۱۳۹۷ دی ۸, شنبه

کربلای ۴محسن‌ رضاییکربلای ۴محسن‌ رضاییپاسدار محسن رضایی که هرازگاهی «بند آب داده» و بخشی از گوشه‌های پنهان جنایات نظامشان را ناخواسته لو می‌دهد اخیراً در مورد عملیات کربلای ۴ رژیم در جنگ ضدمیهنی نکاتی مطرح کرد که صدای اعتراض دیگر پاسداران را هم در آورده است. حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی روحانی، یکی از این معترضان است.

مگر پاسدار محسن رضایی چه گفته؟

محسن رضایی در توئیتی به‌ مناسبت سالگرد عملیات جنایتکارانه کربلای ۴ نوشته: «با عملیات کربلای چهار به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است. ده روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند، عملیات کربلای پنج را انجام دادیم... عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد».

توئیت پاسدار محسن رضایی در مورد کربلای ۴
توئیت پاسدار محسن رضایی در مورد کربلای ۴

پاسخ پاسدار آخوند اطلاعاتی حسام‌الدین آشنا

آشنا با لحنی گزنده به محسن رضایی پاسخ داده: «فرمانده کل! دهها هزار رزمنده و خانواده‌ هزاران شهید هیچگاه از شما نپرسیدند چرا از چند شب قبل از عملیات کربلای چهار، آسمان از روشنایی منورهای چلچراغی دشمن مانند روز شده بود.
بچه‌های توپخانه لشکر ۲۷ هیچگاه از شما نپرسیدند چرا تنها ۴۵دقیقه پس از آغاز عملیات، تقریباً تمام قبضه‌ها مورد اصابت توپ‌های دشمن قرار گرفت.
برادر محسن! بین عملیات فریب و عملیات لو رفته، تفاوت از زمین تا آسمان است.
ما شاید خطاکاران را ببخشیم اما خودشیفتگان را هرگز.
وقت آن رسیده که... به سؤالات کهنه بسیجیان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران درباره رازهای سربه‌مهر دفاع مقدس پاسخ دهید. اکنون باید خود را برای سؤالات سخت آماده کنید».(روزنامه انتخاب ۷دی ۹۷)

هدف واقعی عملیات کربلای ۴ چه بود؟

هدف سیاسی: تاثیر گذاشتن روی نتایج جلسه سازمان کنفرانس اسلامی در کویت
هدف نظامی: آماده‌سازی برای اشغال بصره
هدف کلی: سرپوش گذاشتن روی جنگ داخلی خمینی با مردم ایران و سرکوب داخلی
عملیات کربلای ۴ نام یکی از جنایتکارانه‌ترین ماجراجویی‌های نظامی خمینی و باند آدمکشش در جریان جنگ ضدمیهنی بود که در تاریخ ۵دی ۱۳۶۵ در منطقه ابوالخصیب و به فرماندهی سپاه پاسداران انجام شد و هزاران نفر نیروهایی که رژیم آنها را سربازان یکبارمصرف می‌خواند کشته شدند. هدف عملیات ایجاد یک جای پای مناسب در ساحل غربی اروند رود برای عملیات بعدی یعنی اشغال بصره بود. هدف سیاسی عملیات، به شکست کشاندن کنفرانس سازمان همکاری اسلامی بود که همان روزها در کویت برگزار می‌شد. فرمانده عملیات محسن رضایی بود.
اما ورای تمامی این اهداف، هدف کلی خمینی و پاسدارانش از ادامه جنگ به هر قیمت، سرپوش گذاشتن بر روی جنگ دیگری بود که آخوندها در داخل کشور با مردم ایران پیش می‌بردند.

جنگ بدون استراتژی جنگی، بدون علم نظامی، بدون مشروعیت سیاسی و... برای چه؟!

وزیر دفاع اسبق مصر عبدالحلیم ابوغزاله عملیات کربلای ۴ را در کتابش تلویحاً یک عملیات احمقانه توصیف کرده است که در کلاس عملیات جنگی دوران جنگ جهانی اول انجام می‌شد!
محسن رضایی پیش‌تر در یک مصاحبهٔ تلویزیونی که روز شنبه سوم مهر ۱۳۹۵ از تلویزیون آخوندی پخش شد درباره آن عملیات و برخی نکات جنگ ضدمیهنی صحبتهایی کرد که عمیق خیانت‌کاری و جنایت در سیاست جنگی آخوندها را برملا می‌کند. وی از جمله گفت:
”در سال اول جنگ، راهبرد نظامی نداشتیم“! 
در کربلای ۴هم باید گردانها را کم می‌کردیم“!
“در سلسله عملیات والفجر هم همان مرحله اول، کافی بود و نباید مراحل بعدی اجرا می‌ش“!

جهل و خونخواری حیرت‌انگیز فرمانده کل قوا در جنگ!

در بارهٔ عملیات والفجر مقدماتی، رفسنجانی نیز در تاریخ ۷مهر ۱۳۷۹ در گفتگویی با روزنامه جمهوری اسلامی گفته بود: ” امام به‌عنوان فرمانده کل قوا، با مسائل نظامی آشنا نبود... وقتی عملیاتی مانند والفجر، شکست می‌خورد و ناموفق می‌شد، اسمش را والفجر مقدماتی گذاشتند که در عملیات بعد جبران کنند!
نظر امام بر ادامه جنگ، قاطع بود. حتی اجازه نمی‌دادند که این بحثها خدمت ایشان مطرح شود».
در آن عملیات مشخص(کربلای ۴) نیز که حداقل ۵۵هزار نفر کشته و مجروح پاسدار و بسیجی داشت(سپاه نیوز ۱۰اسفند ۹۶ پاسدار یحیی رحیم صفوی) نکات و گفتنی‌های بسیاری در این مورد وجود دارد که چندان مجالی برای گویا شدن نیافته‌اند. از جمله گفتگویی که در مجله نگین ایران درج شده و حاکی از آن است که همگان از شکست عملیاتی که از ساعتها پیش از آغاز، زیر آشتباری طرف مقابل رفته بود، خبر داشتند اما هیچ‌کس درصدد متوقف کردن آن نبود چرا که می‌خواستند خواست خمینی را عملی کرده و کوره جنگ را داغ نگهدارند. جنگی که باعث محو کردن آثار جنگ داخلی خمینی با مردم ایران و سرکوب داخلی بود.
‌درباره همین عملیات مشخص مجله نگین ایران دوره ۱۲، شماره ۴۷، زمستان ۱۳۹۲، ص ۶۳ نوشته بود: «در ساعت‌های پایانی، محسن رضایی از مشکلات انجام عملیات سخن می‌گوید و هاشمی پاسخ می‌دهد: "بروید حل کنید. مشکلات اینجا لاینحل نیست". رضایی می‌گوید: "برادرها می‌گفتند که اگر اینجا تکلیف است، ما می‌رویم دنبال حلش" و هاشمی پاسخ می‌دهد: "بله تکلیف است". پس از آن رضایی می‌گوید: "این را شما تعیین کنید". و هاشمی پاسخ می‌دهد: "من الآن دارم تعیین می‌کنم".

پاسدار کوثری-کربلای ۴لو نرفته بود. علایی- عراق مطلع بود
پاسدار کوثری: کربلای ۴ لو نرفته بود. علایی: عراق مطلع بود

پاسدار کوثری: چرا اصرار دارید بگویید کربلای ۴ لو رفته بود؟!

بعدها پاسدار علایی، از سران قدیمی سپاه و پاسدار اسماعیل کوثری، از فرماندهان قدیمی سپاه که اینک نیز فرمانده نیروی سرکوب تهران بزرگ است، در مصاحبه‌ای(۹تیر ۹۴ با سایت حکومتی تاریخ ایرانی) گفته‌اند که آن عملیات به‌معنی معمول کلمه، «لو» نرفته بود. کوثری صریحاً می‌گوید کربلای ۴ لو نرفته بود،‌ پاسدار علایی می‌گوید عراق از جمع‌آوری یکصدهزار نیرو در آن جبهه و اعلام همین نکته از رسانه‌های رژیم و تحرکات محلی پی به‌ وقوع قریب‌الوقوع آن برده بود. گزارشهای نظامی رژیم که در سایت رسمی جنگ رژیم منتشر شده نیز می‌گویند یک نظامی بلندپایه آخوندها خیانت کرده و... ولی هیچ‌یک از سران و سرکردگان نظام نمی‌گویند بی‌کفایتی مفرط و اصرار دیوانه‌وار آخوندها باعث استمرار عملیاتی شد که آغاز نشده، زیر آتشباری طرف مقابل قرار گرفته بود! و در نتیجه خون‌هایی ریخته شد که نباید ریخته می‌شد. خون‌هایی که اینک سوژه جنگ قدرت باندهای نظام بر سر قدرت و ثروت بیشتر شده‌اند.

لزوم پاسخگویی سران نظام و سرکردگان جنگ ضدمیهنی

اکنون ورای تمامی این آسمان و ریسمان بافتن‌ها، آنچه که مهم است این‌که به هر حال داستان آن جنگ ضدمیهنی کماکان حسابرسی ناشده باقی مانده است. امری که دیر یا زود باید به آن پرداخت و پرونده کسانی که دو ملت مسلمان را به ورطه یک جنگ خونین کشانده و میلیونها انسان را کشتند و مجروح کردند و آواره نمودند، باید یکبار برای همیشه حسابرسی شود.
برای اطلاع بیشتر، نگاه کنید به مقاله جعبه سیاه جنگ. گزارش ویژه در سایت مجاهدمطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت     ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید
پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات
سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور 

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر