Saturday, October 6, 2018

بیانیه وزیر استیون منوچین در مورد استراتژی ملی جدید آمریکا برای مبارزه با تروریسم
بیانیه وزیر استیون منوچین در مورد استراتژی ملی جدید آمریکا برای مبارزه با تروریسم


 وزارت خزانه‌داری آمریکا، چهارم اکتبر ۲۰۱۸
واشنگتن: رئیس‌جمهور دونالد ترامپ و شورای امنیت ملی، استراتژی ملی جدید برای مبارزه با تروریسم دولت را اعلام کردند. در زیر بیانیه وزیر خزانه‌داری استیون منوچین در مورد استراتژی جدید آمده است:
”استراتژی ملی جدید مقابله با تروریسم رئیس‌جمهور ترامپ سیستم مالی آمریکا را علیه تهدیدات تروریستی سختگیرانه‌تر خواهد کرد و همکاری با متحدان برای مقابله با شبکه‌های بین‌المللی تأمین مالی تروریسم را ارتقاء خواهد داد.
خزانه‌داری طیف گسترده‌یی از ابزارها را به خدمت می‌گیرد تا بدون قرار دادن نیروهایمان در معرض آسیب به مختل کردن حملات تروریستی کمک کند و این دولت تلاش برای بستن شبکه‌هایی که تروریستها برای تأمین مالی عملیاتهایشان استفاده می‌کنند را شتاب بخشیده است.
وزارت خزانه‌داری به اعمال فشار مستمر به داعش، القاعده، حزب‌الله و سایر نیروهای نیابتی تحت پشتیبانی ایران، لشکر طیبه و سایر سازمانهای تروریستی ادامه خواهد داد.

در روزهای اخیر شاهد موجی بین‌المللی و تمرکز کشورهای مختلف بر تروریسم دولتی رژیم حاکم بر ایران هستیم. موجی که با کشف و افشای توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس آغاز شد.
با تصمیم قضاییه آلمان به استرداد دیپلمات تروریست رژیم به قضاییه بلژیک ادامه پیدا کرد و با بیانیه ۳وزیر مسئول فرانسوی و محکوم کردن اقدامات تروریستی حکومت آخوندها اوجی جهانی پیدا کرد.
در همین پروسه، شاهد اقدام دولت فرانسه در تفتیش یک مرکز ظاهراً فرهنگی مرتبط با رژیم و دستگیری عناصر مسلح این مرکز بودیم که تحت عنوان مرکز فرهنگی و مذهبی، اهداف جاسوسی و تروریسم رژیم را دنبال می‌کرد.

به‌دنبال بیانیه ۳وزیر دولت فرانسه و افشای وزارت اطلاعات و معاون این وزارت بدنام به نام سعید هاشمی مقدم که این عملیات تروریستی را فرماندهی می‌کرده، روز پنجشنبه ۱۲مهر ۹۷هم شاهد انتشار بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تدوین استراتژی ضدتروریستی آمریکا بودیم.

راهبرد ملی مقابله با تروریسم آمریکا

در این استراتژی، آمریکا بر روی رژیم ایران به‌عنوان بانکدار مرکزی تروریسم بین‌المللی تمرکز کرده است.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با امضای «راهبرد ملی مقابله با تروریسم» خروج ایالات متحده از توافق هسته‌یی با رژیم ایران را بخشی از دستاوردهایش در این زمینه دانست.
وبسایت کاخ سفید نیز نوشت « ترامپ در مقدمه راهبرد جدید آمریکا برای مقابله با تروریسم نوشت: «در دولت من، تلاش‌های آمریکا برای درهم شکستن تروریستها شتاب گرفته است».

رئیس‌جمهور آمریکا افزوده است: «من به حضور آمریکا در توافق وحشتناک با ایران خاتمه دادم. توافقی که ثروتی بادآورده برای ایران و گروه‌های نیابتی‌اش فراهم می‌کرد و تأمین مالی سوء رفتار ایران در جهان بود».
در متن ۳۴صفحه‌یی این راهبرد، از «تروریست‌های رادیکال»، «ایران به‌مثابه بزرگ‌ترین دولت حامی تروریسم به‌عنوان اصلی‌ترین تهدیدهای پیش روی ایالات متحده یاد شده است.
این تحولات به نقطه‌ای رسیده که آنچه مجاهدین و مقاومت ایران طی ۴دهه گذشته راجع به ماهیت و سیاست تروریستی رژیم می‌گفتند، اکنون مورد تأیید جامعه جهانی قرار گرفته و روزبه‌روز اسناد بیشتری در مورد آن برملا می‌شود.
مطالب مرتبط:

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment