Monday, January 27, 2020

بیانیه مشترک ۱۶کشور در مورد تظاهراتهای جاری در عراق


بیانیه مشترک ۱۶کشور در مورد تظاهراتهای جاری در عراقبیانیه مطبوعاتی – سفارتخانه‌های کانادا، کرواسی، جمهوری چک، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، اسپانیا، سوئد، بریتانیا، ایالات متحده ۲۷ ژانویه ۲۰۲۰
سفرای کشورهای کانادا، کرواسی، جمهوری چک، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، اسپانیا، سوئد، بریتانیا، ایالات متحده استفاده بیش از حد از نیروی مرگبار توسط نیروهای امنیتی عراقی و گروه‌های مسلح از ۲۴ ژانویه علیه تظاهراتهای مسالمت‌آمیز شامل بغداد، ناصریه و بصره را محکوم می‌کنند.
به‌رغم دادن تضمین توسط دولت عراق، نیروهای امنیتی و گروه‌های مسلح به‌استفاده از مهمات جنگی در این اماکن ادامه می‌دهند که منجر به‌ کشته‌های متعدد و جراحت شهروندان غیرنظامی شده در حالی‌که همزان بعضی از تظاهر کنندگان مواجه با تهدید و ارعاب و دزدیده شدن بوده‌اند.
سفرا از دولت عراق می‌خواهند تا به‌آزادی گردهمایی و حق تظاهرات مسالمت‌آمیز هم‌چنان که در قانون اساسی عراق آورده شده است احترام بگذارد و از تمامی تظاهر کنندگان خواهان حفظ ماهیت مسالمت‌آمیز این جنبش هستیم.
سفرا از دولت عراق خواهان تضمین تحقیقات معتبر و حسابرسی در مورد بیش از ۵۰۰کشته و هزاران مجروح در میان تظاهر کنندگان از اول اکتبر تاکنون می‌باشند.

پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  
مطالب ما را در   توئیتر @Bahar iran دنبال کنید

No comments:

Post a Comment