Friday, December 30, 2016

فرهنگی بازنشسته: اشک، سه نقطه، اما اشک، هزاران راز ناگفتنی داردلینک :

فرهنگی بازنشسته: اشک، سه نقطه، اما اشک، هزاران راز ناگفتنی دارد
كانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها 8دی: روز یکشنبه ۵دی ۹۵، دلنوشته اعتراضی زیر توسط یکی از معلمان معترض به تاخیر پرداخت حقوق منتشر شده است و این نامه یکی از هزاران حرف ناگفته فرهنگیان بازنشسته کشور می باشد که تاکنون بغض فروخورده خود را نشان نداده اند. همچنین این فرهنگی بازنشسته شریف، حرف نهایی را به زبانی بسیار ساده عنوان کرده است که: دولتمردان و نمایندگان، قبل از اينكه دير شود از خواب غفلت بيدارشويد و اقدام شایسته ای جهت رفع تبعیض قوانین بردارید. متن کامل این نوشته در ذیل می آید: 
حقوق معلمان بازنشسته صدقه نیست، ریال به ریال آن به ارزش از دست دادن جوانی و بهار زندگانی عمرشان است اما دولتمردان سالهاست هر مجلس و دولتی که با نام های (اصلاح طلب و اصولگرا) سر کار آمدند. گره ای از مشکلات این قشر را نگشودند فقط بهانه آوردند و از انجام اجرای قانون خدمات کشوری سر باز زدند، با این جمله که (بار مالی دارد!!!!!!) و با اقدامی بنا حق، حقوق هزاران انسان بی گناه (حق الناس) را پایمال کردند. سوال اینجاست (پس کی و چه موقع بار مالی نخواهد داشت؟؟؟ 
شما بهتر ازمن می دانید که بودجه هست خیلی هم زیاد اما برای نورچشمی ها و قشری خاص، برای سفره های دسته جمعی به خارج از کشور و همایشهای میلیاردی و جلسات بی نتیجه و حقوق های نجومی و اختلاس های 8000 میلیاردی، ولی مشقت های معلمان کماکان پا برجاست. ما معلمان از جلسات و گردهمایی ها و تصمیم گیری های تبعیض آمیز خسته و ادامه زندگی برایمان ملال آور شده است. چون کسی به فکر این قشر آسیب پذیر جامعه نیست؟ 
همه این روزها خواهد گذشت هر چند با جیب خالی و خط زیر فقر، برای بازنشسته ها ولی می گذرد. 
مسئولان با وجدان خودتان خلوت کنید. کمی حق و انصاف داشته باشید. پس کی بار ما لی نخواهد داشت؟؟؟؟ 
سالهاست درد تبعیض بازنشستگان فرهنگي را زجر مي دهد، و محصول این زجر اقتصادی، محصول ناصواب عدم اجرای قانون و زیاده خواهی مسئولان است که یک صدم معلمان زحمت نمی کشند و حقوق های نجومی دریافت می کنند. 
معلمان بازنشسته و هئیت مذاکره کننده مدت مدیدی است که با رایزنی و ارسال پیامک و اجتماع در مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تجمع سکوت برگزار کردند تا در سطح زیر خط فقر، توسط نمایندگان و کارشناسان سازمان مدیریت در نقطه ای کمرنگ و در پایین ترین خط بودجه بهارستان شاید دیده شوند. که زنده اند و نفس می کشند. اما هيچ يك از حضرات مصاحبه كننده و هيچ كانا ل تلويزيوني حاضر نيست به خود زحمت داده حتی در یک برنامه و یک شبکه مسائل و مشکلات معلمان بازنشسته را پوشش دهد. فقط يك بار از اين مسئولين زحمت كش مواخذه شود!! و از قانون گذاران سؤال نمايد كه چرا بازنشستگان فرهنگي را كه هيچ راه درآمدي بجز اين حقوق بخور و نمیر را ندارند این همه زجر می دهید و آنها را درتصویب قوانین نمي بینید؟ 
آیا واقعا بودجه نیست؟؟ ما باور نداریم هرگز!!!! 
دولتمردان، اگر بودجه نيست كه نبايد براي هيچ وزارتخانه و ارگاني باشد، پس چگونه است كه برخي وزارتخانه ها به محض اینکه بازنشسته می شوند بدون جار و جنجال و اعلان و اکران عمومی پاداش پایان خدمت خویش را که چندين برابر معلمان است دریافت مي كنند و حتی وام های آنان هم بخشیده می شود تبعیض تا کی وکجا......؟ 
حقوق اندک شبیه پول توجیبی معلمان بازنشسته، بابت قسط وام و شهريه دانشگاه و قسط جهيزيه دختران و مهریه پسران و انواع و اقسام ویزیت پزشک و داروهای مختلف کمیاب داده می شود، فقط خدا را شكر شغل معلمي ارزش و اعتبار خود را در بین مردم و کسبه حفظ کرده كه تا آخر ماه به او اجناس قسطی دهند تا آخر ماه قرض خود را بپردازد. 
وكلاي محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي شما سوگند یاد کردید مدافع حقوق قشر ضعیف باشید، الان شما كجا هستيد، دقيقأ كجا هستيد؟؟؟؟؟؟ معلمان بازنشسته را در این موقعیت بحرانی دریابید. 
دولتمردان و نمایندگان، قبل از اينكه دير شود از خواب غفلت بيدارشويد و اقدام شایسته ای جهت رفع تبعیض قوانین بردارید. مبادا آنان را دچار مضیقه و تنگنا کنید. عزت نفس و مناعت طبع و بزرگواری روح، سروقامتان را وا می دارد تا پایدار و استوار بماند. اما این قشر سوخته از آتش «فرق» بر اجرای قانون فراموش شده مدیریت خدمات کشوری اصرار داشته، و کوتاه نخواهند آمد. چون یاد گرفتیم با شجاعت و اقتدار حق قانونی خود را مطالبه نماییم نه با عجز ناتوانی، لذا از همه نمایندگان متعهد می خواهیم که دولت را ملزم به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری کنند و رضایت پیش کسوتان فرهنگی را فراهم آورند. 
فرهنگی بازنشسته

No comments:

Post a Comment