Friday, October 5, 2018

در روابط بین فرانسه و رژیم ایران ورق چرخید
در روابط بین فرانسه و رژیم ایران ورق چرخید


ترکیدن بادکنک اقتدار نظام

در روزهایی که رژیم آخوندی برای مصرف داخلی و روحیه دادن به عناصر خودباخته و ریزشی رژیمش وانمود می‌کرد که بازار ارز را به کنترل درآورده و توانسته است با بند و بست زدن به برجام، سازوکار جدیدی در روابط اقتصادی خود با اروپا به‌وجود بیاورد، سازوکاری که نه مبتنی بر دلار که بر روپیه، یوان، روبل یا حتی یورو است. در روزهایی که خامنه‌ای با جار و جنجال و بوق و کرنا ۶موشک به شرق فرات شلیک کرده بود و قصد داشت با بهره‌برداری تبلیغاتی از آن، اجی مجی لاترجی گویان، آبرویی برای اقتدار از دست رفته بخرد... آری، درست در چنین وضعیتی ناگهان دادگاه ایالتی بامبرگ Bamberg آلمان خبر از استرداد دیپلمات تروریست نظام به بلژیک برای محاکمه داد. این اقدام مانند فروکردن سوزن در بادکنک اقتدار رژیم بود و آن را یکباره ترکاند و نشئه ناشی از شلیک موشکها را به کام ولایت فقیه به زهر هلاهل تبدیل کرد.

فرانسه و یک اقدام بی‌سابقه

یک روز از تصمیم دادگاه بامبرگ نگذشته، ناگهان دولت فرانسه از انسداد دارایی‌های ۲مأمور وزارت اطلاعات، اسدالله اسدی و سعید هاشمی مقدم، معاون وزارت اطلاعات و مدیریت امنیت داخلی آن خبر داد. اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم در وین بود که در ژوئن ۲۰۱۸ شخصاً بمبی را به یک هسته مخفی در مرز لوکزامبورگ تحویل داده بود و در برگشت در آلمان دستگیر شده بود.
بنا‌ به نوشته نشریه دولت فرانسه، پیش از این فرانسه از دیپلماتهای خود خواسته بود از سفر به ایران خودداری کنند.
فرانسه همچنین از تعیین سفیر جدید در تهران خودداری کرده بود تا زمانی که رژیم ایران در مورد بمب‌گذاری در پاریس توضیح بدهد.
اقدام دولت فرانسه فقط شامل انسداد دارایی‌های دو تن از نفرات کلیدی وزارت اطلاعات نبود. در سپیده‌دم روز سه‌شنبه ۱۰مهر ۹۷ برابر با ۲اکتبر ۲۰۱۸ یک مرکز تروریستی وابسته به دیکتاتوری آخوندی به نام «مرکز شیعی الزهرا» در گراند سنت واقع در شمال فرانسه با شرکت ۲۰۰پلیس فرانسوی مورد حمله قرار گرفت.

گزارش خبرنگار اسکای نیوز 

به گزارشی که خبرنگار اسکای نیوز از پاریس ارائه کرده است، دقت کنید:
«من با جمله‌یی که در بیانیه وزارت‌خارجه فرانسه آمده و یک نسخه از آن هم به دست ما رسیده و از قول وزیرخارجه فرانسه ژان ایو لودریان نقل کرده صحبتم را شروع می‌کنم که مربوط به ملاقاتهایی بین فرانسه و ایران در رابطه با اخبار و اطلاعاتی حول این افراد دستگیرشده می‌باشد. آنها می‌خواستند در خاک فرانسه انفجار انجام دهند که این طبعاً یک تعرض مستقیم از طرف مقامات رژیم ایران به‌شمار می‌آید که در سرزمینهای فرانسه به‌وقوع می‌پیوندد در این رابطه فرانسه هم به‌نوبه خود چندین بار از رژیم ایران خواستار توضیح پیرامون این موضوع شده است تا رژیم ایران دلایل خود را در مقابل اظهارات اپوزیسیون ایران و تعداد زیادی از وزارتخانه‌های (اطلاعات) اروپایی مثل آلمان و بلژیک ارائه دهد.
فرانسه به‌طور مشخص خواستار توضیح در مورد بمب‌گذاری در گردهمایی سالانه مقاومت ایران شده است ضمن این‌که ۲نفر نیز در همین رابطه در خاک بلژیک دستگیر شده‌اند. شایان یادآوری است که این ۲فرد وابسته و تحت حمایت دیپلماتیک ایران بوده‌اند. تصمیم امروز راجع به اموال همین افراد ایرانی وابسته به اطلاعات ایران بوده است. همچنین رویداد تازه دیگری همین امروز در خاک فرانسه پیش آمده و مربوط به یک مرکز اسلامی شیعی در شمال فرانسه در شهر گراند سنت می‌باشد. در این رویداد یک درگیری در ساعت ۶صبح امروز به‌وقوع پیوست که بیش از ۲۰۰پلیس فرانسه در آن شرکت داشتند. این مرکز شیعی متهم به ترویج افکاری بوده که حاکی از روابط آنان با سازمانهای تروریستی و طبعاً مخالف قوانین جمهوری فرانسه بوده است. طی این درگیریها تعدادی سلاح نیز کشف شده است و ۱۱نفر هم در این رابطه دستگیر شده‌اند».

یک سیلی محکم بر بناگوش خامنه‌ای و سیاست مماشات 

دولت فرانسه قبل از اقدام به بستن یک لانه تروریستی و انسداد دارایی‌های ۲تن از عناصر وزارت اطلاعات، به حکومت آخوندی هشدار داده بود که انتظار یک پاسخ قدرتمند به این بمب‌گذاری خنثی‌‌شده در گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت پاریس را داشته باشند؛ همچنین رئیس‌جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون و وزیر خارجه آن، ژان ایو لودریان بعد از آن ‌که خواهان پاسخگویی درباره حکومت آخوندی درباره بمب اسدالله اسدی شده بودند، دیداری نیز در مجمع عمومی ملل ‌متحد با حسن روحانی و محمدجواد ظریف داشته‌اند. اقدامات بعدی نشان می‌دهد که این دیدار به نتیجه نرسیده و فرانسه برای مقابله با دخالت‌های تروریستی رژیم از خود قاطعیت نشان داده است. این اقدام دولت فرانسه، یک روز بعد از تصمیم دادگاه بامبرگ آلمان، بیانگر یک چرخش قابل‌توجه در روابط بین فرانسه و دیکتاتوری آخوندی است؛ چرخشی که تلویزیون ب.اف.ام از آن به‌عنوان «غرش رعد» در روابط بین فرانسه و نظام ولایت فقیه یاد کرد.

تغییر دوران، از کجا تا به کجا!؟

به‌یاد بیاوریم به‌دلیل حاکمیت سیاست مماشات و زد و بند بین دولت وقت فرانسه(ژاک شیراک) با حکومت آخوندی، مقرهای مقاومت ایران در سپیده‌دم ۱۷ژوئن ۲۰۰۳ برابر با ۲۷خرداد ۱۳۸۲ مورد یورش قرار گرفت و مجاهدین برای مقابله با این کودتا و جلوگیری از استرداد رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت مریم رجوی به دیکتاتوری آخوندی بهایی گزاف پرداختند. حال پس از گذشت ۱۵سال، حقانیت مقاومت ایران و مواضع ضدتروریستی آن بر جهانیان آشکار شده است. اکنون این دولتهای اروپایی هستند که از نزدیک آثار زیانبار دخالتهای تروریستی آخوندها را در خاک کشورشان از نزدیک لمس می‌کنند و آن را برنمی‌تابند.
به‌یاد بیاوریم که روزگاری بود که ولایت فقیه و کارگزارانش در بالاترین سطح تصمیم به انفجار بمب و کشتار در کشورهای اروپایی می‌گرفتند و ابایی نداشتند از این‌که بگویند هم ایدئولوژی و هم بمب آن را آنها صادر کرده‌اند.
۱۵سال خونبار طی شد و سال‌به‌سال، ماه‌به‌ماه و روزبه‌روز آن، برای مقاومت ایران توأم با قیمتی از جنس جان و جانمایه بود، تا به امروز رسیدیم.

ورق چگونه چرخید؟

ورق را ذره‌به‌ذره مقاومت، سلول‌به‌سلول اعتصاب‌غذا و خشت‌به‌خشت ایستادگی چرخاندند؛ به تعبیر زیبای مسعود رجوی «اشرف ایستاد و جهانی را به ایستادن برانگیخت».
ورق چگونه چرخید؟ با انتشار رسم مقاومت در جامعه ایران،‌ با تکثیر کانونهای شورشی و برخاستن شهرهای شورشی یکی پس از دیگری اثبات شد که با ایستادن می‌توان به پوزه دیو تنوره‌کش استبداد و بنیادگرایی مذهبی کوبید و او را به واپس‌تمرگیدن وادار کرد. اکنون این دولت فرانسه است که از زبان ۳وزیر ارشدش(وزرای کشور، دولت، خارجه و اقتصاد و دارایی) در بیانیه‌یی مشترک می‌گوید:
«تلاش برای سوءقصد در ویلپنت در روز ۳۰ژوئن خنثی شد. چنین عمل فوق‌العاده وخامت‌بار در خاک ما نمی‌توانست بدون پاسخ باقی بماند. فرانسه اقدامات پیشگیرانه هدفمند و متناسبی را به‌صورت تصویب تدابیر ملی با مسدود کردن دارایی‌های اسدالله اسدی و سعید هاشمی مقدم(معاون وزارت اطلاعات) و نیز مدیریت امنیت داخلی در وزارت اطلاعات ایران اتخاذ کرده است».
اکنون این فرانسه است که با زبانی واحد می‌گوید:
«با اتخاذ این تصمیم، فرانسه عزم جزم خود را برای مقابله با تروریسم به‌خصوص در خاک خودش خاطرنشان می‌کند».
«سوء قصد خنثی‌‌شده در ویلپنت لزوم یک رویکرد مطالبه‌گر در روابط ما با رژیم ایران را مورد تأیید قرار می‌دهد».
«تأکید بر عزم جزم برای اتخاذ هر اقدامی به‌منظور جلوگیری از هر نوعی از تروریسم از هر کجا که ناشی بشود».
«ما باید کانال‌های تأمین مالی تروریستها را خشک کنیم تا به اقدامات غیرقابل تحمل آنها خاتمه دهیم. ما در سطح ملی با قاطعیت عمل می‌کنیم و به تقویت تدابیر در سطح بین‌المللی ادامه می‌دهیم».
***
از این به بعد هم ورق این‌گونه خواهد چرخید. پیام آن برای ما فقط و فقط برداشتن گام‌های بسا بلندتر و مقاومت و کارزار بیشتر است؛ کارزار برای سرنگونی محتوم این رژیم، که یک‌نفس و بی‌وقفه و بازگشت‌ناپذیر ادامه دارد و ادامه خواهد داشت.
مطالب مرتبط:

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment