۱۳۹۷ آبان ۹, چهارشنبه

مایک پمپئو:‌ حملات تروریستی رژیم ایران در دانمارک، فرانسه و آلبانی
مایک پمپئو:‌ حملات تروریستی رژیم ایران در دانمارک، فرانسه و آلبانی

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی مصاحبه‌یی به توطئه‌های تروریستی رژیم آخوندی در دانمارک، فرانسه و آلبانی اشاره کرد و گفت: دانمارک اعلام کرد رژیم ایران یک حمله تروریستی در کشور آنها را طراحی کرده بود.

پمپئو گفت: همین موضوع در فرانسه و آلبانی هم اتفاق افتاد. این سومین تلاش فقط در بازه زمانی اخیر است. رژیم ایران اصلی‌ترین رژیم حامی تروریسم در جهان است. آنها در حال هدر دادن پول مردم ایران، در این فعالیتهای شرورانه احمقانه هستند. این نوع رفتار باید متوقف شود.

وزیر خارجه آمریکا درباره مأمور دستگیر شده اطلاعات آخوندی در دانمارک افزود: وی یک مأمور اطلاعات رژیم ایران در دانمارک بود و به‌دنبال این بود که سوء قصدی در داخل اروپا در خاک اتحادیه اروپا انجام دهد. این سومین تلاش فقط در بازه زمانی اخیر است.
رژیم ایران دارای تاریخچه طولانی در موضوعات تروریستی است. ما در رابطه با ترورها در سراسر دنیا صحبت می‌کنیم. رژیم ایران در انجام تلاشهای تروریستی در اروپا نقش پیشرو دارد و این نوع رفتار باید متوقف شود.


هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در توئیتی به‌نقل از مایک پمپئو در رابطه با کانالهای درآمدهای غیرقانونی رژیم ایران گفت:
دولت آمریکا به‌طور مداوم به افشای روش‌ها و کانال‌های درآمدهای غیرقانونی رژیم ایران و همچنین فعالیت‌های بدخواهانه، فریبکاریها و سرکوب‌های وحشیانه آن ادامه خواهد داد. مردم ایران سزاوار این هستند از این سطح از اقدامات غیرمتناسب و عجیبی که تنها در جهت منافع رژیم و تقویت فعالیت‌های آن است، آگاه شوند.

اتحادیه اروپا طرح تروریستی رژیم ایران در خاک دانمارک را محکوم کرد

یک روز پس از افشای توطئه تروریستی رژیم آخوندی در دانمارک، اتحادیه اروپا این توطئه خنثی شده را محکوم کرد.
سخنگوی کمیسیون اروپا ضمن اعلام محکوم کردن هر تهدیدی که امنیت اروپا را به مخاطره بیندازد گفت: این اتحادیه تهدیدات را جدی می‌گیرد و با هر دولتی از اعضای اتحادیه که در این زمینه نگرانی داشته باشد همراه خواهد بود.
روز چهارشنبه ٩آبان، نخست‌وزیر دانمارک گفت: «در حال رایزنی با متحدان اروپایی خود هستیم تا اقدام مشترکی علیه رژیم ایران داشته باشیم.

رئیس سرویس امنیت دانمارک، اعلام کرد این کشور یک مأمور وزارت اطلاعات رژیم ایران که قصد یک حمله تروریستی در دانمارک را داشته، دستگیر کرده است.
به گزارش رویترز، فین بورچ اندرسن Finn Borch Andersenرئیس سرویس امنیتی دانمارک، گفت رژیم ایران یک حمله (تروریستی) را در دانمارک طراحی کرده بود و قصد داشت فردی از یک گروه اهوازی را ترور کند
وی افزود: مظنون دستگیر شده یک شهروند نروژی ـ ایرانی است که روز ۲۱اکتبر (بیست و نهم مهرماه)، دستگیر شده است.
گای الستر سردبیر روابط خارجی سایت والا نیوز دانمارک نیز خبر داد: پلیس دانمارک می‌گوید یک مأمور اطلاعات رژیم ایران را که مظنون به تلاش برای حمله تروریستی در دانمارک است دستگیر کرده است.

وزارت‌خارجه دانمارک طی بیانیه‌یی اعلام کرد به طرحهای دستگاه اطلاعاتی رژیم ایران پاسخ خواهد گفت.

لارس لوک راسموسن نخست‌وزیر دانمارک اعلام کرد:کاملاً غیرقابل قبول است که رژیم ایران برای قتل در خاک دانمارک طراحی کند. اقدامات بیشتر علیه این رژیم در اتحادیه اروپا مورد گفتگو قرار خواهد گرفت

آندرس ساموئلسون وزیرخارجه دانمارک نیز طی بیانیه‌یی اعلام کرد: دانمارک سفیر رژیم آخوندی در این کشور را احضار کرد.
بیانیه می‌افزاید: احضار مرتضی مرادیان به وزارت‌خارجه دانمارک، در واکنش به فعالیتهای غیرقانونی وزارت اطلاعات رژیم ایران در خاک دانمارک، که توسط رئیس سرویس امنیت و اطلاعات دانمارک اعلام شد، صورت گرفته است.


مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر