Tuesday, January 29, 2019

مروری بر رسانه‌های حکومتی – سه‌شنبه۹بهمن ۹۷مروری بر رسانه‌های حکومتی – سه‌شنبه۹بهمن ۹۷  روزنامه‌های حکومتی امروز سه‌شنبه نهم بهمن، صحنه رویارویی باندهای حاکم بر سر بستهٔ اروپا، اف.ای.تی.اف و برجام هستند. برخی روزنامه‌های هم شکست تیم فوتبال رژیم را برجسته کرده‌اند و اشاره به دزدی‌ها چپاولها هم در روزنامه‌های هر دو باند موضوع جنگ باندی است. خبرهای انزوای جهانی رژیم هم در تیترهای برخی روزنامه‌ها دیده می‌شود.

  در روزنامه‌های باند خامنه‌ای بستهٔ اروپا موضوع سوزوگداز و حمله با باند روحانی است.
  کیهان: SPV چک بی‌محل اروپا به جای چک برگشتی برجام است. دولتمردان می‌بایست به جای دلخوشی به چک بی‌محل اروپا در موضوع SPV و هراس افکنی و وعده و وعید دادن در موضوع FATF، از چک برگشتی برجام درس عبرت گرفته و رویکرد خسارت‌بار و منفعلانه «اجرای برجام به هر قیمت» را تغییر دهند.
  وطن امروز:‌ تحریم نقد در مقابل سازو کار نسیه!
  وطن امروز در مطلب دیگری نوشته است: « نکته جالب توجه درباره این رویکرد وزارت امور خارجه این است که گره زدن همه امور به مذاکرات اروپایی و سکوت در قبال اقدامات خصمانه اروپایی‌ها علیه کشور مان در این مدت نیز باعث نشد این اتحادیه به‌قول خود برای ارائه سازو کار ویژه مالی موسوم به SPV عمل کند».
  رسالت هم به‌ نقل از نقوی حسینی نوشته است« باید مشخص شود که چقدر دولتها از طریق SPV با ایران کار می‌کنند نه این‌که این کانال مالی باز شود اما دولتها از ترس تحریم آمریکا با ایران ارتباطات مالی نداشته باشند».

  FATF هم موضوع حملات روزنامه‌های دلواپس به باند روحانی است:
  کیهان نوشته است: «چرا برخی مسئولان اصرار دارند با القاء بحران در وضعیت اقتصادی کشور، بعد از برجام و آمریکا به SPV و وعده‌های فریبکارانه اروپایی‌ها و FATF دل بسته‌اند؟».
  وطن امروز هم به‌ نقل از پاسدار وحیدی سرکردهٔ قبلی نیروی تروریستی قدس نوشته است: « آنها با شکل دادن FATF می‌خواهند قدرت علمی و هسته‌یی ما را کاهش دهند. دشمن وقتی مشاهده کرد نمی‌تواند با قطعنامه‌ مانع پیشرفت هسته‌یی ما شود، مسائل هسته‌یی را هم جزیی از FATF قرار داد تا به و سیله اجبار در پذیرش آن، مانع پیشرفت ما شود».
  رسالت هم به‌ نقل از دبیرکل متوفای خود نوشته است: FATF مانند برجام وعده‌یی واهی برای حل مشکلات اقتصادی است... وقتی دولت و وزارت امور خارجه اظهار می‌کنند که با پذیرش آنها هیچ تضمینی برای حل مشکلات اقتصادی نیست، چرا برخی هنوز اصرار بر تصویب آنها دارند.

  روزنامه‌های همسو با باند روحانی موضوع همه‌پرسی را پیش کشیده‌اند از جمله:
  آرمان به‌ نقل از صادق زیبا کلام با اشاره به پیشنهاد آخوند مجید انصاری برای همه‌پرسی بر سر اف.ای.تی.اف نوشته است: «مشکل اساسی این است که کسانی که خواهان اعمال سیاست‌های به‌زعم خود انقلابی هستند نه تنها آنطور که آقای مجید انصاری می‌گوید از همه‌پرسی گریزانند، بلکه به یک نظرسنجی ساده نیز تن نمی‌دهند... آنها نمی‌خواهند اجازه دهند که افکار عمومی بفهمند علت مخالفت‌شان چیست. نمی‌خواهند مردم بفهمند که آنها منافع جناحی و گروهی خود را اصل و منافع ملی را فرع می‌پندارند».

  سایر بحرانهای رژیم در عنوانهای دیگر روزنامه‌ها دیده می‌شود:
  آفتاب یزد: قانونی شدن افزایش قیمت خودرو
  ابرار اقتصادی: تورم هزینه‌های خانوار ایرانی ۶/۳۹درصد
  جهان صنعت: سبد معیشت کارگران خالی می‌شود؛ تهدید سلامت مردم
  ابرار: معاون خاورمیانه وزارت‌خارجه انگلیس: عراق باید اتکای اقتصادی خود به ایران را به تدریج کاهش دهد!
  ایران: پیشنهاد مجید انصاری برای خروج از بن‌بست در مجمع تشخیص: «پالرمو» را به رفراندوم بگذاریم، پیامک‌های تهدید به‌قتل یا به تعبیر ارسال‌کنندگان برخورد خونین دریافت کرده‌ام.
  پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
  اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت 

  ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

  No comments:

  Post a Comment