Thursday, March 30, 2017

اعلام اعتصاب مشترک تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی وزندانیان ساهچالهای رژیم

تعدادی از زندانیان سیاسی از جمله جعفر اقدامی، در زندان رجایی شهر، در اعتراض به بازرسی نامتعارف خانواده‌ها و کودکان خردسال از روز گذشته نهم فروردین‌ماه دست به اعتصاب غذا زده اند.
به گزارش وب سایت حقوق بشر در ایران و بنا بر اظهارات تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر،رفتار غیر انسانی مامورین و کارکنان زندان با فرزندان زندانیان و حتی خردسالان خشم و نگرانی زندانیان و خانواده های آن ها را بر انگیخته است و این افراد در اعتراض به رفتار ناشایست و بازرسی نامتعارف خانواده‌ها و کودکان خردسال از روز گذشته برای مدت سه روز اعلام اعتصاب غذا کرده اند.آنها رفتار فعلی مأموران با کودکان را موجب ترس و وحشت کودکان دانسته و از مسئولین خواستار اعمال قانون و رفتاری انسانی با خانواده‌های زندانیان شده اند.لازم به توضیح است که بازرسی های بدنی تحت تدابیر شدید امنیتی و همراه با تحقیر و پرخاشگری در مورد کودکان زندانیان سیاسی با شدت بیشتری انجام می شود.
کودکانی که در شرایط نا امنی و وحشت زندگی می کنند در آینده دچار آسیب دیدگیهای اجتماعی شده و دامنۀ وسیعی از علائم این آسیب دیدگی را از خود بروزمی دهند که محصول روابطی غیرانسانی و ناشی از سیستم اجتماعی و سیاسی ای مبتنی بر سرکوب و خشونت هدفمند و برنامه ریزی شدۀ دولتی است.در فضای خشونت مداوم و محدودیت آزادی از قبیل محیط زندان و جامعه تحت سرکوب، کودکان می توانند دچار احساسات فراگیر ناامنی و عدم اطمینان شوند، که این خود باعث ایجاد رشد احساس ناامیدی در مراحل بعدی زندگی می گردد. سرکوب و بی عدالتی بر روی رشد حس اعتماد به نفس و ارزش گزاردن به خود، شجاعت و تمایل به مخاطره، و قابلیت دیدن راه حل ها و امکانات در کودکان و نوجوانان تاثیراتی منفی می گذارد.

همچنین

اعلام تجمع اعتراضی خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام

بنا‌ به گزارشهای دریافتی تعداد زیادی از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام از استانهای مختلف از جمله اصفهان٫چهارمحال و بختیاری٫فارس٫هرمزگان٫ارومیه٫همدان٫سیستان و بلوچستان٫کرمان٫آذربایجان غربی٫استان البرز و تهران با هدف لغو حکم اعدام زندانیان٫به تجمع اعتراضی فراخوان داده‌اند.

بنا‌ به این گزارش این تجمع ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۰ فروردین‌ماه ۹۶ در مقابل مجلس ارتجاع انجام می‌شود.

خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام از تمامی خانواده‌های زندانیان ٫هموطنان انسان‌دوست و فعالان لغو اعدام درخواست کرده‌اند که در این روز در مقابل مجلس ارتجاع گرد آمده و صدای اعتراض خود را برای لغو اعدام بلند کنند.

در این فراخوان آمده است بدیهی است در کشوری که سرنخ باندهای بزرگ ورود مواد مخدر و ترانزیت و توزیع آن در دستان سپاه پاسداران است٫اعدام متهمین به بهانه جرایم و اتهامات مربوط به مواد مخدر امری غیرقانونی و ضدانسانی بوده و این احکام اعدام می‌بایست ملغی گردد.

این خانواده‌ها در نامه‌یی با امضاء حدود ۴۰۰ خانواده به مجلس ارتجاع خواهان تصویب لغو حکم اعدام و جلوگیری از اعدامها شدند.

No comments:

Post a Comment