Sunday, November 27, 2016

تعطیلی مدارس در گیلان، مازندران، خراسان رضوی و گلستان در روز شنبه به‌دلیل سرما و یخبندان

تاریخ :27 نوامبر 2016


لینک :


تعطیلی مدارس در گیلان، مازندران، خراسان رضوی و گلستان در روز شنبه به‌دلیل سرما و یخبندان


به گفته کارگزاران رژیم مدارس استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان رضوی روز شنبه ۶آذر به‌دلیل سرما و برق و یخبندان تعطیل است. مدارس بیشتر شهرهای استان گیلان از سه‌شنبه گذشته به‌دلیل بارش برف تعطیل بود.
همچنین سرما و یخبندان مدارس چند شهرستان استان خراسان رضوی را تعطیل کرد. رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش در خراسان رضوی گفت: به‌دلیل برودت شدید هوا، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس ابتدایی در چند شهرستان و منطقه استان در نوبت صبح شنبه ۶آذرماه تعطیل است.
در مازندران نیز بعضی مدارس شهری و روستایی شنبه تعطیل است.
بارش برف و برودت هوا روز چهارشنبه ۲آذر هم سبب تعطیلی مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در ۱۶شهرستان مازندران و تمامی مدارس ابتدایی استان شده بود.
و در استان گلستان، پیش‌دبستانی‌ها، مدارس ابتدایی و استثنایی این استان شنبه تعطیل اعلام شد. مدیرکل آموزش و پرورش رژیم در استان گلستان گفت: با توجه به پیش‌بینی ادامه برودت هوا و یخبندان معابر و برای تأمین سلامت دانش‌آموزان، فردا شنبه(۶آذرماه) پیش‌دبستانی‌ها، مدارس ابتدایی و نیز کلیه مقاطع آموزشگاه‌های استثنایی استان تعطیل است. بارش برف از دوشنبه هفته جاری تا شامگاه پنجشنبه در استان گلستان کاهش شدید دما و یخبندان معابر را باعث شد. هم‌اینک دمای مناطق مختلف استان بین صفر تا ۳درجه سانتیگراد است.

No comments:

Post a Comment