Wednesday, November 28, 2018

قیام ایران-شماره ۲۳۱ تحصن کشاورزان اصفهان در اعتراض به محرومیت از حقآبه وارد سومین ماه شد


قیام ایران-شماره ۲۳۱

تحصن کشاورزان اصفهان در اعتراض به محرومیت از حقآبه وارد سومین ماه شدتظاهرات و تحصن کشاورزان تهیدست شهرها و روستاهای شرق و غرب اصفهان در اعتراض به محرومیت از حقآبه و نابودی کشاورزی خود که نتیجه مستقیم سیاست‌های چپاولگرانه رژیم آخوندی است برای سومین ماه ادامه دارد. کشاورزان اعتصابی به‌رغم سردی هوا، با پارک کردن تراکتور و ماشین‌آلات کشاورزی و چادر زدن در میدانها و معابر ورودی شهرها و روستاها دست به تحصن زده‌اند.
کشاورزان روستای قارنه از توابع شهر زیار در روز ۴‌آذر با تخریب برخی از لوله‌ها تلاش کردند که از انتقال آب منطقه خودشان به مناطق دیگر جلوگیری کنند. به‌دنبال آن، مزدوران گارد ویژه به کشاورزان حمله کردند و با شلیک گاز اشک‌آور شماری از آنها را زخمی کردند. کشاورزان شعار می‌دادند: آب زاینده رود حق مسلم ما است؛ می‌میریم، می‌میریم، ذلت نمی‌پذیریم؛ کشاورز بیدار است، از وعده بیزار است. در همان روز مأموران نیروی انتظامی به مسجد محل تحصن کشاورزان در قارنه حمله کرده و شیشه‌های آن را شکستند.
تحصن‌کنندگان بر روی پلاکاردهای خود نوشته‌اند: ما خواهان حقآبه خود هستیم؛ زاینده رود ما را تکه‌تکه نکنید؟ هل‌من‌ناصر ینصرنی. مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است؛ تا کی وعده دروغ؟
نابودی کشاورزی در استان اصفهان و نقش سیاست‌های ضدمردمی رژیم در این فاجعه به حدی است که کارگزاران رژیم به‌ناچار به گوشه‌هایی از آن اذعان می‌کنند. حسن کامران، عضو مجلس رژیم از اصفهان با اعتراف به این‌که صنعت از حقآبه و مردم از پساب استفاده می‌کنند، گفت: وزارت نیرو ۱۵۹۲میلیون مترمکعب از حقابه‌ها را به فولاد، ذوب‌آهن و صنایع نظامی داده است. قانون حقابه مربوط به ۱۳۴۳است و وزارت نیرو مجوز قانونی نداشته که آن را تغییر دهد و حقابه را به‌فروش برساند. وی با اشاره به افزایش ۵۵میلیون متر مکعبی ذخایر زاینده‌رود گفت: برای شرب و صنعت نمی‌توان از حقابه استفاده کرد (رسانه‌های حکومتی-۲۹مهر۹۷).
وی پیش از این گفته بود: یک دهه است حقآبه کشاورزان اصفهان به غارت رفته است...۱۰سال دروغ به اینها گفتیم... از [یک]طرف بانک حکم جلب می‌آورد برای این‌که وامش را نتوانسته [بدهد] از آن‌ور پول گندمش را هم دیر می‌دهیم از آن‌ور خسارتش رو هم نمی‌دهیم از آن‌ور هم حقآبه‌اش رو می‌دزدیم، کی می‌دزدد همین وزارت نیرو (رادیو فرهنگ-۲۱فروردین۹۷).
ناصر موسوی لارگانی عضو دیگر مجلس ارتجاع گفت: کشاورزان شهر قهدریجان زمینهایشان به کویر تبدیل شده. نان شب‌شان را ندارند بخورند. کشاورزان پیر بکون هم همین طور.
علی بختیار، یک نماینده دیگر مجلس رژیم گفت:۵۰-۶۰هزار رأس گاو شیری الآن به ۳۰هزار و کمتر از آن رسیده است. دامداری دارد واقعاً جمع می‌شود...از ۷۰-۸۰درصد مرغداریهای منطقه هیچ استفاده‌یی نمی‌شود (خبرگزاری مجلس رژیم-۲۵آبان).
مقاومت ایران با درود به کشاورزان اصفهان و با تأکید بر این‌که تا نظام سراپا فساد و جنایت ولایت فقیه بر سر کار است، کشاورزان و کارگران و زحمتکشان سهمی جز بیکاری و فقر و گرسنگی ندارند، عموم مردم به‌ویژه جوانان دلیر این استان را به همبستگی با کشاورزان و حمایت از خواستهای عادلانه آنان فرامی‌خواند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷آذر ۱۳۹۷ (۲۸نوامبر ۲۰۱۸)


مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment