Sunday, October 28, 2018

مروری بر روزنامه های حکومتی یکشنبه ششم آبان

مروری بر روزنامه های حکومتی  یکشنبه ششم آبان

اغلب روزنامه‌های حکومتی در روز یکشنبه ششم آبان عنوانهای اول خود را به عبور نمایشی وزرای روحانی از پیچ مجلس ارتجاع اختصاص داده‌اند. برخی هم ادعای روحانی را که در مجلس آخوندی گفت: ابر تورم نداریم تیتر یک کرده‌اند و بعضی از روزنامه‌ها هم در تیترهای صفحه اول حرفهای روحانی را به چالش کشیده‌اند. در کنار این مطالب بسته اتحادیه اروپا، حمله آخوند یزدی به شبیری زنجانی از مراجع قم و پاتک برخی روزنامه‌ها به آخوند یزدی. دیده می‌شود.
سوز و گداز بر سر دیپلمات تروریستهای اخراج شده و دستگیر شده امروز هم در روزنامه‌های باند خامنه‌ای دیده می‌شود.
وطن امروز نوشته است:« خلاف افسانه‌سرایی‌های رایج، واقعیت این است که رفتار ما در فقره خروج آمریکا از برجام هم، سیگنال ضعف به طرف اروپایی ارسال کرده است. همین است که اروپایی‌های وقیح، روز روشن دیپلمات مظلوم ما را به اتهام واهی برنامه‌ریزی برای انفجار در نشست (مجاهدین) در پاریس، چند ماه است زندانی کرده‌اند؛ ننگی که تا همیشه داغش بر پیشانی وزارت امور خارجه خواهد ماند!».
وطن امروز در مطلب دیگری نوشته است «در چند ماه گذشته اقدامات توهین‌آمیز کشورهای اروپایی علیه ایران به‌صورت چشمگیری افزایش یافته است با این حال واکنش وزارت امور خارجه به این توهین‌ها را می‌توان «تقریباً هیچ» دانست. در تازه‌ترین اقدام، خبرگزاری رویترز به‌نقل از منابع آگاه در گزارشی مدعی شد فرانسه بتازگی یک دیپلمات ایرانی را با ادعای ارتباط با طرح شکست‌خورده حمله به تجمع (مجاهدین) در پاریس از این کشور اخراج کرده است».
در روزنامه‌های حکومتی امروز حمله به کشور عمان و سلطان قابوس پادشاه این کشور دیده می‌شود:
آرمان: انتقاد شدید وزارت‌خارجه ایران از سلطان قابوس: عمان بازی سیاسی تل آویو را نخورد
حمایت: نتانیاهو به مسقط سفر کرد؛ خانه شیشه‌ای سلطان قابوس
کیهان: سایه روشنهای سفر نتانیاهو به مسقط، آیا عمان به آرمان فلسطین خیانت می‌کند؟
حمله به اظهارات دیروز روحانی در مجلس ارتجاع در روزنامه‌های هر دو باند دیده می‌شود:
کلید: آمار اشتغال زایی روحانی صدای اعتراض نمایندگان را درآورد
مستقل: ادعای عجیب روحانی در جلسه رأی اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی: ما ابر تورم نداریم؟!
کارون: آقای روحانی ابر تورم توهم نیست
سیاست روز: آقای روحانی گرانفروشی نکنید
روزنامه‌های همسو با روحانی نمایش معرفی و رأی اعتماد به مهره‌های روحانی در مجلس ارتجاع را منفی ارزیابی کرده‌اند.
آرمان در سرمقاله‌اش با عنوان «تغییر رویکردها مهم‌تر از تغییر افراد »نوشته است« در ارتباط با معرفی وزرای اقتصادی کابینه نیز باید اذعان داشت که با تغییر فرد مشکلی حل نمی‌شود و اگر نوبلیست اقتصاد نیز روی کار بیاید، اما رویکرد تغییر نکند اتفاقی نخواهد افتاد».
ابتکار هم در مطلب خود با عنوان «چرخ لنگ اقتصاد» نوشته است« همان‌طوری که اقتصاد با نزاع جان نمی‌گیرد و اقتصادهای متکی بر تفنگ بالاخره روزی از هم خواهد پاشید».صنعت در کشور از دانش فنی بی‌بهره است و به مانند تالابی که به آب آزاد دسترسی ندارد هر روز رمق از دست می‌دهد. در بخش راه مقایسه سیستم ناوگان هوایی، ریلی و حمل‌ و نقل زمینی با کشورهایی که شرایط مشابهی با ما دارند مشخص می‌کند که چقدر عقب مانده‌ایم‌.بافت‌های فرسوده شهری و مسکن روستایی هم قریب یکصد سال است تغییری را تجربه نکرده است و با توجه به حادثه خیز بودن جغرافیای ایران، بخش اعظمی از مردم با توکل بر خدا در کشتی حادثه زندگی می‌کنند. در حوزه رفاه، درآمد، سرانه، اشتغال، امنیت غذایی، دستمزدها، حقوق و مزایای کارگران و بازنشستگان هم معلوم است که چقدر از میانگین نرم جهانی فاصله داریم»‌.
«بسته اتحادیه اروپا» موضوع حملات روزنامه‌های باند ولی‌فقیه به دولت روحانی است:
جوان: با عنوان«ساز ناموزون دستگاه دیپلماسی در مقابل فرصت‌سوزی اروپایی‌ها» نوشته است«اروپایی‌ها حداقل از روز امضای برجام تا کنون از یک‌سو هیچ‌کدام از تعهدات ده‌گانه خود را اجرایی نکرده‌اند و از سوی دیگر بعد از گذشت هفت ماه از زمان خروج آمریکا از برجام بسته‌ای با قابلیت اجرایی مناسب برای تأمین منافع طرف ایرانی صورت نداده‌اند».
کیهان هم به‌نقل از یورنیوز در مورد مکانیسم حمایتی اتحادیه اروپا از رژیم نوشته است«یکی از مشکلات اجرا کردن چنین مکانیسمی گشایش یک دفتر در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.
هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا حاضر نیستند چنین دفتری در خاک آنها ایجاد شود. آنها از آن واهمه دارند که گشایش چنین دفتری در یک کشور خاص مجازات‌های آمریکا را در پی داشته باشد».
حمله به آخوند یزدی به‌خاطر نامه هشداریش به شبیری زنجانی از مراجع قم موضوع مشترک روزنامه‌های باند روحانی است:
آرمان: به‌خاطر دیدار آیت ا...العظمی شبیری زنجانی با رئیس دولت اصلاحات صورت گرفت؛ نامه غیرمتعارف شیخ محمد یزدی به مرجع تقلید-
اعتماد: شان مرجعیت؛ نگرانی عمومی از اهانت به ساحت مراجع عظام در پی انتقاد تند یزدی از شبیری زنجانی به‌خاطر ملاقات با سید محمد خاتمی و عبدالله نوری و...
در روزنامه‌های حکومتی به‌نقل از رئیس کل بانک مرکزی رژیم در مورد«بازگشایی کانال ارزی» بین اتحادیه اروپا و رژیم دود و دم شده است. روزنامه آرمان به‌نقل از یک اقتصاددان از واقعیت آن خبر داده و نوشته است:« این کانال یورویی اختراع جدیدی نیست و عملکرد آن هم‌چون اتاق‌های تسویه پایاپای در زمان جنگ تحمیلی خواهد بود. این بار نیز قرار است کانال مشابهی ایجاد شود که شاید همان کالا در برابر نفت باشد اما گسترده‌تر از زمان جنگ است».


مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment