Wednesday, November 13, 2019

قیام در عراق-جنگ و گریز در میدان خلانی و اعلام اعتصاب عمومی مدارس توسط سندیکای معلمین +فیلم و عکس


قیام در شهرهای  عراق-جنگ و گریز جوانان با نیروهای سرکوبگر وابسته به رژیم ایران و اعلام اعتصاب عمومی مدارس توسط سندیکای معلمین +فیلم و عکس

در استان  واسط  شهر کوت قیام کنندگان  در حمایت از بیانیه معلمین امروز تجمع کردن.


قیام‌کنندگان شب گذشته در میدان خلانی با نیروهای مسلح عراق درگیر شدند. تلویزیون العربیه گزارش داد:‌ نیروهای مسلح مستقر در میدان خلانی علیه تجمع معترضان از گلوله جنگی استفاده کردند تا آنها را مجبور به ترک صحنه و بازگشت به میدان تحریر کنند. تظاهر کنندگان نیز بعد از درگیری و جنگ و گریز از اینکار سر باز زدند. العربیه افزود: قبل از شروع درگیری تظاهر کنندگان تعدادی کوکتل مولوتوف به سمت نیروهای ضدشورش پرتاب کردند
العربیه افزود: بعد از آن که سندیکای معلمین اعلام اعتصاب عمومی کرد مدارس شهرهای جنوبی عراق درهای خود را بستند تا اعتراضات گسترش یابد.
عراق-خلانی
عراق-خلانی


همچنین الحدث گفت شب گذشته تظاهر کنندگان با شعارهای ایران اخراج اخراج و بغداد آزاد آزاد پرچم رژیم ایران را به آتش کشیدند .

آخرین تحولات قیام عراق در روز گذشته:

ایستادگی و جان‌فشانی قهرمانانه جوانان عراقی در بغداد که روز یکشنبه هجوم گسترده وحوش خامنه‌ای برای تسخیر میدان تحریر را به شکست کشاند، صحنه نبرد را در برخی مناطق به سود انقلاب رقم زده است. روز سه‌شنبه جوانان شورشی میدان خلانی را مجدداً تسخیر کردند. در حالی که شلیک گلوله بی‌وقفه ادامه داشت.
جوانان مستقر در این میدان یاد یاران شهید را که در نبردهای روزهای اخیر به‌شهادت رسیدند گرامی داشتند.

میدان تحریر و ساختمان بلند موسوم به کوه احد نیز هم‌چنان در تسخیر انقلابیون است.

حضور گسترده دانشجویان و دانش‌آموزان در قیام عراق هر روز پر رنگ‌تر می‌شود. از بغداد تا بصره و تا کربلا و دیوانیه و سماوه دانشجویان و دانش‌آموزان همه جا می‌خروشند و خواسته‌های انقلاب را فریاد می‌کنند.
دانشجویان در شهرک عبیدی بغداد تظاهرات کردند و حمایت خود را از خواسته‌های قیام که برچیدن بساط حکومت فاسدان و دست‌نشاندگان ولی‌فقیه ارتجاع است اعلام کردند.

بصره هم‌چنان صحنه تظاهرات جوانان و دانشجویان این شهر است. آنها برخی خیابانها و اتوبانهای شهر را در کنترل دارند.

در کربلا قیام‌کنندگان بار دیگر اراده پولادین خود را به نمایش گذاشتند و چادرهایی را که توسط وحوش خامنه‌ای و یزیدیان زمانه به آتش کشیده شده بود مجدد برپا می‌کنند. در این شهر دانش‌آموزان نیز حضور خود را در صفوف قیام پر رنگ‌تر کردند.

در دیوانیه دانشجویان تظاهرات کردند و حمایت خود را از انقلابیون میدان تحریر بغداد اعلام کردند. آنها هم خواستار استمرار انقلاب تا برچیدن بساط فساد و فرقه‌گرایی دست‌نشاندگان خامنه‌ای شدند.

دانشجویان دانشگاه المثنی در سماوه نیز به جمع قیام‌کنندگان پیوستند. آنان اعلام کردند تا رسیدن به خواسته‌های مردم عراق دانشگاه به فرمان دانشجویان بسته است.

کوت در استان واسط عراق نیز صحنه تظاهرات مردم علیه حکومت بود. خواستهای آنان همان خواستهای قیام‌کنندگان میدان تحریر است.

در ناصریه که مردم آن شهدای زیادی را طی چند روز اخیر تقدیم کردند تظاهرات جوانان دلیر ادامه دارد. بر اساس آخرین خبرها نیروهای پلیس با دیدن جنایات سبعانه وحوش خامنه‌ای به قیام‌کنندگان پیوستند.

دفتر آیت‌الله سیستانی در مورد دیدار جینین هنیس، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق با وی بیانیه‌یی صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:‌آقای سیستانی در این ملاقات درد و اندوه و نگرانی عمیق خود را از آن‌چه که در کشور می‌گذرد ابراز داشت و اشاره کرد که ایشان طی سالهای گذشته همواره نسبت به خطر فساده‌ای مالی، اداری و سؤ مدیریت در خدمات اجتماعی و نبود عدالت اجتماعی هشدار دادند. اما هیچ گوش شنوایی از جانب مسئولان دولتی نیافتند تا این‌که وضعیت به نقطه امروز رسید که بسیار جدی و خطرناک است...استمرار وضعیت مانند آن‌چه که قبل از شروع تظاهرات بود ممکن نیست.
این بیانیه می‌افزاید: آقای سیستانی بر توقف خشونت علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم و ربودن و دستگیری و محاکمه کسانی که به چنین اعمال ضد شرع و خلاف قانونی دست می‌زنند تأکید کرد و هر گونه دخالت خارجی در امور عراق و تبدیل آن به صحنه تصفیه حسابهای منطقه‌یی و بین‌المللی را مردود شمرد.

نماینده سازمان ملل در عراق طی مصاحبه‌یی درباره این دیدار گفت:آقای سیستانی می‌گوید تظاهرات‌کنندگان امکان ندارد که قبل از محقق شدن همه خواسته‌هایشان به خانه‌های خود بازگردند و اگر رؤسای سه‌گانه نمی‌توانند خواستهای تظاهرات‌کنندگان را محقق نمایند بایستی روش دیگری را در پیش گرفت.
وی اظهار داشت که خشونتهای موجود در عراق را به شورای امنیت ملل ‌متحد منتقل خواهد کرد.
نماینده سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از استمرار خشونتها و افزایش آمار قربانیان در عراق تأکید کرد دولت عراق باید خون‌ریزی را متوقف کند و به خواسته‌های مشروع مردم پاسخ دهد.

به گزارش اسکای نیوز دهها تن از افسران و پرسنل پلیس استان کربلا به‌منظور حمایت از جنبش‌های مردمی در شهرهای عراق تظاهرات کردند این رسانه گفت: ‌ این اقدام اولین گام از نوع خود توسط یک ارگان نظامی به‌صورت علنی جهت حمایت از جنبش‌های مردمی در عراق است که حدود دو هفته است ادامه دارد.
گزارشگر اسکای نیوز از عراق طی گزارشی در این باره گفت:‌
این موضوع در روزهای آینده تاثیری جدی بر گسترش تظاهرات خواهد داشت. اقدام فوق در کربلا تحرکاتی را در شهرهای مختلف عراق و به‌طور خاص در استانهای جنوبی به‌دنبال دارد. استانهای جنوبی خصوصاً بعد از آن که اشارات واضح از سوی دفتر علی سیستانی مبنی بر عدم بازگشت به خانه‌ها تا محقق شدن خواسته‌ها، تبدیل به مرکز و صحنه اعتراضات شده است. اخباری به ما رسیده که تظاهرات‌کنندگان در استان ذیقار و در شهر ناصریه دو پل مهم شامل «پل النصر» و «پل الحضارات» را در شهر ناصریه بسته‌اند. در میسان اغلب ساختمانهای دولتی توسط تظاهرات‌کنندگان در تأیید اعتراضات مردمی بسته شد.
این اقدام (افسران و پلیس استان کربلا) یا اشاراتی که از سوی سیستانی صورت گرفت مطمئناً روحیه استمرار تظاهرات را تقویت خواهد کرد.

پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment