Tuesday, May 26, 2015

مهدی طائب:مذاکرات شکست خورده ومی خواهندباایجادجوسازی رهبری رامقصر معرفی کنن

مهدی طائب، رئیس قرارگاه عمار سپاه پاسداران ویژه مقابله با جنگ نرم گفت: «به نظر من مذاکرات شکست خورده است و دولت و حامیانش به‌دنبال مقصر می‌گردند

مهدی طائب: “با ایجاد جوسازی در رسانه‌ها معترضین و رهبری را مقصر شکست مذاکرات معرفی می‌کنند”.

به گزارش سایت پارسینه، مهدی طائب روز یکشنبه ۲۴ مه ضمن اعلام این نظر افزود: «دلیل این‌که یک‌شبه بنزین را حذف می‌کنند یا نان را گران می‌کنند اعمال فشار بیشتر به مردم به بهانه تحریم و متقاعد کردن مردم به هر نوع توافقی است

اشاره مهدی طائب به سخنان عباس کاظمی،‌ معاون وزیر نفت ایران است که روز یکشنبه اعلام کرد سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی دیگر واریز نمی‌شود و بنزین معمولی با قیمت ۱۰۰۰ تومان تک‌ نرخی شد و قیمت جدید بنزین از ماه آینده به اجر در می آید.

طائب گفت: “این وضعیت باعث می‌شود اگر مؤمنین به مذاکرات اعتراض کنند و توافق هم حاصل نشود، با ایجاد جوسازی در رسانه‌ها معترضین و خامنه ای را مقصر شکست مذاکرات معرفی می‌کنند.”

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در فوریه سال جاری میلادی بر خوش‌بین نبودن نسبت به مذاکرات هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی تأکید کرده و گفته بود: “بعضی از مسئولین آن دولت (دولت محمود احمدی‌نژاد) و این دولت فکر می‌کنند اگر در موضوع هسته‌ای مذاکره کنند مسئله حل می‌شود، در سخنرانی اول سال هم گفتم که من به مذاکره خوش‌بین نیستم و به جایی نمی‌رسد ولی مخالفتی هم ندارم”.

خامنه‌ای در سخنرانی اول سال جاری شمسی خود در مشهد، در مورد تحریم‌ها نیز گفته بود: “این که آمریکایی‌ها تکرار می‌کنند ما با ایران قرارداد می‌بندیم بعد نگاه می‌کنیم اگر عمل کردند تحریم‌ها را برمی‌داریم ما این را قبول نداریم. رفع تحریم‌ها جزو موضوع مذاکره است نه نتیجه مذاکره. این خدعه آمریکایی ‌است”.

در همین حال احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان عصر روز یکشنبه در گردهمایی ناظران شورای نگهبان استان مازندران گفت: “ما می‌دانیم که دشمن رفع تحریم نخواهد کرد زیرا این تحریم‌ها را مسئله‌ ای برای براندازی نظام می‌داند”.
جنتی افزود: “دشمنان بعد از فتنه ۸۸ مسأله تحریم‌های اقتصادی را پیش کشیدند تا مردم از مشکلات اقتصادی علیه نظام قیام کنند”.

او مسأله هسته‌ای را با موضوع “تقلب در انتخابات” که در جریان اعتراض‌های گسترده سال ۸۸ مطرح شد مقایسه کرد و گفت این‌ها همه بهانه‌ای برای شکستن نظام است.


آخوند جنتی با نگرانی افزود: مسأله براندازی نظام اسلامی جزء برنامه‌های اساسی حکومت آمریکا است و متأسفانه برخی‌ها در داخل اینها را یا نمی‌فهمند و یا نمی‌خواهند بفهمند.

No comments:

Post a Comment