Thursday, January 30, 2020

سخنرانی نمایندگان کنگره آمریکا در تصویب قطعنامه ۷۵۲، حمایت از قیام مردم ایران / موضعگیری مریم رجویسخنرانی نمایندگان کنگره آمریکا در تصویب قطعنامه ۷۵۲، حمایت از قیام مردم ایران / موضعگیری مریم رجوی


کنگره آمریکا در اجلاس رسمی خود در روز سه‌شنبه ۲۸ژانویه ۲۰۲۰(۸بهمن ۱۳۹۸)، قطعنامه ۷۵۲ را در محکومیت جنایات سرکوبگرانه رژیم آخوندی و حمایت از اعتراضات و قیام مردم ایران با اکثریت قاطع آرای نمایندگان کنگره تصویب کرد.
این قطعنامه از دولت آمریکا می‌خواهد که ”برای تشکیل اجلاس اضطراری شورای امنیت ملل ‌متحد و شورای حقوق‌بشر ملل ‌متحد اقدام کرده و نقض مستمر حقوق‌بشر در ایران را محکوم نماید و مکانیسمی برای نظارت شورای امنیت ملل ‌متحد بر نقض حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی ایجاد کند.

قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا خواستار محکومیت توطئه تروریستی رژیم ضدبشری در مارس ۲۰۱۸در آلبانی و در ژوئن ۲۰۱۸علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس و هم‌چنین”قتل‌عام وحشیانه هزاران زندانی سیاسی شامل زنان باردار و افراد کمتر از ۱۸سال در سال ۱۳۶۷به‌عنوان بخشی از تاریخچه طولانی سرکوب خشونت‌آمیز هرنوع صدای مخالف،” در ایران شده است.

هنگام تصویب قطعنامه ۷۵۲ نمایندگان کنگره آمریکا تأکید کردند:‌
قطعنامه امروز نشان‌دهنده همبستگی با مردم ایران و محکومیت سرکوب تظاهر کنندگان توسط رژیم حاکم است است. رژیمی که در اعتراضات آبان ماه حدود ۱۵۰۰نفر را که در جریان وحشیانه‌ترین و گسترده‌ترین سرکوب از انقلاب سال ۱۹۷۹ به‌قتل رساند.
نمایندگان کنگره آمریکا تصریح کردند که رژیم آخوندی باید به‌خاطر جنایاتش علیه مردم ایران مورد حسابرسی قرار بگیرد.

در قطعنامه کنگره آمریکا که در اجلاس کنگره در ۲۸ژانویه۲۰۲۰ به‌تصویب رسید آمده است:
در ۱۵نوامبر ۲۰۱۹، در مهمترین اعتراضات ضدحکومتی در ایران بعد از ژوئن ۲۰۰۹، اعتراضات مردمی علیه رژیم ایران آغاز شد و به‌سرعت در حداقل ۱۰۰شهر در سراسر کشور گسترش یافت. طبق گزارشها نیروهای امنیتی رژیم ایران برای بازداشت بیش از ۷۰۰۰نفر از معترضان از نیروی مرگبار استفاده کرده‌اند و صدها نفر را در ارتباط با اعتراضات به‌قتل رسانده‌اند. گزارشها هم‌چنین حاکی از آن است که مقام‌های رژیم ایران، در بسیاری از موارد، از بازگرداندن اجساد قربانیان به‌ خانواده‌هایشان امتناع ورزیده‌اند و نیروهای امنیتی اجساد را از سردخانه‌ها برداشته و آنها را به‌ مکانهای ناشناخته منتقل کرده‌اند.

قطعنامه می‌افزاید: در تاریخ ۱۶نوامبر ۲۰۱۹، مقام‌های رژیم ایران شروع به‌قطع تقریباً کامل سرویسهای اینترنتی کردند و تقریباً تمام وسایل ارتباطی آنلاین را برای افراد داخل ایران متوقف کردند تا از به‌اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلمهای مربوط به‌ کشتار توسط نیروهای امنیتی جلوگیری شود. در همین تاریخ وزیر کشور رژیم ایران عبدالرضا رحمانی فضلی گفت که رژیم ایران دیگر نسبت به‌ معترضان "انعطاف" و "خویشتن داری" نشان نخواهد داد.
در تاریخ ۱۷نوامبر ۲۰۱۹، علی خامنه‌ای، ولی‌فقیه رژیم ایران تظاهر کنندگان را "اشرار" نامید که توسط دشمنان خارجی و شورشیان داخلی مورد حمایت قرار گرفته‌اند. شده‌اند. وی به‌ سرویسهای امنیتی رژیم ایران دستور داد برای پایان دادن به‌ اعتراضات اقدام کنند.
در ۱۸نوامبر ۲۰۱۹، سپاه پاسداران به‌ شهر ماهشهر اعزام شد و به‌ سرکوب گسترده‌یی دست زد که بنا بر گزارشها، ۱۰۰نفر را کشت.

در قطعنامه مصوب کنگره هم‌چنین آمده است: رژیم ایران در توطئه مارس ۲۰۱۸در آلبانی و ژوئن ۲۰۱۸ در فرانسه علیه فعالان اپوزیسیون ایران دخیل بود.
سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان بسیجی آن به‌دلیل نقض جدی و سیستماتیک حقوق‌بشر علیه مردم ایران از جمله شکنجه‌های بی‌رحمانه و طولانی‌مدت مخالفان سیاسی، توسط ایالات متحده تحریم شده‌اند.
ایالات متحده آمریکا در اوت ۲۰۱۸ دو نفر را به‌جرم جنایی به‌عنوان مأموران غیرقانونی رژیم ایران برای انجام عملیات جاسوسی علیه تأسیسات یهودی و مخالفان سیاسی ایران دستگیر کرد.

قطعنامه، در ادامه می‌افزاید: رژیم ایران سابقه طولانی در سرکوب خشونت‌آمیز نارضایتی دارد، از جمله:
در سال ۱۹۸۸، رژیم ایران اعدام‌های گسترده و وحشیانه هزاران زندانی سیاسی را با به دار آویختن یا جوخه آتش انجام داد. این افراد به‌خاطر امتناع از نفی وابستگی سیاسی خود و در مواردی به‌دلیل داشتن مطالب خواندنی سیاسی اعدام شدند. در میان آنها زندانیان عقیدتی، نوجوانان و زنان باردار بودند.
در سال ۱۹۹۹، رژیم ایران به‌طرز وحشیانه‌ای شورش دانشجویی را که یکی از بزرگترین قیامهای جمعی تا آن زمان از سال ۱۹۷۹در کشور بود سرکوب کرد.
در اوایل دسامبر ۲۰۱۷ و چندین ماه پس از این‌که اعتراضات در بیش از ۸۰شهر صورت گرفت، رژیم ایران این اعتراضات را با نیروی سرکوبگرانه سرکوب کرد
در تاریخ ۹ژانویه ۲۰۱۸، مجلس نمایندگان با اکثریت قاطع، قطعنامه ۶۷۶مجلس نمایندگان را تصویب کرد، قطعنامه‌یی برای حمایت از حقوق مردم ایران در زمینه آزادی بیان و محکوم کردن رژیم ایران برای سرکوب اعتراضات مشروع مردم.

قطعنامه مصوب کنگره در پایان بر این مواد تأکید کرده است:
مجلس نمایندگان آمریکا در کنار مردم ایران که درگیر اعتراضات مشروع علیه رژیم ظالم و فاسد هستند، می‌ایستد و نقض جدی حقوق‌بشر توسط رژیم ایران علیه مردم، فساد قابل‌ توجه و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده در خارج از کشور را محکوم می‌کند
مجلس نمایندگان آمریکا حمایت از معترضان ایرانی را از طرف دولت آمریکا و متحدان اصلی می‌ستاید و از کلیه دولتها و نهادهای دموکراتیک می‌خواهد که به‌وضوح از حق مردم ایران برای زندگی در یک جامعه آزاد حمایت کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا از دولت آمریکا می‌خواهد برای تشکیل جلسات اضطراری شورای امنیت سازمان ملل و شورای حقوق‌بشر سازمان ملل ‌متحد تلاش کند تا نقض مداوم حقوق‌بشر رژیم ایران را محکوم کند و سازوکاری را ایجاد کند که شورای امنیت بتواند چنین تخلفاتی را نظارت کند. و دولت آمریکا را ترغیب می‌کند تا به‌ مردم ایران کمک کند که بتوانند دسترسی آزادانه و غیرمنقطع به‌اینترنت داشته باشند.
قطعنامه هم‌چنین از شرکتها می‌خواهد تا درخواستهای رژیم را برای قطع مردم ایران از فضای مجازی و سایر بسترهای ارتباطی رد کنند.

مجلس نمایندگان آمریکا به‌تاریخ افتخارآمیز و فرهنگ غنی ملت ایران احترام می‌گذارد و به‌طور کامل از تلاشهای مردم ایران برای برقراری آزادیهای اساسی که پایه و اساس ظهور یک سیستم سیاسی آزاد و منتخب، باز و دموکراتیک است، حمایت می‌کند. و هم‌چنین از حق مخالفان ایرانی برای اجتماع، بدون ترس از آزار و اذیت و خشونت، چه در ایران و چه در سطح بین‌المللی، پشتیبانی می‌کند.


در جریان بررسی قطعنامه ۷۵۲ در اجلاس رسمی مجلس نمایندگان آمریکا شماری از نمایندگان طی سخنانی بر ضرورت حمایت از قیام مردم ایران و تصویب این قطعنامه تأکید کردند:


دن فیلیپس- نماینده کنگره از ایالت مینه سوتا:
از ماه نوامبر به‌این سو تظاهر کنندگان ایرانی خیابان‌ها را پر کرده‌اند و بر علیه فساد و قیمت بالای سوخت و غذا تظاهرات کرده‌اند. تظاهرات جدیدی طی هفته‌های اخیر پس از آن‌که رژیم ایران مسئولیت سرنگون کردن یک هواپیمای غیرنظامی اوکراینی را پذیرفت در گرفت، که البته رژیم در ابتدا این موضوع را تکذیب می‌کرد. تظاهر کنندگان صلح‌آمیز با خشونت و سرکوب از طرف رژیم ایران مواجه شدند. بیش از ۱۵۰۰نفر کشته و هزاران تن دیگر مجروح شدند. دهها سال است که این یک روش جاری رژیم است. موارد نقض فاحش حقوق‌بشر و فساد قابل توجه، و حتی مخالفان ایرانی در خارج از کشور را هدف قرار داده‌اند. اکنون ما باید پیام واضحی به‌تظاهرات‌کنندگان بفرستیم که ما همراه آنها هستیم. قطعنامه امروز نشان‌دهنده این همبستگی است و این‌که ما حامی حقوق مردم ایران برای بیان آزادانه هستیم و رژیم را به‌خاطر جنایاتش محکوم می‌کنیم. امروز ما از رئیس‌جمهور و وزیر خارجه می‌خواهیم که در همکاری با جامعه بین‌المللی اطمینان حاصل کند که نقض حقوق‌بشر بخشی از هر گفتگوی رسمی و غیررسمی دوجانبه یا چند جانبه با ایران یا درباره ایران باشد. ارسال یک پیام قوی حمایت مهم است. ولی ایالات متحده باید کار بیشتری برای کمک به‌تظاهرات‌کنندگان ایرانی انجام دهد. دولت باید به‌مردم ایران کمک کند تا دسترسی آزاد و بلاانقطاع به‌اینترنت داشته باشند که شامل افزایش و وسیع‌تر کردن شبکه دی یک می‌باشد. مجوز خزانه‌داری برای دسترسی به‌دستگاهها و نرم‌افزارهای ارتباطات شخصی که به‌ایرانیان در جریان آزاد اطلاعات کمک می‌کند.....
کارهای زیادی هست که ما می‌توانیم در کمک به‌تظاهرات‌کنندگان انجام دهیم، با این قطعنامه، ما باید این کار را شروع کنیم. من از همه همکارانم درخواست می‌کنم تا به‌من برای تصویب این قطعنامه بپیوندند

مایکل مک‌کال- رئیس جمهوریخواهان در کمیته خارجی کنگره
خانم سخنگو، من در حمایت کامل از مردم ایران قیام می‌کنم و اقدامات رژیم ایران برای سرکوب تظاهرات مشروع مردم را محکوم می‌کنم. ابتدا می‌خواهم از نماینده «دویچ» به‌خاطر ارائه و توضیح این قطعنامه مهم تشکر کنم. من از این‌که یکی از امضا کنندگان این قطعنامه هستم افتخار می‌کنم. مردم ایران طی سه ماه گذشته دو بار شجاعانه اعتراض خود را علیه اعمال رژیم استبدادی حاکم بر ایران بیان کرده‌اند. تظاهر کنندگان در ماه نوامبر در سراسر ایران خشم خود را علیه افزایش ناگهانی قیمت بنزین ابراز داشتند. آنها خشم خود را علیه تمامی رژیم ابراز داشتند. اما جمهوری اسلامی ایران با استفاده از نیروی قهریه وحشیانه پاسخ داد. چماقداران امنیتی به‌روی تظاهر کنندگان غیرمسلح آتش گشودند. رژیم هم‌چنین اینترنت را قطع کرد تا صدای مردم را ساکت کند و مدارک مربوط به‌خون‌ریزی توسط نیروهای امنیتی را مخفی کند. اما برخلاف تلاشهای رژیم، جهان از وحشیگری رژیم باخبر شد. ما همگی ویدیوهایی که نیروهای امنیتی به‌سوی مردم بی‌گناه در خیابان شلیک می‌کنند را دیده‌ایم.‌ این رژیم (کشتار) حدود ۱۵۰۰نفر را که با اختلاف بسیار زیادی وحشیانه‌ترین و گسترده‌ترین سرکوب از انقلاب سال ۱۹۷۹ تاکنون است مرتکب شد. چند هفته بعد مردم ایران یکبار دیگر خشم خود را نسبت به‌حکومت، اما این‌بار به‌خاطر این‌که رژیم یک هواپیمای مسافربری را با ۱۷۶مسافر سرنگون کرد و همه را کشت، نشان دادند. بدتر از آن تکذیب این عمل توسط رژیم به‌مدت سه روز بود. آنها عمداً به‌مردم ایران و جهان دروغ گفتند.
با این قطعنامه ما اعلام می‌کنیم که در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم که می‌خواهند مسئولان حکومت مقصر شناخته شوند. من از رئیس‌جمهور (آمریکا) تشکر می‌کنم که با صدای بلند و واضح از حقوق مردم ایران حمایت کردند.......
این قطعنامه امکان خوبی در کنگره است که ما هم حمایت‌مان را نشان دهیم. این قدم مهمی است. ما می‌توانیم و باید بیشتر در این راه قدم برداریم. دور جدید اقدامات ما باید تصویب قطعنامه ارائه شده توسط من باشد که مقامات رژیم ایران را در زمینه نقض جدی حقوق بشرمقصر بشناسیم.

خانم رئیس، من همین هفته گذشته با گروهی از ایرانیان مقیم آمریکا ملاقات کردم و در مورد دوستانشان که در ایران هستند با آنها صحبت کردم. کسانی که علیه سرکوب مبارزه می‌کنند. من ویدئوهایی را که از اینترنت گرفته شده تماشا کردم. چیزهایی که می‌توانند به‌خارج از کشور ارسال شوند. یکی از مشکلاتی که گفته می‌شد بسته شدن اینترنت و کنترل آن توسط حکومت است. چرا که اینترنت در درجه اول با اهداف امنیتی ایجاد شده است. در نتیجه ارتباط برقرار کردن در داخل و با خارج بسیار مشکل است. اما ما مشغول کار روی تکنولوژیهایی هستیم که امکان ارتباط با دنیای خارج را برای این مردم فراهم کنیم. آنها خودشان نیز توسط همان آخوندهایی که افراد ما را در سال ۱۹۷۹به‌گروگان گرفتند، به‌گروگان گرفته شده‌اند.......
میلیون نفر در ایران هستند. تمدن بزرگی که بسیاری دست‌آوردهای بزرگ داشته است، اما اکنون تحت سرکوب دیکتاتوری مذهبی است. اکثریت این مردم رژیم سرکوبگر وحشی حاکم بر خودشان را حمایت نمی‌کنند. به‌عقیده من روزهای باقیمانده از عمر جمهوری اسلامی محدود هستند. اکنون زمان آن رسیده که مردم ایران کشورشان را پس بگیرند. وقتی من این را به‌مردم ایران می‌گویم به‌خوبی می‌دانم که مردم آمریکا هم در کنار مردم ایران ایستاده‌اند و می‌دانم این کنگره با مردم ایران است و رئیس‌جمهور در کنار مردم ایران است.تد دویچ –رئیس زیرکمیته شمال آفریقا،خاورمیانه و تروریسم بین‌المللی از فلوریدا
در نیمه نوامبر (آبان ماه) تظاهرات عمومی علیه رژیم ایران آغاز شد و به‌سرعت به‌عنوان بزرگترین تظاهرات از ۲۰۰۹ علیه رژیم در حداقل ۱۰۰شهر گسترده شد. این تظاهرات در پاسخ به‌افزایش نرخ بنزین بود. و هم‌چنین برای تغییر بنیادین سیاسی در کشور فراخوان دادند. آنها مقامات فعلی و قبلی کشور را محکوم کردند. در برابر آن مقامات رژیم ایران اینترنت را قطع کردند، نیروهای امنیتی از نیروی کشنده در کشتن صدها نفر استفاده کردند که رکورد دار بالاترین میزان کشتار در تظاهراتهای خیابانی از انقلاب اسلامی تابه‌حال یعنی در ۴دهه گذشته است. آنها ۷۰۰۰نفر را دستگیر کردند. تظاهر کنندگان مجدداً این ماه به‌خیابان آمدند که علیه سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی توسط رژیم که از فرودگاه تهران به‌پرواز درآمده بود و ۱۷۶کشته به‌جا گذاشت و بعد تلاش کردند تا آنرا لاپوشانی کنند به‌خیابان‌ها آمدند. مردم ایران از دروغهای مقامات رژیم خسته شده‌اند. از بی‌کفایتی آنها خسته شده‌اند و علیه سپاه پاسداران و ولی‌فقیه شعار می‌دهند.
من از همکارانم به‌خاطر حمایت قوی از این قطعنامه تشکر کنم، قطعنامه‌یی که نشان می‌دهد کنگره در کنار مردم ایران می‌ایستد و از حقوق آنها برای زندگی در یک جامعه آزاد حمایت می‌کند.جو ویلسون –نماینده کنگره از کارولینای جنوبی
متشکرم خانم رئیس و متشکرم رهبر جمهوریخواه مک کال. خوشبختم که به‌نفع قطعنامه ۷۵۲کنگره صحبت کنم که از حقوق مردم ایران برای اعتراض بدون عواقب خشونت‌آمیز از سوی رژیم جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند، قطعنامه‌یی که من به‌همراه همکار گرامی‌ام رئیس تد دویچ از فلوریدا ارائه کردیم.
در نوامبر گذشته هزاران نفر از ۱۰۰شهر ایران علیه سیاست‌های سرکوبگرانه اقتصادی و سایر سیاست‌های مستبدانه رژیم ایران تظاهرات کردند. این رژیم بیش از ۱۰۰۰نفر را کشت و هزاران نفر دیگر را دستگیر کرد. ما برای مرگ این افراد شجاع که به‌خاطر دفاع از حقوقشان جان باختند سوگوار هستیم. مردم ایران بار دیگر در ماه ژانویه، وقتی که جمهوری اسلامی در مورد سرنگون کردن یک هواپیمای مسافربری اوکرایینی و کشتن ۱۷۶نفر دروغ گفت، خشم خود را ابراز کردند. واکنش رژیم به‌اعتراض علیه مرگ این افراد بی‌گناه این بود که خشونت بیشتری علیه غیرنظامیان بی‌گناه نشان داد. امروز ما به‌مردم ایران می‌گوییم که ما به‌اهمیت فرهنگ فارس برای جهان و حق شما برای شنیده شدن بدون ترس و واهمه، احترام می‌گذاریم. ما از حقوق شما برای این‌که خواستار اداره بهتر امور شوید حمایت می‌کنیم...
ما اجازه نخواهیم داد که نادیده انگاشته شده یا فراموش شوید و ما هنگامی که رژیم با سبعیت با شما برخورد می‌کند در کنار شما می‌ایستیم....
من از همکارانم به‌خاطر آوردن این قطعنامه دو حزبی به‌مجلس تشکر می‌کنم و چشم انتظار تصویب شدن آن و ادامه همکاری در حمایت از حقوق مردم ایران هستم.رائوب روئیز، نماینده کنگره از کالیفرنیا
من به‌طور فزاینده‌یی نسبت به‌آنچه که از جانب رژیم ایران شاهد هستیم نگران و خشمگین هستم. خشونت، سرکوب، قطعی اینترنت و حبسهای گسترده، اینها نقض فاحش حقوق‌بشر هستند. از نوامبر سال گذشته تاکنون بیش از ۷۰۰۰ایرانی دستگیر شده و به‌طور فاجعه باری بیش از ۱۰۰۰نفر به‌دست نیروهای امنیتی ایران کشته شدند. این استفاده شرم‌آور از خشونت توسط نیروهای امنیتی دولت، قطعی گسترده اینترنت، زندانی کردن روزنامه‌نگاران و معترضان، تنها نمونه‌های جدیدی از تلاشهای بیرحمانه سانسور توسط رژیمی است با تاریخ طولانی از سرکوب و خشونت علیه مردم ایران.
تایم کد۱۵۰۰
ما باید از معترضانی که خواهان چیزی جز پایه‌یی‌ترین حقوق انسانی و آزادیهای مدنی، مانند آزادی اجتماعات، آزادی بیان و آزادی مطبوعات نیستند، حمایت کنیم. به‌همین دلیل من در کنار رأی دهندگان ایرانی مقیم آمریکا می‌ایستم و از قطعنامه دو حزبی ۷۵۲کنگره حمایت می‌کنم تا حمایت خود را از حقوق مردم ایران برای آزادی بیان اعلام کنم و با قویترین بیان بگویم که ما رژیم ایران را به‌خاطر تاکتیکهای خشونت آمیزش در سرکوب مخالفان محکوم می‌کنیم. خطاب به‌مردم ایران که خواهان آزادی، دموکراسی و حقوق‌بشر هستند می‌گویم من و کنگره ایالات متحد آمریکا و مردم آمریکا با شما هستیم. ما به‌این حمایت خود از مبارزه شما برای پایه‌یی‌ترین حقوق خود و برای آزادی و دموکراسی ادامه می‌دهیم. من از همکارانم درخواست می‌کنم امروز قطعنامه ۵۷۲را تصویب کنند. متشکرم.تام مک کلینتاکنماینده کنگره از کالیفرنیا
در سال ۲۰۱۶ اوباما ۱.۷میلیارد دلار را بدون هیچ نشان و ردی در یک بسته کارگو برای رژیم ایران فرستاد. ایرانیان میهن‌پرست در منطقه من گزارش دادند بلافاصله پس از چنین افتضاح شرم‌آوری، سپاه پاسداران به‌طور چشمگیری گسترش پیدا کرد و دوره‌ای از سرکوب وحشیانه را آن هم به‌قیمت جان هزاران ایرانی بیگناه، آغاز کرد. خوشبختانه پرزیدنت ترامپ در جهت عکس چنین سیاست‌های مماشات گرانه و مخرب حرکت می‌کند. از جمله با از سرگیری تحریم‌ها و اعمال فشار اقتصادی بر این رژیم که به‌دنبال آن کشورهای اروپایی را نیز وادار کرده در روابطشان با این رژیم تجدید نظر کنند.
ایران یکی از قدیمیترین و بزرگترین تمدنهای تاریخ است. اما توسط مشتی مذهبی دیکتاتور و اوباش که حکومت نامشروع ایران را تشکیل می‌دهند، سرکوب و تاراج می‌شود. این قطعنامه حرکتی مهم است....
ما بایستی با استفاده از همان منابع مالی که اوباما برای سرکوبگران استفاده کرد، از سازمانهای آزادیخواهی حمایت کنیم که در ایران عملیات می‌کنند. من اکثریت کنگره را در این زمینه به‌پاسخگویی فرا می‌خوانم.


خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت اجماع نمایندگان کنگره آمریکا در تصویب قطعنامه ۷۵۲ در «حمایت از حقوق مردم ایران و محکوم کردن رژیم ایران به‌خاطر سرکوب اعتراضات مشروع» نشان داد که اکثریت قاطع مردم و منتخبان در آمریکا صرفنظر از وابستگی‌های حزبی و سیاسی شان، علیه نقض جدی حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی، در حمایت از قیام مردم و محکوم کردن عملیات تروریستی و جاسوسی رژیم آخوندی از جمله در ویلپنت و آلبانی و آمریکا علیه مجاهدین و مقاومت ایران، متحد و همصدا هستند. بخصوص آنها درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ با جنبش عادلانه دادخواهی همگام و هم‌سو هستند.

خانم رجوی افزود: خواست یکپارچه نمایندگان کنگره آمریکا مبنی بر تأمین دسترسی بدون انقطاع مردم ایران به‌اینترنت و این‌که نقض حقوق‌بشر بخشی از همه بحثهای دوجانبه یا چند جانبه‌رسمی یا غیررسمی در مورد ایران باشد و هم‌چنین خواست آنها از شورای امنیت مبنی بر محکوم کردن نقض حقوق‌بشر در ایران و ایجاد مکانیزمی برای نظارت بر تخلفات رژیم ایران در این زمینه، اموری است که مقاومت ایران مستمراً بر آنها پافشاری کرده‌اند و علاوه بر آمریکا باید از سوی دیگر کشورهای عضو شورای امنیت به‌ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا (فرانسه، انگلستان، بلژیک، استونی و آلمان) نیز پیگیری شود.

خانم رجوی افزود: جای خوشوقتی است که نمایندگان مردم آمریکا به‌این نتیجه رسیده‌اند که اکثریت مردم ایران خواهان سرنگونی رژیم سرکوبگر حاکم بر ایران هستند و بر آنند که روزهای باقیمانده از عمر فاشیسم دینی محدود است. آنها تأکید می‌کنند که زمان برخاستن مردم ایران و زمانی که مردم ایران کشورشان را پس بگیرند فرا رسیده است و افتخار می‌کنند که در کنار مردم ایران ایستاده‌اند و از دولت و رئیس‌جمهور آمریکا نیز همین را می‌خواهند.

اجماع نمایندگان مردم آمریكا در تصویب قطعنامه ۷۵۲در «حمایت از حقوق مردم و محكوم كردن رژیم بخاطر سرکوب اعتراضات مشروع» نشان داد اكثریت قاطع مردم و قانون‌گذاران آمریكا صرفنظر از وابستگیهای حزبی و سیاسی، علیه نقض و حمایت از قیام مردم ایران، متحد و همصدا هستند
مشاهده عکس در توییتر
اجماع نمایندگان كنگره آمریكا در محكوم كردن عملیات تروریستی و جاسوسی رژیم آخوندی از جمله در ویلپنت و آلبانی و آمریكا علیه مجاهدین و مقاومت ، نشان داد که بویژه آنها درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷با جنبش عادلانه دادخواهی همگام و همسو هستند
۱۱۹ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
خواست یكپارچه نمایندگان كنگره آمریكا بر تامین دسترسی مردم ایران به اینترنت و خواست آنها از شورای امنیت مبنی بر محكوم كردن نقض و ایجاد مكانیزمی برای نظارت بر تخلفات رژیم در این زمینه، اموری است كه مقاومت ایران مستمرا بر آنها پافشاری كرده است
خواست كنگره از شورای امنیت در محكومیت نقض در و ایجاد مكانیزمی برای نظارت بر تخلفات رژیم در این زمینه، علاوه بر آمریكا باید از سوی دیگر كشورهای عضو شورای امنیت بویژه كشورهای عضو اتحادیه اروپا (فرانسه، انگلستان، بلژیک، استونی و آلمان) نیز پیگیری شود.
۲۲۸ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند

پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  

مطالب ما را در   توئیتر @Bahar iran دنبال کنید


No comments:

Post a Comment