۱۳۹۶ فروردین ۹, چهارشنبه

گردهمایی نوروزی دفتر شورای ملی مقاومت با حضور شخصیت‌های سیاسی آمریکایی و هیأت‌های دیپلماتیک از کشورهای مختلف جهان در واشینگتن


گردهمایی نوروزی دفتر شورای ملی مقاومت با حضور شخصیت‌های سیاسی آمریکایی و هیأت‌های دیپلماتیک از کشورهای مختلف جهان در واشینگتن

دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن، گردهمایی نوروزی سال ۱۳۹۶ را در هتل تاریخی ویلارد در مرکز شهر واشینگتن با حضور مقامات دولتی و شخصیت های آمریکائی از هر دو حزب برگزار کرد.
در این مراسم سپهبد جیمز کانوی، فرمانده پیشین تفنگداران دریائی آمریکا، سفیر رابرت جوزف، معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا در امور منع تسلیحات و امنیت، سفیر فیلیپ کراولی، سخنگوی ارشد پیشین وزارت خارجه، سفیر لینکلن بلومفیلد، مدیر کل پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور سیاسی-نظامی و مارک گینزبرگ، سفیر پیشین آمریکا در مراکش به سخنرانی پرداختند.
در این مراسم خانم فلورتا فابر، سفیر آلبانی در ایالات متحده آمریکا نیز شرکت و سخنرانی کرد.
در این گردهمایی همچنین پهلوان مسلم اسکندر فیلابی مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت، سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا و صوفی سعیدی از اعضاء شورای ملی مقاومت نیز سخنرانی کردند.
علاوه بر آن هیئت های دیپلماتیک چندین کشور اروپایی و مشاوران برخی اعضای برجسته کنگره امریکا دراین برنامه شرکت داشتند.
در گردهمایی نوروزی دفتر شورای ملی مقاومت ایران در واشینگتن برخی دیگر از شخصیتهای سیاسی و نظامی پیشین آمریکا نیز شرکت داشتند که از جمله عبارت بودند از: دریادار جیمز لایونز، فرمانده پیشین ناوگان پاسیفیک آمریکا مستقر در اقیانوس آرام، ویلیام نیتزه، معاون مدیر کل پیشین وزارت خارجه آمریکا، پروفسور روث وجوود، عضو پیشین کمیسیون مشورتی وزارت دفاع آمریکا، سفیر آدام ارلی، سفیر پیشین آمریکا در بحرین، دکتر الن گرسون، معاون دستیار پیشین وزیر دادگستری آمریکا، لری هاوس، سخنگوی پیشین معاون رئیس جمهور آمریکا و شمار دیگری از شخصیتهای سیاسی و حقوقی

سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت درآمریکا
در شروع این گردهمایی، سونا صمصامی نماینده شورای ملی مقاومت در امریکا به حضار خوشامد گفت . وی ضمن توضیحی پیرامون تاریخچه شکل گیری شورای ملی مقاومت و برنامه و اهداف آن برای ایران آینده، به تشریح تحولات در رابطه با ایران و مقاومت ایران و همچنین رژیم آخوندی پرداخت و گفت: تنها در سال گذشته، ۱۱ هزار مورد اعتراض و اعتصاب و تحصن و ... در پایتخت و در شهرهای بزرگ و کوچک توسط اقشار مختلف مردم، از کارمندان گرفته تا معلمان، دانشجویان، پرستاران، رانندگان تاکسی و اتوبوس، تا بازاریان و دیگر اقشار مردم رخ داده است.
سونا صمصامی سپس به تشریح بن بستهای نظام آخوندی در پهنه های مختلف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بویژه بعد از مرگ رفسنجانی و تشدید بیش از پیش بحران درون رژیم در آستانه نمایش انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و افزود: جامعه بین المللی و آمریکا باید این رژیم ضد بشری را به خاطر کشتار مردم ایران و دخالت در جنگ شوم کنونی، در سوریه، به خاطر صدور تروریسم به کشورهای منطقه و حمایت از گروههای شبه نظامی در کشورهای همجوار مورد حسابرسی قرار دهند سپاه پاسداران این رژیم که وظیفه اش سرکوب در داخل وصدور تروریسم در خارج است باید بعنوان یک سازمان تروریستی اعلام شود.
تجربه ۴۰ سال گذشته سیاست در قبال رژیم ایران نشان داده است که سرمایه گذاری و امید بستن به تغییر درونی این رژیم با توانمند ساختن میانه رو های قلابی به جایی نخواهد رسید. زمان آن رسیده است که سیاست جدیدی اتخاذ شود که در بطن آن مردم ایران و اپوزیسیون سازمانیافته آنها و مبارزه شان برای استقرار یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین از دولت، دمکراتیک و غیراتمی، برسمیت شناخته شوند.

دکتر صوفی سعیدی عضو شورای ملی مقاومت
دکتر صوفی سعیدی از اعضای شورای ملی مقاومت در این گردهمایی ضمن تبریک فرارسیدن نوروز، به تشریح مفهوم عید و نوروز در فرهنگ ایران پرداخت و سپس از حمایت شخصیتهای امریکایی از هر دو حزب از مقاومت مردم ایران تقدیر کرد. وی گفت: بسیار خوشوقت هستیم که در میان خودمان شماری از دوستان و حامیان گرانقدری را داریم که در مبارزه برای انتقال مجاهدان آزادی، ما را یاری کردند. زنان و مردان مجاهدی که برای تحقق آزادی و دمکراسی در ایران مبارزه کردند و در این مسیر سختی های بسیاری را متحمل شدند.


ژنرال جیمز کانوی،فرمانده پیشین تفنگداران دریائی آمریکا
ژنرال جیمز کانوی، فرمانده پیشین تفنگداران دریائی آمریکا سخنران دیگر گردهمایی نوروزی در واشینگتن بود. وی در سخنانش فرارسیدن نوروز و همچنین پیروزی بزرگ مقاومت ایران در انتقال موفقیت آمیز مجاهدان لیبرتی به خارج از عراق را تبریک گفت و افزود: شما با انتقال هزاران نفر از عراق به آلبانی کار باور نکردنی کردید. اکنون زمان تمرکز بر روی هدف آزاد کردن ده ها میلیون مردم ایران است.
وی با بررسی چشم اندازهای تحریمهای بیشتر علیه رژیم آخوندی و اقدامات سختگیرانه تر دولت آمریکا علیه آخوندهای حاکم بر ایران، خواستار حمایت از مقاومت مردم ایران برای محقق کردن تغییر در ایران با سرنگونی رژیم آخوندی شد.

سفیررابرت جورف،معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا
سفیر رابرت جورف، معاون پیشین وزارت خارجه امریکا در سخنان خود، به تشریح معنی نوروز و چشم اندازهای آینده پرداخت و گفت: معنای نوروز تجدید امید برای همه ما است که خواستار یک ایران آزاد و دمکراتیک هستیم. و فراتر از امید, زمانی است که برای رسیدن به این هدف و ضرورت تاریخی تجدید عهد و عزم خود را جزم میکنیم. همچنین فرصتی را بدست میدهد تا فداکاری کسانی که جان خود را در راه رسیدن به آرمان آزادی ایران نثار کرده اند به یاد آوریم و برسمیت بشناسیم.
سفیر رابرت جوزف سپس با تشریح عملکرد ضد ایرانی و سرکوبگرانه رژیم آخوندی، مبارزه مردم ایران و فرزندان پیشتاز آنها در صفوف مقاومت ایران برای آزادی و دموکراسی را ارج گذاشت و گفت: اکنون از این لحظات استفاده میکنیم تا خودمان را مجددا وقف تحقق بالاترین آرمان های این روزها و در راس همه آنها تحقق یک ایران آزاد و دمکراتیک کنیم.

سفیر فلیپ کراولی، معاون و سخنگوی پیشین وزارت خارجه امریکا
سفیر فلیپ کراولی، معاون و سخنگوی پیشین وزارت خارجه امریکا سخنران دیگر گردهمایی نوروزی دفتر شورای ملی مقاومت در واشینگتن بود. وی در ابتدای سخنان خود با تشریح مفهوم نوروز بعنوان یک روز نو، انتقال مجاهدان لیبرتی به آلبانی و سایر کشورها را بعنوان یک پیروزی بزرگ تبریک گفت و افزود: وقتی ما روی امیدهایمان عمل می کنیم، می توانیم به چیزهای قابل توجهی دست یابیم. ما می توانیم، مردمی را که نیازمندند ببینیم و بجای پشت کردن به آنها دستی به سوی آنها دراز کنیم. ما می توانیم زندگی را نجات دهیم و در جهان تغییر ایجاد کنیم.

مارک گینزبرگ، سفیر پیشین امریکا در مراکش
مارک گینزبرگ، سفیر پیشین امریکا در مراکش در سخنان خود گفت: ما هدفی را انتخاب کرده ایم که به همه ما انگیزه داده است.
نیاز انسان دوستانه برای احیای آزادی مردم ایران چیزی است که توجه و انگیزه مردم آمریکا از همه طبقات را بخود جلب کرده است. این جشن، فرصتی است برای همه ما که به اسارت مردم ایران بیندیشیم که هر روزه از آن رنج می برند. همچنین به عهد خانم رجوی برای آزادی مردم ایران. دولت جدید آمریکا باید سیاست جدیدی را در قبال رژیم ایران و توافق هسته ای با این رژیم در پیش بگیرد ما باید به جوانانی در ایران فکر کنیم که آینده کشور خودشان هستند و بدنبال بهره گرفتن از آزادی و دموکراسی هستند بنابراین بسیار خوشحالم که می توانیم جزیی از مبارزه مقاومت ایران بوده و با آن همراه باشم.

فلورتا فابر، سفیر آلبانی درآمریکا
سخنران دیگر گردهمایی دفتر شورای ملی مقاومت در واشینگتن، خانم فلورتا فابر، سفیر کشور آلبانی در امریکا بود.
وی در سخنان خود فرارسیدن نوروز را تبریک گفت و ضمن ابراز خوشحالی از آشنایی با مقاومت ایران، به تشریح برگزاری جشنهای نوروزی در آلبانی توسط مردم این کشور پرداخت
سفیر آلبانی در امریکا در ادامه افزود: مایه شادی و نشاط من است که میتوانیم از مردم ایران حمایت کنیم و جانب کسانی را گرفته ایم که تمام زندگی خود را وقف خدمت به مردمشان کرده اند ما به این حمایت ادامه خواهیم داد.
خانم فلورتا فابر در ادامه افزود: آلبانی دارای تاریخچهای طولانی از حمایت از سایر ملل است که میخواهند از جنگ و تروریسم نجات یابند. و این هم یک نمونه از آن است. و خیلی خوشحالم که اینجا در کنار شما هستم.

سفیر لینکولن بلومفیلد، مدیر کل پیشین وزارت خارجه آمریکا
سفیر لینکولن بلومفیلد، مدیر کل پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور سیاسی و نظامی در سخنان خود گفت: من افتخار این را داشته ام که با مقاومت ایران و بسیاری از ایرانیان مقیم آمریکا و ایرانیانی که سنن ایرانی را حفظ کرده اند آشنا شوم. بعنوان کسی که انقلابها و حکومت ها در طول تاریخ را مطالعه کرده است, از خودم پرسیدم: “(آخوندها) بعد از اینکه انقلاب ضدسلطنتی را ربودند، برای حفظ قدرت باید دست به چه کارهایی بزنند ؟» و پاسخ بسیار وحشتناک است. پاسخ راه به شکنجه و اعدام ها میبرد و همچنین به دستگیری و جاسوسی بر روی افراد در سراسر دنیا و دروغگویی به دولت های خارجی در رابطه با مخالفان سیاسیشان و ایجاد رعب در میان مردم.
من اکنون با ایرانیانی آشنا شده ام که ترس به دل راه نمی دهند. آنها با شجاعت رنج را پذیرفته اند و شاهد رنج و محنت خانواده های خود در طول 50 سال گذشته بوده اند اما هرگز و هیچگاه از این باور دست نکشیده اند که مردم ایران وارثان سنن بزرگی هستند - سنت هایی که زن و مرد را برابر میدانند و صلح با کشورهای مختلف جهان را تبلیغ میکنند و خواهان عدالت است.
وی با یادآوری سنت نوروز و ارزشهای نیکویی که این سنت مبلغ آن است نتیجه گرفت: ما در واشنگتن عادت داریم بگوییم امور ایران پیچیده است اما این امور پیچیده نیست. همه چیز به همان نقطه پایه ای فرق بین نیک و بد که سمبلهای مربوط به نوروز و فرارسیدن سال نوست باز میگردد. بنابراین باید در کنار انسانهای نیک صفتی باشیم که آینده از آن همین انسانها است.

پهلوان مسلم اسکندر فیلابی
پهلوان مسلم اسکندر فیلابی مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت نیز درسخنرانی خود گفت: سی سال پیش, وقتی آخوندها میهن و مردم ما را به گروگان گرفتند, تنها کسانی که در برابر آنها ایستادگی کردند سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران بودند. آخوندها تنها کسانی در ایران هستند که از تروریسم حمایت میکنند.
به یمن تلاش های این مقاومت,رژیم آخوندی اکنون در شرایط وخیمی قرار گرفته اند.
پهلوان مسلم اسکندر فیلابی با تاکید بر اینکه اعضای این مقاومت برای سرنگونی رژیم حاکم بر ایران و استقرار آزادی و حاکمیت مردمی مبارزه می کنند، به تشریح وجود آزادیها در ایران فردا پرداخت و گفت: در ایران فردا, منشاء و مبنای قدرت انتخابات خواهد بود. آنچه ما میخواهیم این است که مردم ایران خودشان بر سرنوشت خودشان حاکم شوند. و این نیکوترین کاری است که ما میتوانیم انجام دهیم.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر