Wednesday, June 27, 2018

وزیر خارجه آمریکا : مردم ایران از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی رهبران شان خسته شده اند،جهان صدای مردم ایران را می‌شنود
وزیر خارجه آمریکا : مردم ایران از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی رهبران شان خسته شده اند،جهان صدای مردم ایران را می‌شنودوزیر خارجه ایالات متحده در تازه ترین واکنش به موج جدید اعتراضات در ایران، در توئیتی ضمن انتقاد از حمایت رژیم جمهوری اسلامی ایران از گروه های تروریستی منطقه، نوشت جهان صدای اعتراض مردم ایران را می شنود.
مايک پمپئو وزیر خارجه آمریکا صبح چهارشنبه ۶ تیر در توئیتر خود نوشت: رژيم فاسد ايران منابع کشور را با حمایت از اسد، حزب الله [لبنان]، حماس و حوثی‌ها [یمن] هدر می دهد و این در حالی است که خانواده های ايرانی زجر می کشند.
’s corrupt regime is wasting the country’s resources on Assad, Hizbollah, Hamas & Houthis, while Iranians struggle. It should surprise no one continue. People are tired of the corruption, injustice & incompetence of their leaders. The world hears their voice.
آقای پمپئو افزود: کسی نباید از ادامه اعتراضات شگفت زده شود. مردم از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی رهبران شان خسته شده اند. جهان صدای مردم [ایران] را می شنود.
این جدیدترین واکنش وزیر خارجه آمریکا به اعتراضات در ایران است.
در دو روز گذشته، بازاریان در بازار بزرگ تهران و جمعی از کسبه خیابان جمهوری در اعتراض به نابسامانی بازار ارز، گرانی، رکود و سردرگمی مشتریان و فروشندگان دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زدند.

در هفته های اخیر، وزیر خارجه آمریکا در چند توئیت همراهی خود را با معترضان ایرانی اعلام کرده بود.
او هفته پیش به جمهوری اسلامی ایران نسبت به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی ایران هشدار داد چرا که به گفته او در این صورت با غضب تمام دنیا روبرو خواهد شد. آقای پمپئو ابراز امیدواری کرد که آمریکا هیچگاه مجبور به واکنش نظامی علیه ایران نشود.
اول تیرماه وزیر خارجه آمریکا در توئیتی از «رژیم جنایتکار ایران» در سرکوب اعتراض‌های مردمی انتقاد کرد و گفت: پنج هزار نفر از ایرانیان به خاطر اعتراضات دیماه بازداشت شدند. ۳۰ زن برای اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شدند. صدها درویش، تعدادی فعال محیط زیست، ۴۰۰ اهوازی، ۳۰ کشاورز اصفهانی؛ همه توسط رژیم جنایتکار ایران زندانی شدند. مردم ایران لایق احترام به حقوق انسانی شان هستند.
۳۱ خرداد هم، وزیر خارجه آمریکا درباره قاسم سلیمانی و «مقامات فاسد» رژیم ایران نوشت: رژیم فاسد ایران، سپاه، حزب الله، و حماس را غنی کرده است و ثروت کشور را غارت کرده است تا هزینه جنگ های نیابتی در خارج کند؛ درحالی که خانواده های ایرانی با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
آقای پمپئو در توئیت خود عکسی از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران گذاشت و روی آن نوشت، در حالیکه خانواده های ایرانی تقلا می کنند، سپاه پاسداران ایران ثروتمند شده است.
مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ  مقاومت ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید
ما بر اندازیم#   تهران # قیام دیماه#  اعتصاب # تظاهرات#  قیام سراسری#  اتحاد

No comments:

Post a Comment