روزنامه فرانسوی «فیگارو» در شماره چهارشنبه ۲۵ مه خود نوشته است که چند فرمانده القاعده که اخیرا از زندان‌های ایران آزاد شده‌اند، به سوریه رفته و به گروه جبهه النصره پیوسته‌اند.
روزنامه فیگارو در صفحات بین‌الملل روز چهارشنبه خود، در دو مقاله، به مساله آزاد شدن چند رهبر القاعده از زندان‌های ایران و پیامدهای آن بر منطقه پرداخته است.
این روزنامه فرانسوی در یکی از مقاله‌های خود نوشته است:‌ «این رهبران آزاد شده که پنج نفر از کادرهای قدیمی و سطح بالای القاعده به شمار می‌آیند، می‌توانند در صورت پیوستن به النصره، موقعیت این گروه را به کلی دگرگون کنند و توان آن را به شدت بالا ببرند».
فیگارو هم چنین مقاله‌ای دیگر، به معرفی سیف العدل مهم‌ترین شخصیت القاعده که به تازگی از زندان‌های ایران آزاد شده پرداخته و او را عضو شورای مدیران اجرایی القاعده، مامور شماره یک تامین امنیت شخص بن اسامه لادن (رهبر پیشن این گروه) و نیز مدیر تدارک بسیاری از عملیات تروریستی این گروه تا سال ۲۰۰۱دانسته است.
این افسر مصری که پس از حادثه ترور انور السادات رئیس جمهوری اسبق مصر مجبور به ترک کشور شد بعدها به بن لادن پیوست و همواره از رهبران درجه اول این سازمان بوده است. او اینک پس از آزادی از زندان‌های ایران به القاعده پیوسته است.