Thursday, January 31, 2019

کنفرانس ورشو؛ نزدیکی باز هم بیشتر سیاست اروپا و آمریکا علیه نظام ایرانکنفرانس ورشو؛ نزدیکی باز هم بیشتر سیاست اروپا و آمریکا علیه نظام ایران


کنفرانس ورشو، هم نتیجه و هم زمینه‌ساز نزدیکی بیشتر سیاست اروپا و آمریکا علیه نظام ایران می‌تواند باشد. آنچنان که وزیر خارجه لهستان به‌عنوان یکی از دو سازمانده این کنفرانس مطرح کرده است بررسی وضعیت نظام ایران یکی از ابعاد کلیدی کنفرانس ورشو خواهد بود.
روز دوشنبه ۸ بهمن ۹۷، یاتسِک چاپوتوویچ در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اجلاس ورشو ضمن اشاره به سازماندهی این کنفرانس توسط لهستان و آمریکا؛ تصریح کرد در کنفرانس «مسائل خاورمیانه به‌طور عام مطرح خواهد شد»؛ و «یکی از ابعاد کلیدی آن» «رژیم ایران» است که «مورد بحث قرار» خواهد گرفت.
وزیر خارجه لهستان ضمن تاکید بر ضرورت «متحد» شدن «موضع مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا» «در خصوص امنیت جهانی»، به «همکاری فوق‌العاده با هلند و سوئد» و تجربیات مثبت آن که طی «یک سند» «جمع» زده است پرداخت؛ سندی که نشان می‌دهد «چطور این کشورهای اتحادیه اروپا و همه کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند با هم همکاری کنند.» و این «همکاری فوق‌العاده» قرار است در کنفرانس ورشو ادامه پیدا کند.
یاتسِک چاپوتوویچ همچنین تصریح کرد که مهمترین عامل برای موفقیت کنفرانس ورشو، شرکت وزرای کشورهای عربی منطقه خواهد بود. به گفته وزیر خارجه لهستان، «فکر می‌کنیم که شاید زمان آن باشد تا در مورد وضعیت در آنجا فکر کنیم که چگونه می‌توانیم به این مسأله بپردازیم.» زیرا «از منظر لهستان، مهم است که بتوانیم اروپا را از یک طرف و آمریکا را از طرف دیگر بیاوریم چرا که فکر می‌کنیم تنها رویکرد مشترک ما نسبت به منطقه می‌تواند نتایج مثبتی بهمراه داشته باشد.»
از خلال اظهارات وزیر خارجه لهستان درباره کنفرانس ورشو که قرار است در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن برگزار شود [مجاهدین ۸ بهمن ۹۷] آشکار می‌شود که یک اتحاد گسترده در سطح جامعه بین‌المللی علیه نظام ایران در حال نهایی شدن است؛ اتحادی که یکی از بخش‌های تعیین کننده آن اتحادیه اروپا یا دست‌کم بخشی از کشورهای آن خواهد بود؛ امری که به‌وضوح نشان می‌دهد حلقه محاصره علیه نظام ایران تنگ‌تر خواهد شد.
شاید در واکنش به همین وضعیت پیش روی است که نظام ایران از زبان علی شمخانی اعلام کرده است: «اراده‌ای برای ارتقاء برد موشکها ندارد.» [فارس ۹ بهمن ۹۷] به این ترتیب نماینده خامنه‌ای و دبیر شورای عالی امنیت نظام می‌‌خواهد به اروپا این پیام را برساند که نگران توسعه موشکی نظام ایران نباشد؛ شاید به این ترتیب اتحادی که می‌تواند در کنفرانس ورشو سطحی از آن به ظهور برسد به تعویق بیافتد!
اما آنچه بیش از هرچیز توجه ناظران را جلب می‌کند؛ صحت قاعده همیشگی در برابر نظام ایران است: قاطعیت تنها زبانی‌ست که حاکمان تهران می‌فهمند و هربار فشار بر آنها زیاد شود، مستعد زانو زدن خواهند بود. البته با این تفاوت که این‌بار ممکن است حتی فرصت زانو زدن را هم پیدا نکنند.

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت 

ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment