۱۳۹۷ مرداد ۹, سه‌شنبه

از هجرت بزرگ تا سرنگونی :افسانه اسکویی
از هجرت بزرگ تا سرنگونی :افسانه اسکویی


مقدمه
با موفقیت هجرت بزرگ سازمان مجاهدین خلق ایران از عراق به آلبانی، اعتراضات مردم درسطح کشور به طور گسترده ای شتاب یافت. به درستی که رژیم خوب می دانست که ”مجاهدین بی سلاح از مجاهدین مسلح خطرناکترند” .
استمرار اعتراض های خیابانی مردم از دی ماه ۱۳۹۶، به منظور حقوق غارت شده شان و شرایط اقتصادی اسفناک جامعه، پیوند ناگسستنی مردم ومقاومت شان را عمیق تر و سقوط و سرنگونی رژیم را فراهم کرد.
به دنبال تزلزل و بی آیند گی رژیم ملایان و خروج آمریکا از برجام ، در نا فرجامی برجام سیر جدید تحریم ها آغاز شد.
شکست سیاست مماشات و اصلاح طلبی به عنوان سیاست های امداد غیبی رژیم ، وضعیت اقتصادی کشور را
اسفناک تر کرد.
طبق آخرين پیام شهيد ولی الله فیض مهدوی از زندان: ”ما أغاز کردیم، ما تداوم می بخشیم وما پایان خواهیم داد”، مقاومت مردم ایران آغاز کننده این مبارزه بر علیه رژیم سفّاک خمینی از بدو انقلاب ضد سلطنتی بوده است و پایان دهنده آن نیز خواهد بود.
شروط لازم برای محقق کردن سرنگونی عبارتند از: شرایط داخلی ،شرایط بین المللی و نقش آلترناتیو
مشخصات و ویژگی های یک آلترناتیو واقعی
تشکیلات
نبود ساختار و تشکیلات در دوران مصدق فقید، بزرگترین ضعف در شکست قیام بود. تشکیلات مجاهدین، اسااس پایداری آنان و هدف دشمنی شاه و شیخ و استعمار بوده است که در این سال ها به اشکال مختلف زیر ضرب قرارگرفته است .
همزمان با سخنرانی رهبر مقاومت، آقای مسعود رجوی در سال ۵۷ و تاکید بر اصول آزادی، عدالت اجتماعی و حقوق انسان ها، خمینی با به کار بردن کلمه ”منافق” وبا این گفته که ” دشمن ما نه در شرق است و نه در غرب بلکه همین جا ست ” ضربه زدن به مجاهدین راشروع کرد.
با توافق ارتجاع و استعمار، قرارگاه های ارتش آزادی بخش ملی ایران در سال ۲۰۰۳، در عراق بمباران شدند و مقرر ریس جمهور مقاومت ایران در پاریس مورد حمله قرارگرفت.
کلام رهبر مقاومت :”اگر اشرف بایستد ، دنیا خواهد ایست” ، رمز موفقیت حفظ این تشکیلات مستحکم بود.
سوختن پروانه وار ندا حسنی وصدیقه مجاوری و کلام آخر صبا هفت برادران، ”ما تا آخرش ایستاده ایم ” عزم راسخ اشرافی ها و اشرف نشانان را در حفظ تشکیلاتی که لرزه بر اندام ارتجاع و استعمار می انداخت را برای ستاندن آزادی مستحکم تر کرد.
افشای عمل تروریستی رژیم در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ بر علیه تنها آلترناتیو این رژیم پوسیده ،هویت عظیم ایستادگی اشرف را آشکار می کند.
ایستادگی دنیا در حمایت از مقاومت مشروع و برحق مردم ایران توسط احزاب و شخصیت های برجسته سیاسی و مدنی از دول مختلف ۵ قاره جهان، ترس بر ستون های فرسوده بیت ولی فقیه ارتجاع و حکومت جهل و جنایت انداخته است .این است شکوه و عظمت تشکیلاتی که بارها زیر ضرب دشمنان استعمار ،ارتجاعی قرارگرفته است وبا سلاح استقامت و پایداری و جان نثاری عزیزترین و رشید ترین فرزندان ایران زمین میسر گردیده است .
اگر مصدق کبیر در سال ۱۳۳۲ از چنین تشکیلات مومنی برخوردار بود هرگز شکست نمی خورد و ایران ما امروز تاریخ دیگری را پشت سر می گذاشت .حالا نیروی توانمندی به نام شورای ملی مقاومت با کانون اصلی و مرکزی اش یعنی مجاهدین خلق به عنوان آلترناتیو، توانایی خود را با پشتوانه مردم و کانون های شورشی در داخل ایران اعلام کرده اند.
براستی چه نیرو یا گروه دیگری را می شناسید که چنین تشکیلات و توانایی داشته باشد و از سرمایه و استقلال مالی برخوردار باشد؟ کدام آلترناتیو را می شناسید که نه تنها جان خود را برای آزادی ایران به طبق اخلاص گذاشته بلکه تنها خواسته اش آزادی ایران باشد ؟
شرایط بین المللی
ارتجاع برای بقای خود همیشه نیاز به صدور بحران های نا علاجش، به خارج از خود داشته است. به همین علت خمینی دجال بر گفته جنگ افروزانه اش ”راه قدس از کربلا بازمی شود”، مصرانه تاکید می کرد. شورای ملی مقاومت به عنوان تنها آلترناتیو این رژیم در افشای اهداف شوم خمینی فعا لیت گسترده ای داشته است .
ترور
بیش از۴۰۰عملیات تروریستی رژیم ازجمله ترور دکتر کاظم رجوی ،محمد حسین نقدی و بمب گذاری در آرژانتین توسط مقاومت ایران افشا شد. مقاومت ایران همچنین از توطئه های تروریستی رژیم در سراسر جهان ، لبنان ، عراق، یمن و سوریه، آرژانتین ، فرانسه و سوییس، پرده برداشته است .
اتمی
مقاومت ایران از فعالیت های اتمی ضد میهنی و مخرب ،تسلیحات اتمی و کشتار جمعی رژیم در سال ۱۳۸۱ با افشای دو سایت مخفی نطنز و اراک، به منظور آگاه کردن جهان ،پرده برداشت.
طبق گفته صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم بعد ازافشاگری ها ی مجاهدین خلق درباره پروژه ها ی مخفی اتمی رژیم ،ولایت فقیه مجبور به سر کشیدن جام زهر قرارداد برجام شد.
پس از آن افشا گری ها بود که ملل متحد درگیر شدند و سلسله تحریم هایی علیه این رژیم اعمال شد.
دخالت های رژیم در خاورمیانه و کشورهای جهان
وظیفه اصلی سپاه پاسداران و نیروی قدس در صدور ارتجاع و تروریست ازجمله به سوریه، عراق، لبنان ،یمن است. همچنین تامین هزینه های تروریست ها در جهان توسط رژیم و همکاری مستمر شان با نیروهای تروریستی ازجمله
القا عده و نحوه عمل کردنشان توسط مقاومت مردم ایران افشا شده است .
ساخت موشک ها ی دوربرد
رژیم ملایان با ساختن و آزمایش های موشک ها و در اختیار قراردادن آنان به گروه های تروریستی ارتجاعی در منطقه و شلیک آنها به کشورهای همسایه باعث ناامنی در خاورمیانه و صلح می شود.
حقوق بشر
به راستی در این ۳۹ سال پرچمدار حقوق پایه ای مردم ایران چه کسی بوده است؟
شهید مقاومت و حقوق بشر، دکتر کاظم رجوی نماینده سازمان ملل گفت :” ما تاریخ حقوق بشر در ایران را با خون خود می نویسیم” .نمایندگان همین شورا و مجاهدین بودند که در عرصه های بین المللی، در ملل متحد ، در شوراهای اروپا ، در پارلمان اروپا ،در کنگره آمریکا، در پارلمان انگلستان ، تمام مجامع بین المللی در سراسر جهان، جنایات رژیم علیه مردم ایران را در این ۳۹ سال افشا کردند.
تصویب۶۴مین قطعنامه ملل متحد علیه نقض حقوق بشر در ایران توسط رژیم و کارزار دادخواهی ۳۰۰۰۰شهیدان قتل عام سال ۶۷ که مورد تاکید نماینده دبیرکل و شخص دبیرکل درباره نقض حقوق بشر در ایران قرار می گیرد، ناشی از همین فعالیت ها است .
تنگ شدن عرصه بین المللی بر رژیم ایران و موضع گیری بین المللی ازجمله دولت جدید آمریکا مدیون فعالیت ها و افشا گری ها ی شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق در این سالیان بوده است .
شرایط داخلی
در این ۳۹ سال ،افعی رژیم سرکوب و ترور، بر خلاف کمک های غیبی استعماری ، کبوتر صلح و آزادی نزاییده زیرا که ماهیت ش این نبود.
شرایط اسفبار سیاسی اختناق و سرکوب در موازات بی عدالتی های اجتماعی و اختلاس های نجومی سران و
آقا زاده ها ، منجر به فوران آتشفشان خشم مردم از قلب ”ولایت مطلقه فقیه! ” شد .
بن بست آخوندها در ناتوانی پاسخگویی به خواست های اولیه مردم از یک طرف و تغییر وضعیت بین المللی و پایان سیاست مماشات، از طرف دیگر، همچنین پیوند مقاومت مردم ایران با محرومین و زحمت کشان ،تنها یک راه حل برای خروج از بحران ها برای رژیم باقی می گذارد و آن هم سر کشیدن جام زهر سرنگونی است .
آتشفشان قیام دی ما ه ۱۳۹۶و فوران آن نه تنها یک لحظه از حرکت باز نایستاده است بلکه در سرازیری هایی، تند شونده نیز بوده است . چنانچه که طبیعت هر انقلابی به جلو رفتن و دور و شتاب سریع گرفتن است. این قیام نیز با خروش خلق قهرمان ایران در اقصی نقاط ایران تا سرنگونی محتوم و پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت زیرا که ماهیت همه انقلاب ها چنین است.
حمایت آشکار و واضح دولت دونالد ترامپ از قیام مردم ایران و حمایت های بین المللی بسیاری از دولتمردان و شخصیت ها از پنج قاره جهان در گردهمایی ۳۰ ژوئن ویلپنت پاریس۲۰۱۸ از مقاومت برحق مردم ایران و شورای ملی مقاومت، به عنوان آلترناتیو، آتش خشم خروشان خلق را با شتاب مضاعف و تند شونده، سرنگونی رژیم را در لحظات پایانی عمر پوسیده اش محقق می کند.
کوچکترین اعتراض و خواست مردم در وهله اول در خیابان ها با فریاد ”مرگ بر اصل ولایت فقیه ”و یا ”مرگ بر خامنه ای و روحانی ” ،”مرگ بر دیکتاتور” مطالبه می شود .
مردم مستمر خواسته های خود را در خیابان ها و در اکثر شهرها و روستاهای کشور مطالبه می کنند و جایی از کشور نیست که از این قیام ها و اعتراض ها به دور باشد.
آتشفشانی که فوران کرد تا آخر پیش می رود و هیچ نیرویی توان جلوگیری آن را ندارد .تاریخ هرگز، از بدو خلقت تا کنون آتشفشانی را به یاد نداشته است که پس از فوران برگشته باشد و یا نیرویی، تاب نگه داشتن و عقب زدن آن را داشته باشد. این آتشفشانی است که قصر فرعون های بیدادگر ، کاخ شاهان ستم گر و بیت عمامه داران جهل و جنایت را می سوزاند.
رهبر مقاومت ،آقای مسعود رجوی استراتژیک قیام را د رسال ۸۸ بیان کرد و شرایط اکنون، کانون های شورشی و ۱۰۰۰ اشرف و ارتش آزادی بخش برای سرنگونی و احقاق حق حاکمیت مردم ایران می طلبد. این رژیم به خودی خود سرنگون نخواهد شد. تظاهرات و اعتراضات و وصل آنان به سازماندهی کانون های شورشی ،سرنگونی را محقق می کند.
مشخصات آلترناتیو برای این رژیم چیست ؟
چه کسی رهبری آلترناتیو را به عهده دارد؟ این رهبر از چه سابقه و پشتوانه ای برخوردار است؟ از کجا آمده و به کجا خواهد رفت ؟ آیا برنامه سیاسی داشته ویا برای آینده دارد ؟بر کدام پایه اجتماعی می خواهد این حکومت را سرنگون و بر چه پایه ای می خواهد حکومت را حتی در دوره انتقال حاکمیت اداره کند؟
براساس کدام تشکیلات و ساختار می خواهد سرنگونی را محقق کند و مانع هرج و مرج و آشوب شود و تضمین کند که انتقال حاکمیت به مردم درست انجام می شود؟
یک آلترناتیو واقعی باید بتواند ازجمله به این سوال ها پاسخ گوید.
آلترناتیو واقعی با توجه به متنوع بودن فرهنگ های مختلف در ایران باید برنامه اش فراگیر باشد، زیرا که گرایش ها ی مختلف سیاسی و اقلیت ها ی مختلف مذهبی در ایران وجود دارند. آلترناتیو باید نشان بدهد که توانایی پاسخ گویی نیازها و خواست ها ی مبرم همه این ویژگی ها را دارد.
آلترناتیو همین طور درسطح بین المللی باید نشان دهد که آیا در جوامع بین المللی شناخته شده است یا خیر. باید نشان دهد که در مقابل این رژیم چه کرده است؟ چگونه ایستادگی ومقاومت کرده است ؟ از نيروي جان به كف و آماده و فداكار به منظور پرداخت بهاء براي سرنگونی و سأختن ایران آزاد فردا برخوردار است؟
همین طور باید نشان دهد که چطور و با چه مکانیزم در افشا توطئه های رژیم توانایی ها ی آن را داشته و دارد آلترناتیو در ادامه این مسیر تا سرنگونی رژیم باید نشان دهد که از چه منابع مالی و استقلال مالی برخوردار است و
همچنین بر پایه کدام منابع مادی می خواهد سرنگونی را محقق کند؟
آلترناتیو باید کارنامه عملی و سیاسی مشخص را ارائه بدهد.
هر گروهی که ادعای آلترناتیو برای رژیم ایران را داشته باشد باید لااقل این سوال ها را پاسخ دهد. پاسخ ها ی مشخص به نیازها ی مشخص که دقیقا ناشی از جدی بودن امر سرنگونی و نیز انتقال حاکمیت و تضمین دمکراسی و جمهوری در آینده ایران است .
صحنه داخل کشور مشخص می کند که آلترناتیو چیست
قیام همه گیر است زیرا در۱۴۳ شهر ایران انجام شده است و در همه اقشار بیان و خواسته عموم مردم سرنگونی تام و تمام رژیم است .از شخص ولی فقیه تا پایین ترین سطح از مز دوران رژیم اذعان کرده اند که سازمان مجاهدین خلق رهبری آن را به عهده دارند.
شورای ملی مقاومت ایران ، سازمان مجاهدین خلق در کانون شورای ملی مقاومت ملی ایران ،عمر مبارزاتی اش و عمر خود این سازمان بیش از دو نظام دیکتاتوری پهلوی و دیکتاتوری ولایت فقیه (رژیم فعلی ایران ) است.
این سازمان تاکنون ۱۲۰۰۰۰ شهید از بهترین و آگاه ترین فرزندان ایران زمین از شهرهای مختلف میهن ، تقدیم ملت ایران کرده است، و مردم در همان شهرها، امروز ادامه دهنده راه همان شهدا هستند.
واقعیت سیاسی صحنه ایران در واقع نشان می دهد که شورای ملی مقاومت ایران دیرپا ترین ائتلاف سیاسی تاریخ ایران است .شورای ملی مقاومت علاوه بر مجاهدین، از سایر سازمان ها ی مبارز و همین طور شخصیت های برجسته سیاسی ، آکادمیک و فرهنگی کشور تشکیل شده است. صلاحیت و حقانیت و جدی بودنش را در سال های گذاشته در صحنه بین المللی به اثبات رسانده است . حمایت گسترده احزاب دول مختلف در دو سوی آتلانتیک که از این مقاومت به عمل آمده است را در گردهمایی امسال ۳۰ ژوئن در ویلپنت پاریس با حضور بیش از۱۰۰۰۰۰نفر از هموطنان ناظر آن بودیم .
نیروی آلترناتیو فقط به حرف و ادعا نیست بلکه باید فعالیت ها و پراکتیک های مشخصی در صحنه سیاسی و اجتماعی داشته باشد که شایستگی آلترناتیو را نشان دهد.
بقیه آن هایی که خود را آلترناتیو می دانستند در جایی که باید بها می پرداختند چنته شان بسیار خالی بود و سودجویان و فرصت طلبانی بیش نبودند و نیستند.
آدرس رژیم برای شناسایی آلترناتیو
از طرفی واکنش رژیم و تمامی دستگاه ها ی سرکوبگری ،تروریستی ، و امنیتی و مقامات رژیم فقط و فقط روی مجاهدین ، شورای ملی مقاومت ،رهبری مقاومت بوده است .از روز دوم اعتراضات به حق مردم در مشهد ،دومین شهر بزرگ ایران، رژیم در تظاهر اتی متشکل از مز دوران، شعارهائی علیه مجاهدین و رهبری آن می داد. این مبرم ترین و آشکار ترین آدرس است که خود رژیم پا به گور، دشمن خود را به وضوح اعلام می کند.
اخیرا هم که به دریوزگی تمام برای حفظ بر جام ، در اروپا راه افتاده است ،یکی از دیپلمات های ارشد ش در وین، به نام اسدلله اسدی، فرمانده عملیات تروریستی می شود که نافرجام ماند. این عمل تروریستی نافرجام، در دقیقه ۹۰ سرنگونی، زیباترین گلی بود که رژیم به خودش زد.
عملکردهای رژیم در این سالیان ،به کسانی که صحنه سیاسی ایران را نظاره می کنند، آدرس می دهد که این رژیم شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق را تنها تهدید موجودیت خودش می داند. نیرو و هماوردی، که در واقع سرنگون کننده و برانداز باشد کسی جز شورای ملی مقاومت ، مجاهدین با همت مردم ایران و جوانان و کانون های شورشی در ایران نیست .
ایران کشوری است با تجربه انقلاب سال ۵۷ و سرقت انقلاب مردمی اش علیه سیستم سلطنتی ، این موضوع را بیش از پیش جدی و مبرم و عاجل می کند. هوشیاری مردم و دنیای اطلاعات این بار فرصت را از استعمار و میوه چین نان منفعت طلب می گیرد.
شورای ملی مقاومت و کانون اصلی آن سازمان مجاهدین خلق ایران تنها آلترناتیو است که مشخصات و ویژگی های آلترناتیو سازنده برای یک ایران آزاد را داراست .
خانم مریم رجوی در پاریس گفت :
”ما رقيب کسی برای رسیدن به قدرت نیستیم. وقطعاً کسی هم رقيب مجاهدین در مسیر صدق وفدا و
پرداخت ‌کردن نیست”
کلام رهبر مقاومت ایران ،” کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من”، ضامن استقلال این مقاومت و راهگشای سرنگونی ”ولایت فقیه” ارتجاع است . رسالت این سرنگونی برعهده مقاومت و مردم ایران با کانون های شورشی و هزار اشرف و ارتش آزادی بخش ملی ایران است.
اینک ”بلبل خجسته بهاران وطن ، آواز مدح خلق مسعود می دهند”.
افسانه اسکویی ۳۰ یولی ۲۰۱۸

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ  مقاومت ودر توئیتربنام @BAHAREAZADY   دنبال کنید

 ما بر اندازیم#   تهران # قیام دیماه#  اعتصاب # تظاهرات#  قیام سراسری#  اتحاد

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر