Tuesday, June 26, 2018

وزیر اقتصاد فرانسه: در مورد ایران، هیچ نشانۀ مثبتی از سوی آمریکا دریافت نکرده‌ایم
لومر وزیر اقتصاد فرانسه: در مورد ایران، هیچ نشانۀ مثبتی از سوی آمریکا دریافت نکرده‌ایم
به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر دارایی فرانسه گفته هنوز هیچ نشانه مثبتی از دولت آمریکا درباره تقاضای مشترک فرانسه، آلمان و انگلیس برای معافیت از تحریم ها در خصوص ایران دریافت نکرده است.
وی این اظهارات را در گفتگو با انجمن مطبوعاتی آنگلوآمریکن عنوان کرد.
کشورهای اتحادیه اروپا نگران آن هستند که شرکتهای آنها مشمول تحریم های آمریکا به خاطر دادوستد با حکومت ایران باشند.
برونو لومر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه که در میان اعضای دولت تاکنون تندترین واکنش‌ها را در قبال تصمیم‌های اقتصادی دونالد ترامپ داشته و قبلاً تأکید کرده بود که شرکت‌های اروپایی باید بتوانند فارغ از خطر تحریم‌های آمریکا در ایران فعالیت کنند، اینک می‌گوید که چندان امیدی به همکاری واشنگتن ندارد.
روز دوشنبه ٢۵ ژوئن/۴ تیر، “برونو لومر”* وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه که در بارۀ اختلافات اقتصادی میان اتحادیه اروپا و ایالات متحد آمریکا سخن می‌گفت، تأکید کرد که «ما خواهان جنگ اقتصادی نیستیم ولی وقتی مورد تهاجم قرار می‌گیریم، از خود دفاع می‌کنیم».
اما گذشته از موضوع اختلافات اروپا و آمریکا بر سر تعرفه‌های گمرکی، برونو لومر به پیامدهای خروج آمریکا از برجام نیز اشاره کرد و توضیح داد که تقاضاهای شرکت‌های اروپایی برای معافیت از تحریم‌های آمریکا بدون پاسخ مانده است.
زدیک به سه هفته قبل، فرانسه، آلمان و بریتانیا در نامه‌ای مشترک از دولت آمریکا خواسته بودند که بگذارد شرکت‌های اروپایی که با ایران وارد معامله شده‌اند کار خود را ادامه دهند. اما این نامه، چنان که برونو لومر گفت، هیچ پاسخی از سوی واشنگتن دریافت نکرده است. او افزود: «فعلاً در مورد ایران، هیچ نشانۀ (پیام) مثبتی از سوی دولت آمریکا نمی‌بینم».

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ  مقاومت ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید
ما بر اندازیم#   تهران # قیام دیماه#  اعتصاب # تظاهرات#  قیام سراسری#  اتحاد

No comments:

Post a Comment