Thursday, December 27, 2018

انعكاس مقاله استرون استیونسون در UPI ، حول اخراج سفیر رژیم از آلبانی در مطبوعات آلبانی


انعكاس مقاله استرون استیونسون در UPI ، حول اخراج سفیر رژیم از آلبانی در مطبوعات آلبانی

منبع اصلی: سایت تما(آلبانی) ۴/۱۰/۹۷  
      
      
      
      
  
این مقاله تاكنون بطور کامل در9 سایت شامل سایت های روزنامه تما،‌ سایت لگزو،‌ سایت یاوا نیوز،‌ سایت رسپوبلیکو،‌ سایت امریکن آی،‌ سایت مقدونیه شیپتاره،‌ سایت ورلد نیوز و سایت آلپ نیوز، سایت بولوارد منعکس گردید. اکثر این سایتها این مقاله را با تیتری تحت عنوان «ادی راما به اروپا نشان داد که چطور باید با تروریست های ایران رفتار کرد»، منعکس کرده اند. خلاصه ا یی از این مقاله و عکس سایت ها در زیر آمده است:
ادی راما به اروپا نشان داد که چطور باید با تروریست های ایران رفتار کرد
توسط استرون استیونسون:
تصمیم آلبانی برای اخراج سفیر ایران و دیپلمات دیگری بخاطر توطئه برای عمل تروریستی در داخل کشور به طور گسترده ای مورد ستایش قرار گرفته است. پرزیدنت ترامپ شخصا به نخست وزیر ادی راما نامه ای نوشته و به وی بخاطر مبارزه با "فعالیت های بی ثبات کننده و تلاش برای ساکت کردن مخالفان در سراسر جهان تبریک می گوید. نامه وی با پیام هایی از جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده و مایک پومپئو وزیر امور خارجه پشتیبانی شده است. این اخراجها مجددا توجه جهان را روی این مسئله که چطور رژیم آخوندی از سفارتخانه هایش به عنوان شبکه های ترور استفاده می کند جلب کرد.
رژیم ایران زمانی که آلبانی با شجاعت موافقت کرد تا بیش از 2500 پناهنده ایرانی را در کمپ هایی در عراق زندانی و مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند را بپذیرد، خشمگین گشت. آنها تحت حمله مداوم نظامی و حملات موشکی قرار داشتند. پناهندگان بی دفاع اعضای اصلی ترین جنبش اپوزیسیون دموکراتیک ایران، مجاهدین خلق ایران (PMOI / MEK) هستند. كه انتقال آنها به آلبانی، در سال 2013 آغاز شد و تا سال 2016، 2500 پناهنده وارد آلبانی شدند.
واقعیت این است كه با انتقال مجاهدین به آلبانی، یعنی به محل امن ملاها دچار وحشت شده اند. با این انتقال، تلاش های ملاها برای از بین بردن مجاهدین خنثی شده بود. آنها نمی توانستند اجازه دهند که برای این مخالفان سیاسی که خواستار آینده ای دموکراتیک و آزاد و همچنین خواستار عدالت برای میلیونها نفر ازمردم سرکوب شده در ایران هستند، خانه جدیدی در آلبانی ایجاد شود و لذا رژیم تمرکزش را روی آلبانی چرخاند. سفارت سابق ایران در آلبانی به یکی از بزرگترین سفارتخانه های رژیم در بالکان تبدیل شد. تهران سفیر جدید غلامحسین محمدی نیا را به آلبانی فرستاد. محمدی نیا یکی از مقامات سابق ارشد اطلاعات ایران است و قبل از پذیرش انتصاب در آلبانی، عضو تیم مذاکره هسته ای ایران نیز بوده است. وظیفه اصلی او در تیرانا اعمال توطئه های تروریستی رژیم علیه مجاهدین خلق بود. او فردی است که در حال حاضر به عنوان یک تروریست شناخته شده است و از سوی ادی راما، نخست وزیر آلبانی، اخراج شده است.

در ماه مارس 2018، وزارت اطلاعات ایران (MOIS)، تحت هدایت محمدی نیا، توطئه یک انفجار یک بمب در مراسم نوروز (سال نو ایرانی) در تجمع اعضا مجاهدین در تیرانا را داشت. خوشبختانه این اقدامات جنایتکارانه در آخرین لحظه کشف و خنثی شد و سپس توسط نخست وزیر ادی راما در تاریخ 19 آوریل 2018 افشا شد. دو مامور اخراج شده وزارت اطلاعات به خاطر این توطئه تروریستی خنثی شده اخراج شدند.

با این وجود، سفارت ایران در تیرانا در حال گسترش به لانه 25 افسر اطلاعاتی و جاسوسان بود، از جمله مصطفی رودکی، یکی دیگر از مقامات ارشد اطلاعاتی که به عنوان دبیر اول وارد شده بود. او فردی است که قبلا سرپرست ایستگاه اطلاعاتی رژیم ایران در اتریش بوده و فعالیت های مخالف مجاهدین را در اروپا هماهنگ میکرد. اگرچه نام دومین دیپلمات اخراج شده از آلبانی هنوز اعلام نشده است، ولی احتمالا نفر دوم این متخصص ارشد ترور و ارعاب شیطانی است.
پست رودکی در اتریش توسط اسدالله اسدی، یکی دیگر از"به اصطلاح" دیپلمات های جابجا شده اش پر شد. اسدالله اسدی در ماه ژوئیه 2018 در آلمان دستگیر شد. علت دستگیری این بود که او یک بمب 500 گرمی را به دو عامل ایرانی تحویل داده و به آنها دستور داده بود که آنها محل تجمع بزرگ ایرانیان در پاریس را منفجر کنند. اسدی به بلژیک استرداد شد و اکنون منتظر محاکمه در مورد اتهامات تروریستی است. در ماه اکتبر سال 2018، رژیم یکی دیگر از مقامات ارشد اطلاعاتی خود بنام محمد داود زاده لولوئی – که با سفارت ایران و سفیر آن در نروژ روابط نزدیکی دارد را به منظور قتل یک شخصیت اپوزیسیون به دانمارک فرستاد. او نیز هم اکنون در انتظار محاکمه به اتهام تروریسم است. همچنین، در سال 2018، دو به اصطلاح "دیپلمات ایرانی" بدلیل اقدامات تروریستی از هلند اخراج شدند.
ادی راما، نخست وزیر آلبانی، به جهان نشان داد که کشورش توسط ستمگران تهران مورد گردنکشی قرار گرفته نخواهد شد. وی شجاعانه با انتقال پناهندگان ایرانی آنها را از مرگ قطعی، به طور خاص در عراق، زمانی که هیچ کشور دیگر اتحادیه اروپا برای کمک به آن آماده نبود، نجات داد. در آن زمان کشورهای اروپایی حاضر نبودند که کمک کنند؛ چرا که نمیخواستند قراردادهای سودآور با ملاهای ایران را از دست بدهند. یک بار
دیگر ادی راما به اروپا نشان داد که برای مقابله با اراذل و اوباش و تروریست های ایران چگونه باید رفتار کرد. اتحادیه اروپا باید این مسیر را برود و سفارتخانه های تروریستی ایران را ببندد.
مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت     ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید
پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات
سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور 

No comments:

Post a Comment