۱۳۹۷ آبان ۹, چهارشنبه

انتخابات برزیل و پیروزی بولسونارو رابطه با ایرانانتخابات برزیل و پیروزی بولسونارو رابطه با ایران

تلویزیون صدای آمریکا(فارسی) ۸/۸/۹۷ : « هدرنائورت سخنگوی وزارت خارجه آمریكا در بیانیه مطبوعاتی گفته است كه واشنگتن پیروزی ژائربولسونارو به سمت رئیس جمهوری را به مردم این كشور و او تبریك می گوید.به گفته او واشنگتن و برزیل در زمینه های ترویج امنیت، دمكراسی ، كامیابی اقتصادی وحقوق بشر شراكت جدی دارند كه در این چهارچوب با چالش های پیش روی قرن بیست و یكم روبرو خواهند شد.اما آقای ژائربولسونارو در مبارزات انتخاباتیش گفته بود اولین سفر خارجیش به اسرائیل خواهد بود و سفارت برزیل را به اورشلیم منتقل خواهد كرد از مانوئلا پارینو خبرنگار آزاد در برزیل پرسیدیم آیا این به آن معنی است كه آقای بولسانرو قصد دارد سیاست برزیل در قبال ایران را كاملا تغییر دهد؟

مانوئلا پارینو: بله آقای بولسونارو به ترامپ استوایی شهرت دارد، و سیاست خارجیش به احتمال قوی به سیاست های رئیس جمهوری آمریكا نزدیك خواهد بود، در حوزه هایی نظیر محیط زیست و مناقشه های خاورمیانه ،او درمبارزات انتخاباتیش گفت طرفدار انتقال سفارت برزیل از تل آویو به اورشلیم است و وعده داد سفارت فلسطینیان دربرزیل را خواهد بست. چون فلسطین یك كشور نیست بنابراین به سفارت نیاز ندارد. خیلی از جزئیات مواضعش روشن نیست، چون كمپین انتخاباتیش اغلب از طریق شبكه های اجتماعی دنبال شده، پسرش ادواردو در یك مصاحبه با بلومبرگ گفت روابط دوستانه برزیل با ایران احتمالا قطع خواهد شد، و به تمایل پدرش به انتقال سفارت برزیل به اورشلیم اشاره كرد».
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه هفتم آبان گفته است، تماس تلفنی «عالی»با ژایر بولسونارو، رئیس جمهوری منتخب برزیل داشته است .
دونالد ترامپ در توییتی ضمن تبریک به ژایر بولسونارو در خصوص تماسی تلفنی خود نوشته است: ما توافق داشتیم که ایالات متحده و برزیل همکاری نزدیکی در حوزه های تجاری، نظامی و دیگر مسائل داشته باشند.

مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر