Wednesday, September 19, 2018

هکرهای رژیم ایران در آستانه تحریم‌های نفتی


هکرهای رژیم ایران در آستانه تحریم‌های نفتی


با نزدیک شدن مرحله دوم تحریمهای اقتصادی آمریکا علیهرژیم ایران که به‌طور مشخص بخش نفت و انرژی را هدف می‌گیرد و قرار است تا با آن توان مالی این رژیم برای حمایت از تروریسم و توسعه‌طلبی را به صفر برساند، سرکردگان رژیم راهی جز تروریسم در مقابل خود نمی‌بینند. در همین رابطه رژیم ایران هکرهایش را برای کارزار گسترده‌ای علیه بعضی شرکتها، به‌ویژه شرکتهایی که در حوزه انرژی در خاورمیانه فعال هستند به راه انداخته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت شرکت امنیت سایبری«فایر‌آی» می‌گوید تهدید‌ هکرهای وابسته به رژیم ایران در آستانه تحریم‌های نفتی ماه نوامبر، جدی‌تر شده و احتمال دارد که دامنه عملیات خرابکاری آنها بیشتر هم بشود.

در خصوص هکرهای وابسته به رژیم ایران، خصوصاً آن‌هایی که از تغییرات ژئوپولیتیک تاثیر می‌گیرند« الیستیر شپرد»مدیر یکی از شرکتهای وابسته به فایرآی به آسوشیتدپرس گفته است، همیشه این نگرانی وجود دارد که ممکن است این هکرها دست به تهاجم‌های مخرب بزنند.
شرکت فایرآی که معمولاً با دولتهای مختلف و شرکتهای بزرگ کار می‌کند، این گروه از هکرهای ایرانی را با نام APT۳۳می‌شناسد و می‌گوید هکرهای ایرانی با ارسال ایمیل‌های فیشینگ در خصوص فرصت‌های شغلی به شبکه کامپیوتری شرکتهای موردنظر خود نفوذ کرده‌اند.
به گفته این شرکت، ایمیل‌های فیشینگ رژیم ایران در خاورمیانه، آمریکای شمالی و ژاپن به شرکتهای حوزه نفت و گاز، هواپیمایی، خدمات بیمه، تولید و آموزش ارسال شده‌اند. ولی به نام شرکتها اشاره نمی‌کند.
شرکت فایرآی می‌گوید از سال ۲۰۱۳، APT۳۳را زیر نظر دارد و تأکید دارد که فعالیت این گروه در این سال‌ها پیچیده‌تر و گسترده‌تر هم شده است.

هکرهای ایرانی در کشورهای خلیج‌فارس

فایرآی در اشاره به سابقه خرابکارانه هکرهای ایرانی در کشورهای عرب می‌گوید: این هکرها از نوعی بدافزار استفاده می‌کنند که سال ۲۰۱۲دهها هزار کامپیوتر را در عربستان سعودی توانست نابود کند.
در سال ۲۰۱۲بدافزار «شامون» شرکت نفت سعودی «آرامکو» و یک شرکت گاز قطری به نام «راس‌گاز» را هدف قرار داد. این ویروس تمام اطلاعات موجود در دیسک سخت کامپیوترهای آلوده را پاک کرد و روی صفحه مانیتور تصویر پرچم آتش گرفته آمریکا را به نمایش گذاشت.
نسخه دوم این بدافزار نیز سال ۲۰۱۶کامپیوترهای دولتی عربستان سعودی را آلوده کرد.
شرکت فایر آی می‌گوید با سرنخ‌هایی که به‌دست آورده می‌تواند نشان ‌دهد که این هکرها توسط رژیم ایران هدایت می‌شوند. زبان این هکرها فارسی و ساعت کار آنها از شنبه تا چهارشنبه است.

دولت آمریکا سال‌هاست که فعالیت هکرهای مرتبط با رژیم ایران را زیر نظر دارد و در مواردی برخی از آنها را تحریم کرده یا تحت تعقیب قضایی قرار داده است. از جمله در فروردین‌ماه سال جاری، وزارت خزانه‌داری آمریکا یک مؤسسه و ده تن از عوامل رژیم ایران را به اتهام هک کردن صدها دانشگاه آمریکایی و بین‌المللی تحریم کرد. این نهاد و ۱۰ایرانی به هک بیش از ۳۱ترابایت اطلاعات دانشگاهی از ۱۴۴دانشگاه آمریکایی و ۱۷۶دانشگاه بین‌المللی در ۲۱کشور متهم هستند.

گفتنی است تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران در دو مرحله تنظیم شده است. دور اول این تحریم‌ها که عمدتاً مالی بودند در ۱۶مردادماه سال جاری اجرایی شد.
مرحله دوم تحریمها در حوزه نفت و انرژی قرار است در ۱۳آبان‌ماه اجرایی شوند. در مرحله دوم بخش انرژی، از جمله تحریم‌های مربوط به نفت ومیعانات و نیز معاملات مؤسسات مالی خارجی با بانک مرکزی ایران هدف تحریمهای سرسختانه آمریکا قرار خواهند گرفت.
مطالب مرتبط:

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

 سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment