Monday, May 7, 2018

دکتر ولید فارس:‌ باید از قیام مردم ایران حمایت کرد
دکتر ولید فارس:‌ باید از قیام مردم ایران حمایت کرد

دکتر ولید فارس طی مقاله‌یی در سایت دنیا الوطن فلسطین  بر ضرورت حمایت از قیام مردم ایران تأکید کرد.
در این مقاله که روز 16اردیبهشت 97 منتشر شده می خوانیم:
ایالات متحده آمریکا و اروپا باید همدیگر را متقاعد کنند که اهداف درستی را در ایران دنبال کنند.
همه ما بایستی امیدوار باشیم که رهبران غرب با فعالیتهای رژیم ایران، که نه فقط در پنج یا ده سال آینده بلکه همین الآن هم جهان را تهدید می‌کند، مقابله می‌کنند. در میان رهبران اروپا ماکرون نسبت به این‌که لازم است بر روی برنامه موشکهای بالستیک ایران که به عدم ثبات منطقه‌ای کمک می‌کند، محدودیت اعمال شود، توجه دارد کما این‌که ماکرون همچنین در رابطه با خطری که رژیم ایران در سوریه به‌وجود می‌آورد صریح است زیرا که رژیم ایران وفادارترین پشتیبان بشار اسد و خشونت او علیه مردم سوریه است.
در ادامه مقاله دکتر ولید فارس آمده است:‌ قیام داخلی ایران با توجه به این حقیقت که حسن روحانی، روز 2ژانویه با ماکرون تماس گرفت و از دولت فرانسه خواست تا سازمان مجاهدین خلق ایران  جنبش اصلی اپوزیسیون ایران را که در فرانسه حضور دارد، سرکوب کند، برای ماکرون اهمیت ویژه‌یی دارد. گزارشات حاکی از آن است که در ماههای اخیر این سازمان نقش مهمی در گسترش اعتراضات علیه رژیم ایران داشته است ویک هفته بعد از این درخواست علی خامنه‌ای بوضوح سازمان مجاهدین خلق را به‌دلیل طراحی و آغاز کردن اعتراضاتی که در دسامبر و ژانویه در تمامی شهرهای ایران گسترش یافت و منجر به فراخوانهای روشنی برای تغییر رژیم شد، مقصر شناخت.
ماکرون به‌صورتی طبیعی درخواست روحانی را رد کرد و این نشان‌دهنده زمینه مشترک رئیس‌جمهور فرانسه و آمریکایی‌ها می‌باشد و آنها با یکدیگر همکاری می‌کنند تا روند آینده سیاست غرب را نسبت به ایران رسم کنند.
تحریمهای چند جانبه اولین و طبیعیترین گزینه برای پشتیبانی از این صداها (اعتراضهای مردم) و تقویت آن است
در ماه مارس، به‌مناسبت جشن سال نو ایرانی، مریم رجوی، رهبر اپوزیسیون ایران، با ایراد یک سخنرانی از جوامع فعال ایرانی خواست که این سال را تبدیل به سالی پر از قیام کنند. این پیشرفت برای محقق کردن این هدف که رجوی انتظار دارد به پیروزی کامل بر نظام مذهبی منفور در مقیاسی بزرگ منجر شود، عملاً در جریان است و فقط وقتی این پیروزی محقق شد، بلند پروازیهای هسته‌یی ایران برای همیشه حل و فصل خواهد گردید.ما بر اندازیم#   تهران # قیام دیماه#  اعتصاب # تظاهرات#  قیام سراسری#  اتحاد #

No comments:

Post a Comment