Wednesday, January 30, 2019

مروری بر رسانه‌های حکومتی – چهارشنبه ۱۰بهمن ۹۷مروری بر رسانه‌های حکومتی – چهارشنبه ۱۰بهمن ۹۷


روزنامه‌های حکومتی در روز چهار‌شنبه دهم بهمن مهم‌ترین عنوانهای خود را به موضوع بستهٔ اروپا یا همان SPVاختصاص داده‌اند.
در روزنامه‌های باند خامنه‌ای این موضوع آمیخته با حملات باندی و ابراز نگرانی است و در روزنامه‌های باند روحانی SPV توأم است با ابراز یاس و ناامیدی و توصیه به ماندن در برجام. در مجموع تصویر کاملی از بن‌بست و لاعلاجی نظام را به نمایش گذاشته‌اند. برجام و FATF هم در روزنامه‌های چهارشنبه چاشنی موضوع spv شده‌اند. کوچک نمایی سیل خوزستان و دود و دم رسیدگی به سیلزدگان هم از جمله تتیرهای مشترک روزنامه‌های امروز است. موضوع مشترک روزنامه‌ها هم اظهار عقب‌نشینی ضمنی پاسدار شمخانی از توسعه موشکی نظام است که در روزنامه‌های ایران و و جمهوری اسلامی و آرمان با تیتر:«اراده‌ای برای ارتقای برد موشک نداریم» دیده می‌شود.
اما در مورد spv رسالت ارگان باند مؤتلفه با تیتر« مراقب آدرس غلط فرانسوی‌ها باشیم» از جمله نوشته‌ است: «در خصوص ضمانت اجرایی این ساز و کار نیز تردیدهای اساسی وجود دارد.از این رو "ثبت ساز و کار ویژه مالی اروپا"، آن هم پس از ماه‌ها تأخیر عامدانه، نمی‌تواند به‌معنای عمل اروپا به تعهدات حداقلی خود در قبال برجام و ایران باشد» و سپس با نگرانی هشدار داده که:«رصد هوشمندانه بازی برجامی و موشکی فرانسویها در برهه فعلی یک الزام محسوب می‌شود».

روزنامه‌های باند خامنه‌ای اظهارات مأیوسانه خرازی گماشتهٔ خامنه‌ای در رأس«شورای راهبردی روابط خارجی» نظام را انعکاس داده‌اند.
رسالت به‌ نقل از او نوشته است: « مشابهت برجام امروز با مذاکرات و توافقات آن دوره نیز در همین قضیه است که در صحنه مذاکرات قول‌هایی داده می‌شود، اما ممکن است به آن عمل نشود چنان که در آن دوره نیز همین طور بود و اکنون نیز چنین است... پیش‌بینی آینده، کار ساده‌ای نیست».
جوان هم نوشته است:« بازی اتحادیه اروپا در رونمایی اززمانهای مختلف اجرای سازو کار پرداخت مالی این اتحادیه و ایران ادامه دارد».
جوان در مطلب دیگری نوشته است«این سازو کار فقط برای شرکتهای کوچک و بی‌مقداری است که هیچ‌گونه تعامل تجاری با آمریکا ندارند و سقف معاملات محدودی دارند» و افزوده است« این سازو کار در صورتی اجرایی می‌شود که ایران به مسیر مطلوب اروپا در مورد توان موشکی و منطقه‌یی و به‌ویژه در یمن، تمکین کند».
کیهان خامنه‌ای هم نوشته است: «این رفتار اروپایی‌ها بیشتر از همه نشانه توهین به ایران است. این‌که SPV به حاشیه رفته و طرف اروپایی درگیر بیانیه گستاخانه‌یی است که قرار است با موضوع موشکی و منطقه‌یی صادر شود و دعوا بر سر این است که کدام کشور اروپایی امضاکننده این بیانیه گستاخانه است!»

روزنامه‌های باند روحانی هم لحنشان مأیوسانه است و تلویحا باند رقیب را مسبب این وضعیت معرفی کرده‌اند:
آرمان نوشته: « اولین بار که لودریان سه، چهار روز پیش اعلام کرد که تا دوشنبه شب نتیجه را اعلام خواهند کرد... ولی با اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا که کشورهایی را که بخواهند تحریم‌های آمریکا علیه ایران را دور بزنند، تحریم خواهد کرد، SPV از روی میز اتحادیه اروپا برداشته شد و خاتمه یافت» و در ادامه افزوده است:
« با توجه به این‌که ترامپ روی قلمدوش لابی‌های یهودی در آمریکا به قدرت رسیده، اصلی‌ترین هدفش این است که ایران را از حوزه‌های نفوذی که در خاورمیانه ایجاد کرده مثل عراق و سوریه و لبنان و یمن خارج و وادار کند که ایران دیگر هیچ نوع تهدیدی برای اسراییل نباشد. مخصوصاً مسأله موشکها که می‌تواند تهدید مستقیمی علیه اسراییل تلقی شود، خاتمه پیدا کند».

برخی از سایر بحرانهای رژیم را در عنوانهای صفحات اول می‌بینیم:
ابرار اقتصادی: ۳۰هزار میلیارد تومان از منابع کشور قابل شناسایی نیست
جهان صنعت: افزایش قیمت گوشت به ۱۱۰هزار تومان
جهان صنعت:‌ علی مطهری: مجمع تشخیص در صورت مخالفت با لوایح پالرمو و CFT باید مسئولیت تبعاًت آن را بپذیرد
مستقل: فلاحت پیشه: ایران با لهستان برخورد جدی کند

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت 

ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment