Monday, December 3, 2018

اعتراف به شکست سیاست تحمیل حجاب اجباری بر زناناعتراف به شکست سیاست تحمیل حجاب اجباری بر زنان


در روزهای اخیر مهره‌ها و رسانه‌های نظام آخوندی با صراحت به شکست سیاست زن‌ستیزانه برای تحمیل حجاب اجباری اعتراف می‌کنند.
مقاومت زنان در مقابل مقررات نظام آخوندی در زمینه تحمیل حجاب، آن‌چنان عرصه را بر رژیم تنگ کرده است که فرشته روح‌افزا، معاون شورای موسوم به انقلاب فرهنگی آخوندی، مجبور به اعتراف به شکست سیاست‌های زن‌ستیزانه و شکست تحمیل فرهنگ آخوندی بر زنان شده است.
وی در یک سخنرانی اعتراف کرد: «حجاب در حال افول است».
پیش‌بینی او در زمینه رنگ‌باختن حجاب مورد آخوندها این است که «قطعا این افول بیشتر خواهد شد».(خبرگزاری ایلنا ۱۰آذر ۹۷)
این اعتراف کسی است که مأموریت اصلی او در شورای موسوم به انقلاب فرهنگی پیش برد سیاست‌های زن‌ستیزانه نظام ولایت فقیه، سرکوب زنان و تحمیل حجاب اجباری بر آنها است.
پروانه سلحشوری نیز با بیان این‌که پس از انقلاب ۲۲بهمن سال ۵۷ و روی کار آمدن حاکمیت آخوندی حجاب به‌عنوان یک «امر سیاسی و نه فرهنگی» مطرح بوده است، رسماً اعتراف کرد که سیاست‌های زن‌ستیزانه رژیم خصوصاً تحمیل اجباری بر آنها در جهت پیشبرد سیاست‌های ارتجاعی در مورد زنان بوده است.
این عضو مجلس ارتجاع به شکست نظام در این رابطه با اشاره به بودجه میلیاردی نهادهایی نظیر صدا و سیمای رژیم، حوزه علمیه آخوندی و... این‌چنین اعتراف کرد: «نهادهای مختلفی در حوزه فرهنگی مسئولیت تبلیغات را برعهده‌ دارند. ما باید بپذیریم سیاست‌گذاری‌های گذشته ما موفق نبوده است. سؤال این است این دستگاهها با چنین بودجه‌هایی چرا موفق نشده‌اند. مثلاً حوزه علمیه با بودجه میلیاردی چرا در این زمینه موفقیت لازم را نداشتند؟ چرا دستگاههای تبلیغاتی با این بودجه‌های هنگفت در این موضوع کارآمد نبوده‌اند؟».
شکست سیاست زن‌ستیزانه در زمینه تحمیل حجاب موردنظر آخوندها آن‌چنان عیان است که سلحشوری نهایتاً اذعان کرد: «حجاب با گشت ارشاد درست نمی‌شود».(روزنامه آرمان ۱۱آذر ۹۷)
به‌نوشته روزنامه حکومتی جمهوری اسلامی ۱۱آذر ۹۷ «در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قم بر این نکته تأکید گردید که نابسامانی‌ها در زمینه حجاب و عفاف روزافزون است. وضعیت حجاب در شهر قم با وجود حوزه‌های علمیه و مراکز امر به معروف مطلوب نیست»
پیش از این مهر‌ه‌ها و رسانه‌ حکومتی نیز بسیاری از رسانه‌ها و مهره‌های رژیم با اذعان به این‌که مخالفت زنان با تحمیل حجاب آخوندی اساساً دلیل سیاسی دارد، به شکست تحمیل حجاب آخوند‌ساخته بر زنان اعتراف کرده‌اند.
مرکز پژوهش‌های مجلس ارتجاع در گزارشی با اشاره به نظرسنجی نهادهای مختلف حکومتی اذعان کرد که تعداد معتقد به حجاب شرعی(بخوانید حجاب تحمیلی آخوندی) کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش تعداد افرادی که حجاب آخوندی را رعایت نمی‌کنند در میان افراد با سواد و جوانان بیشتر است.
به اذعان این نهاد مجلس رژیم تحول رفتاری و هنجاری در جامعه به سمت نفی کامل اجباری است.(سایت عصر ایران ۷مرداد ۹۷)
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی نیز اذعان کرد: «نباید موضوع حجاب فقط به گشت ارشاد، نیروی انتظامی و دادستانی ختم شود زیرا پس از پیروزی انقلاب اسلامی با شدت و حدتی که به‌کار بردیم، نتیجه مور نظر را به‌دست نیآوردیم».(خبرگزاری ایرنا ۱۳اسفند ۹۶)
واقعیت این است که مقاومت زنان در برابر سیاست تحمیل حجاب اجباری بعد از قیام دیماه ۹۶ اوج بیشتری گرفته است.
گسترش مقاومت زنان در مقابل نیروهای سرکوبگر آن‌چنان بوده که نیروهای رنگارنگ برای سرکوب زنان از جمله گشت ارشاد، گشت امر به معروف و نهی از منکر، گشت حجاب و عفاف و به اعتراف معاون اجتماعی نیروی انتظامی «۲۶دستگاه» سرکوب در امر تحمیل حجاب و عفاف اجباری که در این رابطه «مسئولیت دارند و پلیس آخرین ایستگاه است»، شکست خورده‌اند.
این شکست مفتضحانه نظام ولایت فقیه در تحمیل سیاست زن‌ستیزانه حجاب اجباری ناشی از بن‌بستی است که این نظام در تمامی زمینه‌ها و به‌خصوص در زمینه سرکوب مردم با آن مواجه است.
زیرا در شرایطی که زنان و مردان معترض و قیام‌کننده با شعارهای سرنگونی‌طلبانه به مصاف حاکمیت آخوندی می‌روند، دیگر حنای سرکوب نیروهای جنایتکار رژیم در امر سرکوب زنان رنگی ندارد و عملاً این سیاست زن‌ستیزانه برای نظام ولایت تبدیل به یک مسأله امنیتی شده است.
امری که بارها رژیم آخوندی در زمینه مقابله با اعتراضات اجتماعی اقشار مختلف مردم به هراس خود نسبت به آن اذعان کرده است.


مطالب   مارا در وبلاک خط سرخ مقاومت   ودر توئیتربنام @bahareazady   دنبال کنید

پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#   شهرهای ایران   اعتصاب # تظاهرات

سرنگونی #  اتحادوهمبستگی     مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange

No comments:

Post a Comment