Friday, October 5, 2018

ال‌کلاسیکو خامنه‌ای و بسیجیان در قعر جدول بحرانهاال‌کلاسیکو خامنه‌ای و بسیجیان در قعر جدول بحرانها
روز پنجشنبه ۱۲مهر ۹۷ علی خامنه‌ای در ورزشگاه آزادی یک تجمع با شرکت مزدوران روحیه‌باخته بسیجی که از سراسر کشور به میدان آورده بود به‌راه انداخت. یک به‌اصطلاح نمایش قدرت جدید. اما حرفها، همان حرفها و هشدارها و اعترافهایی بود که ولی‌فقیه از قیام دیماه به این سو مرتباً آنها را تکرار کرده است. یک دربی همیشگی. یک ال کلاسیکو تکراری در ورزشگاه آزادی با شرکت خامنه‌ای و بسیجیان در حالی که رژیم در قعر جدول بحرانها جا گرفته است.

سخنرانی رژیم در شرایط حساس رژیم

برای این‌که روشن شود پیام این تجمع چه بود، در شروع باید به شرایطی که رژیم در آن قرار دارد اشاره کوتاهی کرد.
این گردهمایی یک ماه مانده به ۱۳آبان یعنی روزی که تحریم نفتی علیه رژیم اجرا می‌شود برگزار شد. از سوی دیگر بحران درونی رژیم که خود را در کشمکش این روزهای مجلس ارتجاع بر سر لوایح FATF نشان می‌دهد به‌روشنی شدت پیدا کرده است. در عین‌حال اعتصاب سراسری کامیون‌داران که با وجود تمامی سرکوب، دستگیریها و خط‌ و نشان کشیدنها برای اعدام اعتصاب‌کنندگان تا روز پنجشنبه ۱۲روز پیروزمند را پشت سر گذاشت خبر از استمرار قیامی که از دیماه گذشته شعله رو شده است را می‌دهد.

 

نگاهی به محتوای سخنرانی خامنه‌ای

در ورزشگاه آزادی اعترافهای خامنه‌ای کمی پیچیده شده بود! و در پرده‌های متعددی از قدرت‌نمایی‌ها استتار شده بود. مهمترین موارد سخنرانی وی از این قرار بود:

شرایط حساس و چشم‌انداز تیره

خامنه‌ای در شروع به شرایط حساسی که رژیم در آن قرار گرفته است اعتراف کرد و گفت: «موقعیت کشور، موقعیت منطقه، موقعیت جهان، موقعیتهای حساسی است».
خامنه‌ای همچنین نسبت به چشم‌انداز تیره پیش روی نظام، هشدار داد و خطاب به بدنه رژیم گفت:‌ «فکر نکنید راه پیش رو هموار و اتوبان است»!

بن‌بست نظام

این ادعا که «نظام» در بن‌بست نیست یکی دیگر از نکاتی بود که خامنه‌ای در سخنرانی خود بر آن تأکید کرد.
وی گفت: «عیب واقعی بن‌بست است که بحمدالله نداریم، ما بن‌بست نداریم. عیب واقعی اینه که جوان کشور گمان کنه که راه‌حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن، این عیب است. بعضی سعی می‌کنند این را القاء کنند به جوانهای ما، دشمن این را می‌خواهد. دشمن می‌خواهد ملت ایران را به این نتیجه برساند که بن‌بست است، راه‌حل وجود ندارد». در این زمینه ادعای خامنه‌ای این بود که: وضع خیلی خوب است! تسلیم نمی‌شویم، تحریم را شکست می‌دهیم و از این قبیل ادعاها. البته برای کسانی‌ که به فوت و فن «گرد و خاک کردن» آشنا هستند روشن است که خود این ادعاها در کنار اعترافهایی که خامنه‌ای کرد نشانه شدت وحشت صاحب‌عله نظام است چرا که کسی که این قدر قدرقدرت است، نیاز به گفتن و تکرار کردن ندارد! کسی که در بن‌بست نیست نیازی ندارد این همه سیاهی‌لشکر در ورزشگاه آزادی جمع کند برای این‌که به آنها یادآوری کند که این «القائات بعضی‌ها» است که می‌خواهند وانمود کنند نظام در بن‌بست است.

خط و نشان کشیدن برای سرکوب

خامنه‌ای در نمایش بسیجیان نظام، با اذعان به ”تنگی معیشت بخش بزرگی از مردم“، خط‌کار سرکوبگرانه رژیم را برای مهار اوضاع و حفظ نظام را اعلام کرد. ولی‌فقیه ارتجاع که بسیج ضدمردمی را ”تصویر درست وضع کشور“ توصیف می‌کرد به بسیج و سپاه گفت در هر کجا که لازم باشد آتش به اختیار باشند.

اعتراف روشن به ریزش نیروها 

یک مورد دیگر اعترافهای خامنه‌ای، اعتراف به ریزش نیروها و شدت نفرت جوانها از نظام است و رویارویی آنها با رژیم که خامنه‌ای با حقدوکین و توهین به جوانها، آنها را «لا‌ابالی» توصیف کرد و گفت:
«آنها ریزشهای ما هستند». که البته این جا نشان می‌دهد که در درجه اول از میزان رویگردانی از نظام در درون نیروهای خودش و حتی خانواده‌ها وابسته به نظام است که نگران است.
مورد دیگه اعتراف به بحران درونی که تبدیل به یک معضل جدی برای نظام شده که خامنه‌ای مجبور است این‌طور در برابر رسانه‌های به آن بپردازد و صحبت از نیاز به وحدت در درون خودش بکند. خامنه‌ای در همین رابطه گفت:
« اگر دشمن احساس کنند بین مسئولان کشور هم‌جهتی و هم‌سخنی وجود ندارد یا بین مردم و مسئولان کشور فاصله افتاده است تشویق می‌شوند به این‌که شدت عمل خودشون رو زیاد کنند این رو توجه داشته باشند همه هم مسئولان کشور هم آحاد مردم و به‌خصوص جوانان عزیز ما بایستی به دشمن پیام قدرت بدهیم نه پیام ضعف».

سانسور رسانه‌ها، دجالیت و خلع‌سلاح شیمیایی! 

خامنه‌‌ای بر سانسور فضای مجازی نیز تأکیدکرد. او از رسانه‌ها، شامل تلویزیون تا شبکه‌های اجتماعی ابراز نگرانی کرد و آنها را به سلاح شیمیایی تشبیه کرد. این اظهارات خامنه‌ای انعکاس بی‌نتیجه بودن پروژه فیلترینگ فضای مجازی است که از قیام دیماه با این سو رژیم با بسیج بسیاری از امکانات حکومتی و صرف هزینه‌های گزاف به‌دنبال گسترش بیش‌‌از‌پیش آن بوده است.
به خوبی روشن است که سانسور و فیلتر رسانه‌ها به جایی نرسیده و شکست خورده که اکنون خامنه‌ای این‌گونه از رسانه‌ها ابراز وحشت می‌کند.
اعتراف به شکست هم فراوان در اظهارات سردمداران رژیم به‌ویژه خود دستگاه سانسور رژیم دیده می‌شود. مثلاً اعتراف به این‌که فیلتر تلگرام به جایی نرسیده و مردم هم‌چنان در ابعاد چند ده میلیونی از آن استفاده می‌کنند.
همین اخیراً در یک گفتگوی تلویزیونی، فؤاد ایزدی از مهره‌های نظام که تحت عنوان مفسر زیاد به صحنه فرستاده می‌شود،‌ گفت: «در رابطه با این کمپی که (مجاهدین) در آلبانی دارند و ۱۵۰۰نفر کارمند (که البته منظورش کاربر است) روزانه می‌آیند تو شبکه‌های اجتماعی شروع می‌کنند حرکت بر علیه جمهوری اسلامی خبرش هم پخش شد!
یا قبل از آن ابراز نگرانی ظریف وزیر خارجه روحانی به گوگل که چرا جلوی مجاهدین را در شبکه‌های اجتماعی نمی‌گیرید؟
یا آخوند موحدی کرمانی در نمایش جمعه اخیر تهران که با اشاره به فعالیتهای مجاهدین گفت: «من باید در اینجا متأسفانه بگویم جو فضای مجازی در اختیار بیگانگان است و هر نوع سخن دروغی که بخواهند در آن بگوش مردم می‌رسانند. دلها را می‌لرزانند، انسانها را نسبت به نظام بدبین می‌کنند، دروغ میگن، نسبت ناروا می‌دهند و من نمی‌دانم تا کی باید مسئولان این وضعیت را ادامه بدهند، یا به عبارت صریح‌تر کی باید از خواب بیدار بشن و این تشکیلات ما که برای این نیست که ابزار دشمن باشه و دشمن استفاده بکند».

تلاش برای بحران درونی نظام بر سر مذاکره با آمریکا

خامنه‌ای در مورد کسانی که در درون رژیم فکر می‌کنند راه‌حلی جز کنار آمدن با آمریکا وجود ندارد گفت: صریحاً اعلام می‌کنم اینها خیانت می‌کنند. این خیانت به کشور است. این بزرگترین خیانت است و من تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیفتد.
خامنه‌ای افزود آمریکا باید یک سیلی دیگر از رژیم بخورد و تأکید کرد موشک و حضور در منطقه، عوامل و عناصر قدرت و اقتدار رژیم است.

راه‌حلی که خامنه‌ای داد!

خامنه‌ای مثل همیشه جز شعار و گفتاردرمانی و خط‌ و نشان کشیدن برای سرکوب حرف دیگری نداشت و مگر در این شرایط می‌تواند چیز دیگری هم داشته باشد؟ قضیه آن‌قدر لورفته است و آش آن‌قدر شور است که خودش یک جا ناچار شد بگوید:
« اینها رجزخوانی نیست اینها شعار محض نیست سخن توخالی مثل بعضی از شعارها و حرفهایی که بعضی دیگر می‌زنند نیست».
اینها در واقع اعتراف معکوس است. یک جا هم در آخر صحبتش که می‌خواست به بسیجی‌ها به‌اصطلاح رهنمود بدهد، باز جز حرفهای کلی چیزی برای گفتن نداشت و از جمله گفت: «و شما جوانهای عزیز هم در میدان علم و فعالیت و تحرک اقتصادی و کارآفرینی، در میدان کار و تلاش فردی و جمعی، در میدان شبکه‌سازی اجتماعی و فرهنگی، در میدان حرکت‌های لازم آتش به اختیار، در هر جایی ان‌شاءالله پیروز و موفق خواهید بود».
حرفهایی که هیچ مسأله‌یی از نیروهای هراسان و وارفته‌اش که در برابر امواج بحرانها و امواج خشم و نفرت مردم کمر خم کرده‌اند، حل نمی‌کند.


مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment