Saturday, May 9, 2020

ایران- اعتراض گلرخ ایرایی به آزار و اذیت زینب جلالیان و سکینه پروانه رادیو آلمان


 اعتراض گلرخ ایرایی به آزار و اذیت زینب جلالیان و سکینه پروانه
 اعتراض گلرخ ایرایی به آزار و اذیت زینب جلالیان و سکینه پروانه
رادیو آلمان

گلرخ ابراهیمی ایرایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین خواستار توجه افکار عمومی به وضعیت دو زندانی سیاسی کرد زن، زینب جلالیان و سکینه پروانه شده و از افزایش آزار و اذیت آنها توسط نهادهای امنیتی خبر داده است
گلرخ ابراهیمی ایرایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین نامه سرگشاد ه ای در مورد وضعیت دو زندانی سیاسی کرد نوشته که متن آن در ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،  منتشر شده است.
گلرخ ایرایی در این نامه در مورد زینب جلالیان که هفته پیش به زندان قرچک ورامین منتقل شده نوشته است: «زینب جلالیان طی سال های طولانی حبس در برابر تمامی آزار و اذیت ها مقاومت کرد و تن به اعترافات دیکته شده ی امنیتی ها نداد.»
زینب جلالیان، فعال سیاسی کرد سال
۱۳۸۶ بازداشت شد. او به اتهام خروج غیر قانونی از کشور به یک سال حبس تعزیری و به اتهام محاربه ابتدا به اعدام محکوم شد، اما حکم اعدام او در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور با یک درجه تخفیف به حبس ابد تقلیل یافت.
زینب جلالیان حال پس از تحمل سیزده سال حبس بدون مرخصی در زندان شهر خوی، به بند قرنطینه زندان قرچک ورامین منتقل شده است.
گلرخ ایرایی در نامه خود نوشته است: «این انتقال نابهنگام پس از سال ها حبس و همچنین انتقال سکینه پروانه دیگر زندانی سیاسی کرد به زندان قرچک ورامین که در ماه های اخیر فشارهای زیادی را متحمل شده، برای اعمال فشار بیشتر بوده است.»
زینب جلالیان از سال ۸۶ تا کنون بدون مرخصی در زندان است
سکینه پروانه، دیگر زندانی سیاسی کرد از زمان انتقال به زندان قرچک ورامین به گفته گلرح ایرایی "برای اعمال فشار بیشتر بارها با بیمارستان روان درمانی امین آباد منتقل و مورد صرب و جرح قرار گرفته است."گلرخ ایرایی سکوت در برابر "حرکات کینه توزانه توسط ارگان های امنیتی" علیه زندانیان کرد را جنایت خوانده و نوشته است این رفتار "مسئولیتی سنگین برعهده مدعیان می گذارد".
نامه گلرخ ابراهیمی ایرایی که از آبان سال
۹۸ در زندان قرچک ورامین محبوس است، در دهمین سالگرد اعدام فرزاد کمانگر، معلم کرد منتشر شده است. فرزاد کمانگر، معلم کرد به اتهام عضویت و همکاری با پژاک اعدام شد.کمانگر اتهام تجزیه طلبی و عضویت در پژاک را هرگز نپذیرفت. وکیل او، خلیل بهرامیان، پس از تأیید حکم اعدام موکلش در دیوان عالی کشور، در مصاحبه ای با دویچه وله با قطعیت دخالت او را در هر گونه فعالیت مسلحانه انکار کرده بود.


پیش بسوی قیام   سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران # #Iran
#سال_سرنگونی #ایران #کروناویروس  #قیام_تا_پیروزی #coronavirus
اعتصاب واعتراض #شورش #زندانیان ، تظاهرات#  سرنگونی #COVID2019  #  اتحادوهمبستگی  - مرگ_بر_دیکتاتور   #مجاهدین_خلق ایران   #IranRegimeChange
ما را در توئیتر دنبال کنید @Bahar iranحساب توئیتری 7

No comments:

Post a Comment