Sunday, January 27, 2019

مایک پمپئو با اشاره به دیدار روسای جمهوری ایران و ونزوئلا آنها را دیکتاتور خواند


مایک پمپئو با اشاره به دیدار روسای جمهوری ایران و ونزوئلا آنها را دیکتاتور خواند


مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار تصویری از دیدار روسای جمهوری ایران و ونزوئلا با رهبر ایران، آنها را دیکتاتورهای مختلفی خواند که دستاوردهای یکسانی داشته‌اند.
مایک پمپئو در صفحه توئیترش تصویری از نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا را منتشر کرد که به همراه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، به دیدار علی خامنه‌ای رهبر این کشور رفته است. پمپئو در زیر این تصویر نوشت: «دیکتاتورهای مختلف، نتایج یکسان».
وزیر امور خارجه آمریکا همچنین تصویری از جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز منتشر کرد که لبخندزنان در کنار مادورو ایستاده است. سومین تصویری که پمپئو در این توئیت منتشر کرد، تصویری از رائول کاسترو، رهبر کوبا به همراه نیکولاس مادروو بود.
در پی بالا گرفتن اعتراضات مردمی در ونزوئلا، آمریکا خوان گوایدو، رهبر مخالفان ماورو را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت.
مایک پمپئو روز جمعه ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹ الیوت آبرامز را به عنوان نماینده کشورش به ونزوئلا فرستاد تا در روند «بازگشت دموکراسی» به این کشور کمک کند.
وزارت امور خزانه‌داری آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد در حال اعمال فشار اقتصادی بر نیکولاس مادورو است و همزمان تلاش‌هایش برای دسترسی خوان گوایدو به منابع دولتی را دو چندان می‌کند.
بیشتربخوانید
آقای پومپئو گفته است «امروز از هر ده شهروند ونزوئلایی نه نفر آنان در فقر زندگی می‌کنند. میلیون‌ها نفر به آب آشامیدنی و غذا دسترسی ندارند. از هر چهار واحد بیمارستانی سه واحد تعطیل است. سه میلیون ونزوئلایی ناگزیر شده‌اند که از سرزمین خود فرار کنند و به کشورهای دیگر منطقه بروند که این امر ثبات و صلح در منطقه را تهدید می‌کند».
پیش بسوی قیام  سراسری ، ما بر اندازیم#  کانونهای شورشی در شهرهای ایران #  
اعتصاب واعتراض و تظاهرات#  سرنگونی رژیم  #  اتحادوهمبستگی  
   مرگ_بر_دیکتاتور   #IranRegimeChange  مطالب ما را در وبلاک خط سرخ مقاومت 

ودر توئیتر @bahareazady دنبال کنید

No comments:

Post a Comment