Wednesday, November 28, 2018

مروری بر رسانه‌های حکومتی – چهارشنبه ۷ آذر ۹۷مروری بر رسانه‌های حکومتی – چهارشنبه ۷ آذر ۹۷


در روزنامه‌های حکومتی روز چهارشنبه دعواهای باندی بر سر شهرداری تهران، بسته اروپا، سرانجام برجام، استیضاح ظریف و لاریجانی و بالاخره هشدارها نسبت گرانی، بیکاری و به به شرایط انفجاری جامعه و تهدید بروز قیام دیده می‌شود.
جهان صنعت در مطلب خود با عنوان معیشت مردم ثمن است یا یاسمن؟ ضمن اشاره به تداوم غارتگری باندهای حاکم و بی‌توجهی آنان نسبت به وضعیت معیشت مردم نوشته است«واقعیت این است که در کنار همه مسائل داخلی و خارجی سیاست‌ورزی و سیاستمداری و دعواها و تسویه‌ حساب‌های داخلی و خارجی، اوضاع معیشت مردم غیر از درصدی خاص، بد است، خراب است، گرانی می‌خواهد سفره مردم را برچیند و در اینجاست که باید از شعار به‌عمل رسید، چرا که آمارهای داخلی از شرایط زندگی مردم هم دست رد به سینه ‌شعار‌ و وعده زده‌اند. کافی است مسوولان‌ سری به کوچه و خیابان و بازار و سوپرمارکت و بقالی بزنند تا دریابند شکایت، اعتراض و ناامیدی مردم نسبت به شرایط معیشتی و فردایی که در راه است، اصلاً ربطی به معاند بودن ندارد».
آرمان هم در مطلب خود به قلم یحیی آل اسحاق وزیر بازرگانی رفسنجانی به بی‌راه‌حلی وضعیت اقتصادی اشاره کرده و نوشته است« مشکل واقعی در نظام تدبیر اقتصادی است. به‌نظر می‌رسد عوامل بیرونی تنها ۳۰درصد در اقتصاد نقش دارند و ۷۰درصد به نظام تدبیر ما برمی‌گردد». این مقاله سپس با اشاره به نقش بانکها، دولتها و مؤسسات اعتباری در چپاول و افزایش نقدینگی افزوده است« یکسری ذینفعان بازدارنده که منافع خود را دنبال می‌کنند و از همین آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و در این شرایط می‌توانند وام‌های ۱۰هزار میلیاردی و مجوز بگیرند. یکسری هم سیاسی‌اند و می‌خواهند رقیب زمین بخورد تا نوبت خودشان برسد و آش همین آش باشد و کاسه هم همین کاسه».
کیهان خامنه‌ای هم در قیاس مبارزه با فساد در ژاپن با رژیم تلاش کرده تمام فساد نظام را به گردن نهادهای در دست باند رقیب بگذارد: « برخورد با مدیرعامل نیسان و بازداشت وی در حالی صورت می‌گیرد که در کشور ما نیز طی ماه‌های اخیر موضوعات و پرونده‌های مهمی در جریان است. واگذاری رانتی دلار ۴۲۰۰تومانی در بهار امسال که به‌گفته مسئولان ۱۸میلیارد دلار را به باد داد یکی از اصلی‌ترین این موضوعات است. ۱۸میلیارد دلاری که برای ورود هر یک سنت آن به کشور، عرق‌ها ریخته شده، هزار و یک مانع و مشکل پشت سر گذاشته شده و در جنگی تمام‌عیار با دشمن به‌دست آمده، به‌راحتی و بدون حساب و کتاب در اختیار این نورچشمی و آن رفیق حزبی گذاشته شد تا صرف واردات سطل آشغال و بادکنک و غذای سگ و گربه و مشتی دیگر از این مزخرفات شود! شرکت واردات خودرو، چای‌ساز وارد کرد و ۲۴میلیون یورو (به ارزش بیش از ۳۳۰میلیارد تومان) به دو نفر اعطا شده که وجود خارجی ندارند! لیستی که به‌قول کارشناسان شرم‌آور است».

در روزنامه‌های نزدیک به دلواپسان ضمن حمله به دولت روحانی از ضرورت خروج رژیم از برجام نوشته‌اند.
همدلی از باند رقیب نوشته است«خروج ایران از برجام به این دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است که خودبه‌خود تمام قطعنامه‌های تحریمی را برمی‌گرداند و ایران را در تحریم بین‌المللی قرار خواهد داد شامل تحریم کامل هوایی و دریایی و غیره خواهیم شد و اگر بخواهم مثالی در این زمینه بزنم باید بگویم که مثل لیبی خواهیم شد. این در حالی است که اگر اروپا از برجام خروج کند به نسبت خروج ایران اهمیت زیادی ندارد چه بسا آنها همین الآن هم از برجام خروج کرده‌اند و تنها اسم‌ها در برجام مانده‌اند».

دعواهای باندی حول مسائل خارجی نظام موضوع سایر عنوانهای روزنامه‌های امروز است:
کیهان: دستاورد برجام از تقریباً هیچ اوباما به نزدیک صفر ترامپ رسید!
کسب و کار: صالحی در بروکسل: امیدواریم برجام را زنده نگهداریم
عصر ایرانیان: استیضاح رفقای برجامی
ستاره صبح: آیا قفل کانال مالی اروپا با ایران باز می‌شود؟

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment