Friday, September 28, 2018

رئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت؛ بلوغ شکست سیاست مماشاترئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت؛ بلوغ شکست سیاست مماشات


رئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت ملل متحد تاکید کرد که برای تغییر رفتار نظام ایران و تضمین اینکه این حکومت به سلاح اتمی دست نخواهد یافت مرحله دوم تحریم‌ها علیه آن را در نیمه آبان آغاز خواهد کرد.
رئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۴ مهر ۹۷ ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده گرفت تا ذیل بررسی مقابله با گسترش تسلیحات کشتار جمعی بر روی برنامه هسته‌ای نظام ایران متمرکز شود. [صدای آمریکا ۴ مهر ۹۷]
اما این به آن معنی نبود که دونالد ترامپ به سایر تهدیدات نظام ایران نپردازد. او با اشاره به کشتاری که رژیم اسد در سوریه بوسیله‌ی سلاح شیمیایی انجام داده است از جمله نظام ایران را متهم کرد که این کشتارها را امکان پذیر کرده است.
ترامپ تصریح کرد که «رژیم ایران صادر کننده خشونت، ترور، و هرج و مرج است.» و «به طور غیر قانونی اقلام حساس را تهیه می‌کند تا برنامه موشک‌های بالیستیکی خود را پیش ببرد، و این سلاح‌ها را در سرتاسر خاورمیانه گسترش می‌دهد.» زیرا «این رژیم بانی شماره یک تروریسم در جهان است و به آتش درگیری در منطقه و بسا فراتر از آن دامن می‌زند.»
توافق مفتضحانه
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به برجسته کردن انتقاد خود نسبت به برجام پرداخت و آنرا یک «توافق مفتضحانه» نامید که «به رژیم ایران اجازه داد به مسیر خود در جهت به دست آوردن بمب ادامه دهد، و یک شاهرگ حیاتی از پول نقد در زمانی که بیش از هر چیزی به آن نیاز داشت به این رژیم داد.» پولی که از طرف خلافت اسلامی! «برای حمایت از تروریسم،‌ ساختن موشک‌های قادر به حمل کلاهک هسته‌ای، و دامن زدن به هرج و مرج استفاده» شده است.
تحریم برای تضمین
ترامپ در ادامه افزود: «تمامی تحریم‌های مربوط به هسته‌ای آمریکا» علیه نظام ایران «در اوایل ماه نوامبر با تمام قوا به اجرا در خواهد آمد.»
بیش از یکماه مانده به شروع تحریم‌های نفتی و مالی آمریکا علیه خلافت اسلامی!، رئیس جمهور آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل نقشه مسیر خود در برابر نظام ایران را مورد یادآوری و تاکید قرار داد.
ترامپ سیاست تحریم اقتصادی علیه نظام ایران را در پیش گرفته است «تا با تمامی طیف اقدامات بدخواهانه رژیم ایران مقابله کند.» مقابله‌ای که چشم انداز آن به دست آوردن «تضمین»‌هایی‌ست که با اتکا به آنها «رژیم ایران رفتار خود را تغییر دهد و هرگز سلاح اتمی به دست نیاورد.» [مجاهدین ۴ مهر ۹۷]
بلوغ یک شکست
با نزدیک شدن به سرفصل نیمه‌ی آبان و شروع تحریم‌های نفتی و مالی علیه نظام ایران به نظر می رسد شکست سیاست مماشات در خدمت سلطنت ولایت مطلقه فقیه به بلوغ خود برسد. اما این شرایط از آنجایی برای نظام بسیار ترساننده شده است که به هنگام وقوع یک قیام در داخل کشور به جریان افتاده است.
وجود قیامی که برای ۹ ماه ادامه یافته است و در مسیر خود همواره سازمان‌یافته‌تر شده است. به همراه آلترناتیوی که در صحنه حاضر است و سلطنت ولایت مطلقه فقیه را بیش از هر زمان آسیب پذیر کرده است. به‌خصوص آنکه گردانندگان نظام مقدس! هر چه در ادبیات رایج در سیاست خارجی آمریکا واکاوی می‌کنند به یاد می‌آورند که مشابه آنرا نزدیک به ۴۰ سال است مجاهدین درباره خلافت اسلامی! حاکم بر تهران گفته‌اند. [ادبیات مجاهدین در کاخ سفید؛ از «جریان وابسته» تا «نفوذ در قلب ابر قدرت»]

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment