این است که تنها در این ماه شخصی که مسئول کشتار نه ۳۰۰، نه ۳۰۰۰، بلکه ۳۰ هزار انسان در سال ۶۷ بوده، یعنی ابراهیم رئیسی، بعنوان رئیس قوه قضاییه منصوب شده است. چطور میشود که با وجود این جانور وحشی که مردم را کشته، آزادی باشد؟ او قاتل افراد از همه سنین است. او قاتل مردان و زنان است. زنان باردار بدست رئیسی اعدام شده اند. و همچنین افراد کم سن. دختران جوان ۱۵ ساله شکنجه و توسط این هیولا کشته شده اند. بنابراین ما باید به این رژیم «نه!» بگوییم.
ما باید خواهان آزادی و همه نکاتی باشیم که خانم رجوی به مردم ایران وعده داده است، یعنی انتخابات آزاد، آزادی مطبوعات، جدایی دین از دولت، برابری زن و مرد، و استقلال دستگاه قضایی. همه این چیزها ضروری هستند اما تنها به یمن فعالیتهای افرادی مثل شما در سراسر شهرهای آمریکا اتفاق خواهند افتاد، این فعالیت ها همچنین بعهده مردم ایران است.
مایه افتخار من بوده است که با شما طی سالیان طولانی، یعنی از اوائل دهه ۱۹۹۰ کار کنم وقتی در سازمان ملل فعال بودم. من در کنار شما بوده ام و لوایح مربوط به شما را حمایت کرده ام و علیه رژیم وحشتناک حاکم بر ایران صحبت کرده ام. و من مفتخرم که این فعالیت ها را انجام داده ام و در کنار شما ایستادم. و باز هم خوشحالم که شما را در اینجا در واشنگتن میزبانی میکنم.
خانم شیلا جکسون لی نماینده با سابقه کنگره از ایالت تکزاس که در هوای سرد و توام با برف و باران خودش را به محل تظاهرکنندگان رسانده بود، گفت همه ما معتقدیم که رژیم ایران باید تغییر کند. وی از نقش خانم رجوی در پیشبرد مقاومت برای آزادی در ایران تجلیل به عمل آورد.
برد شرمن، نماینده کنگره آمریکا و از اعضای ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نیز طی پیامی به شرکت‌کنندگان در تظاهرات واشینگتن به مناسبت روز جهانی زن، حمایت و همبستگی خود را با مقاومت و قیام مردم ایران ابراز کرد.
گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی
آدام ارلی، سفیر سابق آمریکا در بحرین و سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا از دیگر سخنرانان این برنامه بود که ضمن برشماری کارنامه وحشتناک ۴۰ ساله رژیم آخوندی، استمرار قیام در ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی را ستود و بر چشم‌انداز روشن برای تغییر در ایران تاکید کرد. وی تأکید کرد که کارزار گسترده شیطانی سازی رژیم آخوندی علیه مجاهدین و مقاومت ایران، قبل از هرچیز ترس و وحشت آخوندها را از نقش تعیین کننده مقاومت ایران در هدایت و سازماندهی قیام برای سرنگونی این رژیم ضد بشری به نمایش می گذارد. وی بر ضرورت برسمیت شناختن آلترناتیو دمکراتیک شورای ملی مقاومت ایران توسط جامعه جهانی تأکید کرد.
گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی
در این گردهمایی شماری از نمایندگان انجمن ها و تشکلهای ایرانیان در آمریکا به سخنرانی پرداختند.
گردهمایی و راهپیمایی در واشگتن همزمان با روز جهانی زن - انعکاسات گسترده بین المللی
پس از گردهمایی در میدان فریدام پلازا، شرکت کنندگان به راهپیمایی به طرف کاخ سفید پرداختند.
خبرگزاری رویترز واشینگتن –۸مارس-۱۷اسفند ۹۷
اعتراض کنندگان از جوامع ایرانیان مقیم آمریکا در واشینگتن در حمایت از تغییر حکومت در ایران دست به تظاهرات زدند

خبرگزاری فرانسه واشینگتن –۸مارس۲۰۱۹
تظاهرکنندگان در واشینگتن خواهان “تغییر رژیم» در ایران شدند
روز جمعه ایرانیان در واشینگتن تجمع کرده و خواهان تغییر رژیم در ایران شده و “قساوت و بیرحمی علیه مردم» توسط رژیم تهران را محکوم کردند.
تظاهرکنندگان در حالیکه شعار “تغییر رژیم، الان» میدادند و تصاویر مریم رجوی را دست داشتند، پرچم‌های ایران را تکان میدادند.
دولت پرزیدنت ترامپ بطور مستمر فقدان آزادیها در ایران و نفوذ “بی‌ثبات کننده» آن در خاورمیانه را زیر ضرب میبرد. او بعنوان یک مخالف قاطع جمهوری اسلامی تحریم های شدیدی را علیه رژیم ایران اعمال کرده است
تلویزیون اسکای نیوز تظاهرات ایرانیان در واشینگتن
واشینگتن - –۸مارس۲۰۱۹:خبرنگار ما از واشنگتن خبرداد که ایرانیان خارج کشور در ایالات متحده آمریکا تظاهراتی در حمایت از اعتراضات در ایران بخاطر تغییر نظام و فراخوان برای برپایی یک جمهوری دمکراتیک وغیراتمی در کشورشان برپاکرده اند . 
گزارشگر: الآن این تظاهرات شروع به حرکت نمود . فعالیت هایی که همزمان با این تظاهرات وجود دارد سخنرانی هایی است که از چند دقیقه قبل شروع شده است سخنرانی مریم رجوی رئیس جمهور برگزیدة شورای ملی مقاومت ایران نیز پخش میشود خواستهای سخنرانان پیرامون ضرورت تغییر رژیم ایران و سرنگون کردن آن است . 

خبرگزاری یونایتدپرس ۸ مارس ۲۰۱۹
ظاهرکنندگان در یک راهپیمایی که توسط سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در واشنگتن دی سی در ۸مارس ۲۰۱۹ در حمایت از تغییر رژیم در ایران برگزار می شد، شرکت کردند 
آنها خواستار قیام مردم ایران برای تغییر رژیم هستند.

واشینگتن تایمز-۸مارس۲۰۱۹
راهپیمایی ایرانیان در نزدیکی کاخ سفید برای تغییر رژیم
روز جمعه ایرانیان برای راهپیمایی در نزدیکی کاخ سفید در حمایت از تغییر رژیم در تهران تجمع کردند. 
سازمان‌دهندگان این گردهمایی گفتند هدفشان افزایش حمایت از قیام برای دمکراسی در ایران است. در این گردهمایی علاوه بر پیام مریم رجوی شماری از شخصیتها ازجمله برد شرمن نماینده کنگره از کالیفرنیا سخنرانی کردند.
لیندا چاوز که در دولتهای پرزیدنت ریگان و بوش خدمت کرده است در این گردهمایی سخنرانی کرد. او به واشینگتن تایمز گفت در حالیکه وی منتقد پرزیدنت ترامپ است ولی از کاری که دولت ترامپ در نفی توافق اتمی کرده است حمایت می‌کند...
شرکت کنندگان دراین تظاهرات که همزمان با روز جهانی زن است امیدشان را در برنامه های خانم مریم رجوی می‌بینند که خواهان “مساوات کامل بین زنان و مردان در زمینه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی» و همچنین خواهان حقوق زنان در آموزش، اشتغال، ازدواج و آزادی پوشش است.
یک دانشجوی شرکت کننده در برنامه روز جمعه گفت «مشاهده این واقعیت که تمامی برنامه توسط یک زن هدایت میشود بطور واقعی انگیزاننده است».

پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  

مطالب ما را در وبلاک انجمن نجات ایران  ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment