Wednesday, September 19, 2018

سپاه پاسداران غافلگیر شد/ استقبال ارتش آزادی سوریه از توافق روسیه و ترکیه


سپاه پاسداران غافلگیر شد/ استقبال ارتش آزادی سوریه از توافق روسیه و ترکیه


به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد تهاجم نظامی علیه ادلب صورت نخواهد گرفت.
در همین حال، رسانه‌های خبری گزارش دادند، پس از ملاقات رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در سوچی، اعلام شد که آنان بر سر ایجاد منطقه غیرنظامی در استان ادلب به توافق رسیدند.
رویتر نوشت: با همآهنگی روسیه و ترکیه این منطقه حائل، مانع از برخورد ارتش سوریه و شورشیان مسلح خواهد شد. ولادیمیر پوتین گفت: عرض منطقه حائل، ۱۵ تا ۲۵کیلومتر خواهد بود و غیرنظامی کردن آن، از حدود یک ماه دیگر به مرحله اجرا در می‌آید.

استقبال ارتش آزادی سوریه
رویترز به‌نقل از یکی از فرماندهان ارشد ارتش آزاد سوریه گزارش داد: توافق ادلب تضمین‌کننده حفاظت از شهروندان در مقابل هدف قرار گرفتن به‌طور مستقیم است و رویاهای بشار اسد برای سرپا نگه‌داشتن خود و تحمیل هژمونی و سیطره خود بر کل سوریه را دفن می‌کند.
وی تأکید کرد: این منطقه در دستان ارتش آزاد سوریه باقی خواهد ماند و رژیم و حامیان آن‌را به یک عملیات سیاسی جدی با هدف انتقال سیاسی واقعی قدرت و پایان دادن به حکومت اسد وادار می‌کند.
وی افزود: توافقی که در سوچی میان اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین انجام شد واقعیت تسلط اپوزیسیون سوریه بر یک منطقه جغرافیایی و باقی ماندن سلاح در دست ارتش آزاد را تحمیل می‌کند به‌طوری‌که به سکویی برای حرکت به سوی یک راه‌حل سیاسی برای پایان دادن به حکومت بشار اسد تبدیل شود.

دیپلمات رژیم ایران: پوتین اهل زدوبند است
به‌دنبال توافق روسیه و ترکیه در مورد عدم حمله به ادلب و ایجاد یک منطقه حائل، یک دیپلمات سابق رژیم به سران حکومت آخوندی هشدار داد: پوتین اهل زدوبند است و هر جا منافعش ایجاب کند، می‌تواند علیه نظام نیز با دیگر کشورها همراه شود. مثلاً در ماجرای صادرات نفت این موضوع دیده شد. پوتین گاهی با آمریکا علیه (ما) زد و بند کرده، گاهی با اسراییل و حالا هم ممکن است با ترکیه علیه (نظام) شده باشد.
علی خرم، نماینده سابق رژیم آخوندی در دفتر اروپایی سازمان ملل همچنین به پوشالی بودن توافقهای صورت گرفته در تهران میان رژیم، روسیه و ترکیه اشاره کرد و افزود: پس، اجلاس تهران چه بود که ۱۰روز بعد، دو کشور حاضر در آن، توافقی برخلاف توافق قبلی می‌کنند؟ یا پوتین در تهران رودربایستی داشت؟ یا اردوغان امتیاز جدیدی به او داده است.

چرا سپاه پاسداران غافلگیر شد
سپاه پاسداران درباره توافق روسیه و ترکیه، غافلگیریش را برملا کرد و با دغلکاری در روزنامه خود نوشت: اردوغان نمی‌تواند شریک دزد و رفیق قافله باشد و هم از تروریسم دفاع کند و هم خود را شریک صلح و راه‌حل سیاسی معرفی کند.
سپاه پاسداران افزود: اردوغان بلافاصله بعد از نشست سه‌جانبه اخیر در تهران، دستور فوری داده تا یک لشکر کامل پیاده زرهی ارتش ترکیه به ادلب وارد شوند و در کنار القاعده و النصره، در مقابل ارتش سوریه و روسیه و مقاومت، صف‌آرایی کنند... اردوغان باید بداند و می‌داند که برای حمایت از تروریست‌‌‌ها و توهم عثمانی‌گری جدید وارد سوریه شده و بر اساس تمامی قوانین، همانند آمریکا و چند کشور اروپایی، اشغالگر است.

مهمترین بازنده بحران سوریه ایران است
روزنامه حکومتی جهان صنعت از باند روحانی نیز نوشت: در این شرایط مهم‌ترین بازنده بحران سوریه، تهران است که زمینه آن به دست پوتین و اردوغان فراهم شده و شرایط ذهنی و ادراکی برای پذیرش در‌خواست اردوغان از سوی پوتین فراهم شده است. تحت این شرایط اگر پوتین به پذیرش کامل درخواست اردوغان تن دهد، این بحران سوریه است که وارد فاز جدید می‌شود. این شرایط دست بازیگران دیگر بحران سوریه از جمله آمریکا را در این بحران باز می‌کند و... شرایط را برای سازماندهی مجدد نیرو‌های شورشی در بحرانی کردن بیشتر سوریه و حتی بر‌اندازی بشار اسد فراهم می‌کند.

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

 سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment