Sunday, December 2, 2018

مایک پمپئو آزمایش موشکی رژیم ایران را محکوم کرد


مایک پمپئو آزمایش موشکی رژیم ایران را محکوم کردمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا چیزی را که او آزمایش موشک میان‌برد بالستیک با قابلیت حمل کلاهک‌های جنگی متعدد توصیف کرد به‌عنوان نقض توافق بین‌المللی برنامه هسته‌یی رژیم ایران محکوم کرد.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۱۰ آذر نوشت: در میان تنشها بین واشنگتن و رژیم ایران در رابطه با موشک‌های بالستیک پمپئو طی بیانیه‌یی که در توییتر منتشر شد هشدار داد که رژیم ایران آزمایش و تکثیر موشکی را افزایش می‌دهد. مایک پمپئو خواست که رژیم ایران این فعالیتها را متوقف کند.

وزیر خارجه آمریکا در توییت خود گفت: "رژیم ایران هم اینک یک موشک میان‌برد بالستیک شلیک کرده است که قادر به حمل کلاهک جنگی متعدد می‌باشد.
وی افزود این آزمایش قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت را نقض می‌کند. وی با اشاره به تأیید شورای امنیت در مورد توافق‌نامه بین‌المللی هسته‌یی افزود”ما این عمل را محکوم می‌کنیم".

قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت سازمان ملل، رژیم ایران را از هر گونه فعالیت مرتبط با موشکهایی که با قابلیت حمل کلاهک هسته‌یی طراحی شده‌اند منع می‌کند؛ از جمله فعالیت پرتاب موشک با استفاده از فناوری موشکی بالستیک.
وی هشدار داده است که اگر قابلیت بازدارندگی را نتوانیم برقرار کنیم، خطر تشدید سریع و جدی شدن شرایط در منطقه بالا می‌رود.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز با اشاره به آزمایش موشکی رژیم ایران، در توییتر نوشته است: این رفتار تحریک‌آمیز را نمی‌توان تحمل کرد.


مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment