Friday, September 28, 2018

مایک پمپئو: مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اندمایک پمپئو: مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اندمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی مصاحبه‌یی با سی.بی.اس گفت رژیم ایران میلیاردها دلار برای کمک به تروریستها در سراسر جهان هزینه می‌کند در حالی که اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.

مایک پمپئو:‌ رئیس‌جمهور ترامپ گفته است وقتی رژیم ایران آماده باشد تا در رابطه با تغییر بنیادین رفتارش صحبت کند در آن صورت وی مسلماً آمادگی دارد که با آنها صحبت کند. اما رژیم ایران در این نقطه نیست.
سی.بی.اس:‌ اروپا، چین و روسیه همه قصد دارند روابط اقتصادی با ایران را به‌رغم تحریمهای آمریکا حفظ کنند. این کار چه پیامی دارد و این واقعیت که آنها این کانال پشتی را ایجاد کردند به چه معناست؟
مایک پمپئو: توجه کنید، من شب گذشته یک ضیافت شام با آنها را میزبانی کردم. زمینه‌های زیادی وجود دارد که ما با شرکای آن سوی اقیانوس اطلس خودمان به شیوه‌های بسیار مهم کار می‌کنیم، در زمینه تسلیحات شیمیایی – زمینه‌های زیادی که ما مشترکاًت زیادی داریم. آنها در رابطه با برجام مسیر متفاوتی را اتخاذ کردند. این مدتی است که روشن است.

ادامه تجارت با حامی تروریسم فاجعه‌بار است

مایک پمپئو گفت:‌ ادامه ایجاد مکانیزمها برای تأمین مالی اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم یک سیاست فاجعه باری است و من امیدوارم که آنها این کار را بررسی مجدد بکنند. اما مهمترین چیز این است که شرکتهای اروپایی با دفتر چک بانکی خود رأی می‌دهند. آنها دارند دسته‌دسته ایران را ترک می‌کنند. این تحریمها مؤثر خواهند شد، آنها مؤثر هستند و وقتی ۴نوامبر برسد آنها مؤثرتر هم خواهند شد.
سی.بی.اس: اما آیا این خیلی مؤثرتر نیست که کل دنیا تحریمها را اعمال کند در مقایسه با این‌که فقط آمریکا تحریم کند؟
وزیر پمپئو: ما بسیار مؤثر خواهیم بود. شما می‌توانید این را ببینید. امروز ریال با نرخ بیش از ۱۵۰هزار ریال با دلار خرید و فروش می‌شود. اقتصاد در حال فروپاشی است. برای این مسأله دو دلیل وجود دارد. یک دلیل قطعاً فشاری است که اعمال شده است ولی مهمترین چیز این هرج و مرج ایجاد شده توسط جمهوری اسلامی، دولت ایران است. آنها با مردم خودشان وحشتناک رفتار می‌کنند، آنها میلیاردها دلار را برای ارتکاب اقدامات تروریستی در سراسر دنیا هزینه می‌کنند و آنها به مردم خودشان توجه نمی‌کنند. شما اعتراضات را می‌بینید. شما خشم در خیابانهای تهران و مناطق روستایی را می‌بینید. این نتیجه مدیریت بد است و مردم ایران این را تحمل نخواهند کرد و مردم آمریکا در کنار مردم ایران خواهند ایستاد.

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment